Vuelta a Espana 2016: Michał Kwiatkowski opuścił peleton

Michał Kwiatkowski wycofał się z wyścigu Vuelta a Espana.

Polak reprezentujący barwy brytyjskiej ekipy Sky z trasy zszedł podczas siódmego odcinka hiszpańskiego Grand Touru. Jak podała ekipa, 26-latek skarżył się na ból w dolnej partii pleców.

Kwiatkowski bardzo udanie zaczął swoją pierwszą Vueltę - wraz z kolegami wygrał otwierającą zmagania jazdę drużynową na czas, a na drugim etapie przejął koszulkę lidera wyścigu. Prowadzenie oddał następnego dnia na Mirador de Ezaro, a na kolejnych etapach pracował na rzecz Christophera Froome'a, w nerwowych końcówkach pomagając Brytyjczykowi w uniknięciu kraks i strat czasowych.

Vuelta była pierwszy wyścigiem trzytygodniowym, w którym w tym roku wystartował Kwiatkowski. Polak, zwycięzca tegorocznego E3 Harelbeke, na koncie ma w tej chwili 42 dni wyścigowe i sezon zapewne będzie chciał pociągnąć do ostatnich wyścigów we wrześniu i październiku.

Problemy zdrowotne w pierwszej części sezonu wykluczyły już byłego mistrza świata z udziału w jednym z Grand Tourów - zapalenie krtani w czerwcu nie pozwoliło na start w Tour de France.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: