Philippe Gilbert dołączy do Etixx-Quick Step

Philippe Gilbert podpisał kontrakt z belgijskim zespołem Etixx-Quick Step.

34-letni mistrz wyścigów klasycznych, zwycięzca ardeńskiego tryptyku z 2011 roku, po raz pierwszy w karierze trafi pod skrzydła managera Patricka Lefevere'a. Mistrz świata z Valkenburga (2012) i zwycięzca etapowy wszystkich trzech Grand Tourów po pięciu sezonach opuści amerykański zespół BMC Racing.

Szczegóły nowego kontraktu nie zostały ujawnione.

Rozmawiałem z Patrickiem jeszcze w czasach gdy ścigałem się jako młodzieżowiec. Dziś mam szansę kontynuować karierę w zespole, którego agresywny styl jazdy bardzo mi odpowiada. Czekam z niecierpliwością na nowy sezon, mam nadzieję, że będę w stanie rywalizować w klasykach i przyczynić się do sukcesów drużyny w innych ważnych wyścigach

- powiedział Gilbet, który za cztery dni rozpocznie ściganie na trasie Vuelta a Espana.

"Mr Cauberg" w składzie Etixx-Quick Step nie będzie jedynym specjalistą od trudnych wyścigów klasycznych, w tym ardeńskich klasyków - Lefevere w składzie ma już Daniela Martina i Juliena Alaphilippe'a, a także Petra Vakoca.

Doświadczony Belg jest piątym nowym zawodnikiem, którego na sezon 2017 zakontraktował Lefevere - wcześniej umowy podpisali Dries Devenyns oraz trójka młodzieżowców - Rémi Cavagna, Enric Mas i Maximilian Schachmann.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: