Tour du Limousin 2016: etap 4

Amerykanin Joey Rosskopf (BMC) wygrał francuski wyścig Tour du Limousin. Na ostatnim etapie najlepszy okazał się Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF).

Woski sprinter najszybszy okazał się po raz kolejny, na finiszu pokonując Francesco Gavazziego (Androni Giocattoli-Sidermec) oraz Romaina Feilu (HP BTP - Auber 93).

W klasyfikacji generalnej triumfował Rosskopf, który po udanej ucieczce wygrał pierwszy odcinek czterodniowego wyścigu. Colbrellego sklasyfikowano na 2. miejscu, a podium dopełnił Hubert Dupont z Ag2r La Mondiale.

Rafał Majka ostatni etap ukończył na 20. miejscu i na 20. pozycji zakończył też zmagania we Francji.

Wyniki 4. etapu Tour du Limousin 2016 (2.1), Saint-Léonard-de-Noblat - Limoges (185,3 km):

  1 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                         4:28:10
  2 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
  3 Romain Feillu (Fra) HP BTP - Auber93
  4 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
  5 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast
  6 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  7 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
  8 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth
  9 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 10 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 11 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Métropole Européenne
 12 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 13 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 14 Nick Van Derlijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 15 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 16 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 17 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 18 Julien Duval (Fra) Armée de Terre
 19 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 20 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 21 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 22 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 23 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 24 Lorenzo Fortunato (Ita) Tinkoff Team
 25 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 26 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 27 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 28 David Menut (Fra) HP BTP - Auber93
 29 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 30 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 31 Rodolfo Andres Torres (Col) Androni Giocattoli - Sidermec
 32 Fabien Doubey (Fra) FDJ
 33 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 34 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 35 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 36 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 37 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 38 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 39 Jérémy Maison (Fra) FDJ
 40 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 41 Anthony Maldonado (Fra) HP BTP - Auber93
 42 Jérémy Roy (Fra) FDJ
 43 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 45 Théo Vimpere (Fra) HP BTP - Auber93
 46 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 47 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 48 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 49 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 50 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 51 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 52 Guillaume Levarlet (Fra) HP BTP - Auber93
 53 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
 54 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Métropole Européenne         00:09
 55 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast             00:11
 56 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 57 Jérôme Mainard (Fra) Armée de Terre
 58 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        00:13
 59 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  00:16
 60 Romain Guillemois (Fra) Direct Energie                       00:17
 61 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept                00:20
 62 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                00:28
 63 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA        00:53
 64 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                              01:09
 65 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast
 66 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 67 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina-Southeast                01:35
 68 Andrea Fedi (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 69 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        01:42
 70 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 71 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 72 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 73 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 74 Maxime Renault (Fra) HP BTP - Auber93
 75 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             01:50
 76 Kévin Lebreton (Fra) Armée de Terre                          02:18
 77 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  02:51
 78 Rafael Andriato (Bra) Wilier Triestina-Southeast
 79 Colin Stüssi (Swi) Team Roth
 80 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 81 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                               03:15
 82 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA             03:41
 83 Enrique Sanz (Spa) Wilier Triestina-Southeast
 84 Roland Thalmann (Swi) Team Roth
 85 Andrea Montagnoli (Ita) Tinkoff Team
 86 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 87 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling
 88 Nico Brüngger (Swi) Team Roth
 89 Alo Jakin (Est) HP BTP - Auber93
 90 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 91 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 92 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 93 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 94 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 95 Jimmy Raibaud (Fra) Armée de Terre
 96 Flavien Dassonville (Fra) HP BTP - Auber93
 97 Benoît Cosnefoy (Fra) AG2R La Mondiale                       04:02
 98 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        06:26
 99 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
100 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
101 Hector Saez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     06:29
102 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                         07:19
103 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
104 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            07:20
105 Aimé Degendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
106 Romain Le Roux (Fra) Armée de Terre
107 Yoann Barbas (Fra) Armée de Terre
108 Clément Penven (Fra) Armée de Terre
109 Brad Evans (NZl) Drapac Professional Cycling                 08:19
110 Florent Pereira (Fra) Roubaix Métropole Européenne           08:23
111 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             09:21
112 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
113 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton             10:58
114 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          13:23
115 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
116 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling              14:34
117 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling
118 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Métropole Européenne
119 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
120 Fabian Lienhard (Swi) BMC Racing Team
121 Taylor Eisenhart (USA) BMC Racing Team                       15:37
122 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
123 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
124 Jason Lowndes (Aus) Drapac Professional Cycling
125 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
126 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
DNF Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
DNF Davide Ballerini (Ita) Tinkoff Team
DNF Gert Goeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
DNF Marlon Gaillard (Fra) Direct Energie
DNF Jérémy Cornu (Fra) Direct Energie
DNF Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
DNF Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                     17:14:33
  2 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           00:01
  3 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         00:04
  4 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:05
  5 Rodolfo Andres Torres (Col) Androni Giocattoli - Siderme     00:10
  6 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     00:16
  7 Théo Vimpere (Fra) HP BTP - Auber93
  8 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        00:17
  9 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         00:19
 10 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM           00:20
 11 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  00:23
 12 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 13 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 14 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   00:24
 15 Fabien Doubey (Fra) FDJ
 16 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 00:25
 17 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth                             00:27
 18 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 19 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Métropole Européenne
 20 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 21 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 22 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 23 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 24 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 25 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 26 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 27 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 28 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 29 Guillaume Levarlet (Fra) HP BTP - Auber93
 30 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 31 Jérémy Maison (Fra) FDJ
 32 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 33 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 34 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        00:40
 35 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  00:43
 36 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 00:47
 37 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 38 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                         01:42
 39 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton           01:43
 40 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 41 David Menut (Fra) HP BTP - Auber93
 42 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 43 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Métropole Européenne         01:48
 44 Anthony Maldonado (Fra) HP BTP - Auber93                     02:20
 45 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           02:42
 46 Kévin Lebreton (Fra) Armée de Terre                          02:45
 47 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA        02:55
 48 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             03:33
 49 Andrea Fedi (Ita) Wilier Triestina-Southeast                 04:03
 50 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               04:16
 51 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            04:31
 52 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA             04:55
 53 Flavien Dassonville (Fra) HP BTP - Auber93                   05:20
 54 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     05:24
 55 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec         05:53
 56 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast               06:59
 57 Romain Feillu (Fra) HP BTP - Auber93                         07:45
 58 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast             08:00
 59 Jérôme Mainard (Fra) Armée de Terre
 60 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                   08:09
 61 Romain Le Roux (Fra) Armée de Terre                          08:21
 62 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  08:25
 63 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        08:44
 64 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                           09:41
 65 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             09:48
 66 Nick Van Derlijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton             09:52
 67 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                         10:16
 68 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                              10:34
 69 Colin Stüssi (Swi) Team Roth                                 10:40
 70 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          10:58
 71 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth                                11:10
 72 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                              11:27
 73 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                            12:50
 74 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                          13:02
 75 Romain Guillemois (Fra) Direct Energie                       13:06
 76 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                               14:25
 77 Roland Thalmann (Swi) Team Roth                              14:51
 78 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          15:01
 79 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept              15:05
 80 Alo Jakin (Est) HP BTP - Auber93                             16:57
 81 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                           17:17
 82 Yoann Barbas (Fra) Armée de Terre                            18:09
 83 Jimmy Raibaud (Fra) Armée de Terre                           18:41
 84 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton             18:47
 85 Marc Soler (Spa) Movistar Team                               18:59
 86 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM            19:15
 87 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept                20:00
 88 Rafael Andriato (Bra) Wilier Triestina-Southeast             20:06
 89 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                20:11
 90 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix Métropole Européenne             20:30
 91 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast             21:11
 92 Maxime Renault (Fra) HP BTP - Auber93                        21:58
 93 Brad Evans (NZl) Drapac Professional Cycling                 22:07
 94 Clément Penven (Fra) Armée de Terre                          22:34
 95 Lorenzo Fortunato (Ita) Tinkoff Team                         22:45
 96 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA        23:39
 97 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling              24:10
 98 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team                         24:11
 99 Benoît Cosnefoy (Fra) AG2R La Mondiale
100 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling              25:27
101 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina-Southeast                25:36
102 Fabian Lienhard (Swi) BMC Racing Team                        25:44
103 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        25:46
104 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            26:03
105 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             26:07
106 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                              26:47
107 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           27:25
108 Taylor Eisenhart (USA) BMC Racing Team                       27:31
109 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              28:56
110 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits               29:56
111 Florent Pereira (Fra) Roubaix Métropole Européenne           30:17
112 Jason Lowndes (Aus) Drapac Professional Cycling              30:34
113 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             30:58
114 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         31:29
115 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling              31:44
116 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          31:48
117 Enrique Sanz (Spa) Wilier Triestina-Southeast                32:16
118 Hector Saez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     35:02
119 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               36:09
120 Andrea Montagnoli (Ita) Tinkoff Team                         38:52
121 Aimé Degendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             38:55
122 Julien Duval (Fra) Armée de Terre                            41:18
123 Nico Brüngger (Swi) Team Roth                                44:44
124 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                           45:12
125 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Métropole Européenne             47:43
126 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                          53:11

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: