Tour du Limousin 2016: etap 3

Sonny Colbrelli (Bardiani - CSF) triumfował na mecie trzeciego odcinka Tour du Limousin.

Włoch ubiegł na kresce kolarzy z Hiszpanii Marca Solera (Movistar) i Carlosa Barbero (Caja Rural - Seguros RGA).

22. w tym samym czasie przyjechał Rafał Majka (Tinkoff).

Liderem pozostał Amerykanin Joey Rosskopf (BMC Racing Team).

Wyniki 3. etapu Tour du Limousin 2016 (2.1), Le Lonzac - Liginiac (179,9 km):

  1 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                         4:23:52
  2 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
  3 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
  4 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  5 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  6 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
  7 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  8 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
  9 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Métropole Européenne
 10 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 11 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 12 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 13 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 14 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 15 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth
 16 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 17 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 18 Nick Van Derlijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 19 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 20 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 21 Guillaume Levarlet (Fra) HP BTP - Auber93
 22 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 23 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 24 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 25 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 26 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 27 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 28 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 29 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 30 Fabien Doubey (Fra) FDJ
 31 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 32 Théo Vimpere (Fra) HP BTP - Auber93
 33 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 34 Rodolfo Andres Torres (Col) Androni Giocattoli - Sidermec
 35 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 36 Romain Le Roux (Fra) Armée de Terre
 37 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast
 38 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 39 Kévin Lebreton (Fra) Armée de Terre
 40 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 41 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 42 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 43 Jérémy Maison (Fra) FDJ
 44 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 45 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                          00:47
 46 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 47 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 48 Davide Ballerini (Ita) Tinkoff Team                          01:16
 49 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 50 Jérémy Roy (Fra) FDJ
 51 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 52 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 53 David Menut (Fra) HP BTP - Auber93
 54 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 55 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 56 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 57 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 58 Flavien Dassonville (Fra) HP BTP - Auber93
 59 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 60 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 61 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 62 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Benoît Cosnefoy (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                              01:22
 65 Andrea Fedi (Ita) Wilier Triestina-Southeast                 01:24
 66 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 67 Enrique Sanz (Spa) Wilier Triestina-Southeast                01:31
 68 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 69 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           01:48
 70 Anthony Maldonado (Fra) HP BTP - Auber93                     01:56
 71 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                           02:30
 72 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 73 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        02:33
 74 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               02:54
 75 Romain Guillemois (Fra) Direct Energie                       02:56
 76 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast               04:32
 77 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA        05:07
 78 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 79 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM            07:04
 80 Yoann Barbas (Fra) Armée de Terre
 81 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 82 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast             07:22
 83 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina-Southeast
 84 Romain Feillu (Fra) HP BTP - Auber93
 85 Colin Stüssi (Swi) Team Roth
 86 Jérôme Mainard (Fra) Armée de Terre
 87 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 88 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 89 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 90 Lorenzo Fortunato (Ita) Tinkoff Team
 91 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 92 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 93 Brad Evans (NZl) Drapac Professional Cycling
 94 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 95 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 96 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling
 97 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 98 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 99 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
100 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
101 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
102 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth                                10:43
103 Rafael Andriato (Bra) Wilier Triestina-Southeast
104 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
105 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
106 Florent Pereira (Fra) Roubaix Métropole Européenne
107 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Métropole Européenne
108 Roland Thalmann (Swi) Team Roth
109 Andrea Montagnoli (Ita) Tinkoff Team
110 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
111 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
112 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
113 Nico Brüngger (Swi) Team Roth
114 Fabian Lienhard (Swi) BMC Racing Team
115 Taylor Eisenhart (USA) BMC Racing Team
116 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
117 Gert Goeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
118 Aimé Degendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
119 Alo Jakin (Est) HP BTP - Auber93
120 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
121 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo
122 Julien Duval (Fra) Armée de Terre
123 Jérémy Cornu (Fra) Direct Energie
124 Hector Saez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
125 Maxime Renault (Fra) HP BTP - Auber93
126 Marlon Gaillard (Fra) Direct Energie
127 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
128 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
129 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
130 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling              14:30
131 Clément Penven (Fra) Armée de Terre
132 Jason Lowndes (Aus) Drapac Professional Cycling
133 Jimmy Raibaud (Fra) Armée de Terre                           14:33

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                     12:46:23
  2 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         00:04
  3 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:05
  4 Rodolfo Andres Torres (Col) Androni Giocattoli - Siderme     00:10
  5 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           00:11
  6 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     00:16
  7 Théo Vimpere (Fra) HP BTP - Auber93
  8 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM           00:20
  9 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  00:23
 10 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 11 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 12 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   00:24
 13 Fabien Doubey (Fra) FDJ
 14 Julien Loubet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 00:25
 15 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             00:27
 16 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth
 17 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 18 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 19 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 20 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 21 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Métropole Européenne
 22 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 23 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 24 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 25 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 26 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 27 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 28 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 29 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 30 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 31 Guillaume Levarlet (Fra) HP BTP - Auber93
 32 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 33 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 34 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 35 Jérémy Maison (Fra) FDJ
 36 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
 37 Kévin Lebreton (Fra) Armée de Terre
 38 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 39 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 00:47
 40 Romain Le Roux (Fra) Armée de Terre                          01:07
 41 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA        01:13
 42 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA             01:14
 43 Flavien Dassonville (Fra) HP BTP - Auber93                   01:39
 44 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 45 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                         01:42
 46 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton           01:43
 47 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 48 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 49 David Menut (Fra) HP BTP - Auber93
 50 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 51 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 52 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 53 Anthony Maldonado (Fra) HP BTP - Auber93                     02:20
 54 Andrea Fedi (Ita) Wilier Triestina-Southeast                 02:28
 55 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           02:42
 56 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                         02:57
 57 Raffaello Bonusi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec         04:11
 58 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               04:16
 59 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            04:31
 60 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  05:34
 61 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast               06:48
 62 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                           06:50
 63 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        07:02
 64 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                              07:46
 65 Romain Feillu (Fra) HP BTP - Auber93                         07:49
 66 Colin Stüssi (Swi) Team Roth
 67 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 68 Jérôme Mainard (Fra) Armée de Terre
 69 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 70 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                              09:25
 71 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling              09:36
 72 Nick Van Derlijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton             09:52
 73 Yoann Barbas (Fra) Armée de Terre                            10:49
 74 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                           10:51
 75 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          10:58
 76 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                               11:10
 77 Roland Thalmann (Swi) Team Roth
 78 Fabian Lienhard (Swi) BMC Racing Team
 79 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 80 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
 81 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          11:20
 82 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 83 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             11:33
 84 Taylor Eisenhart (USA) BMC Racing Team                       11:54
 85 Davide Ballerini (Ita) Tinkoff Team                          12:01
 86 Romain Guillemois (Fra) Direct Energie                       12:49
 87 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                            12:50
 88 Alo Jakin (Est) HP BTP - Auber93                             13:16
 89 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              13:19
 90 Brad Evans (NZl) Drapac Professional Cycling                 13:48
 91 Jason Lowndes (Aus) Drapac Professional Cycling              14:57
 92 Jimmy Raibaud (Fra) Armée de Terre                           15:00
 93 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept              15:05
 94 Clément Penven (Fra) Armée de Terre                          15:14
 95 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                    16:49
 96 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 97 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling              17:10
 98 Rafael Andriato (Bra) Wilier Triestina-Southeast             17:15
 99 Marc Soler (Spa) Movistar Team                               17:50
100 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           18:04
101 Francis Mourey (Fra) Fortuneo - Vital Concept                18:18
102 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          18:25
103 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            18:43
104 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM            19:15
105 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        19:20
106 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                19:43
107 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast             20:02
108 Benoît Cosnefoy (Fra) AG2R La Mondiale                       20:09
109 Maxime Renault (Fra) HP BTP - Auber93                        20:16
110 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling              21:46
111 Florent Pereira (Fra) Roubaix Métropole Européenne           21:54
112 Lorenzo Fortunato (Ita) Tinkoff Team                         22:45
113 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA        22:46
114 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
115 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina-Southeast                24:01
116 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         24:10
117 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team                         24:11
118 Gert Goeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 24:21
119 Jérémy Cornu (Fra) Direct Energie                            26:06
120 Marlon Gaillard (Fra) Direct Energie
121 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
122 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits               26:15
123 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 26:32
124 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             27:17
125 Hector Saez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     28:33
126 Enrique Sanz (Spa) Wilier Triestina-Southeast                28:35
127 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                           29:35
128 Aimé Degendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             31:35
129 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Métropole Européenne             33:09
130 Andrea Montagnoli (Ita) Tinkoff Team                         35:11
131 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                          37:34
132 Nico Brüngger (Swi) Team Roth                                41:03
133 Julien Duval (Fra) Armée de Terre                            41:18

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: