Vuelta a Espana 2016: Steven Kruijswijk na czele LottoNL - Jumbo

Holender Steven Kruijswijk poprowadzi holenderski zespół LottoNL - Jumbo na trasie 71. Vuelta a Espana.

29-letni zawodnik 20 sierpnia rozpocznie hiszpański Grand Tour z ambicjami walki o końcowe podium.

Głównym celem jest walka o wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej. Cieszę się, że startują najlepsi kolarze w peletonie, to daje mi motywację do jak najlepszego pokazania się w tej rywalizacji

- czytamy w wypowiedzi kolarza z Nuenen na oficjalnej stronie ekipy.

Kruijswijk w tym sezonie był już od krok od triumfu w Giro d'Italia - po 18 etapach prowadził wyścig i spokojnie odpierał ataki rywali, ale kraksa na zjazdach z Colle dell'Agnello kosztowała go czas i koszulkę lidera. Jadący przez większość wyścigu niczym czołg Holender zmagania zakończył zawiedziony, na 4. miejscu.

Zespół LottoNL - Jumbo wierzy, że dobrze dysponowany Kruijswijk jest w stanie walczyć o podium trzytygodniowego wyścigu. Pomocą na górskich odcinkach służyć mu mają powracający po kontuzji Robert Gesink, Włoch Enrico Battaglin i Nowozelandczyk George Bennett.

Swoje pierwsze szlify w trzytygodniowym wyścigu zbiorą też młody góral Koen Bouwman i Victor Campenaerts.

Kruijswijk do Hiszpanii jedzie by zmierzyć się z asami takimi jak Alberto Contador (Tinkoff), Christopher Froome (Team Sky) czy Nairo Quintnana (Movistar Team).

Po Giro sporo odpoczywałem by wykurować się po kraksie. Nie startowałem zbyt dużo, chciałem do Hiszpanii przyjechać na tyle świeży, na ile to możliwe. Po wyścigu olimpijskim zachorowałem, co zmusiło mnie to zmiany planu treningowego. Szkoda, że akurat w ostatniej części przygotowań, ale teraz czuję się już lepiej i chcę tylko przetrwać pierwsze etapy

- zapowiedział Holender, dla którego będzie to drugi start w hiszpańskim Grand Tourze.

Vuelta a Espana rozpoczyna się 20 sierpnia, a zakończy się 11 września. Na trasie zaplanowano 10 górskich końcówek, jazdę drużynową na czas i 39-kilometrową jazdę indywidualną na czas.

Skład Team LottoNL - Jumbo na Vuelta a Espana 2016: Steven Kruijswijk, Robert Gesink, Bram Tankink, Jos van Emden, Koen Bouwman, Victor Campenaerts, Martijn Keizer, Enrico Battaglin i George Bennett.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: