Tour de l’Ain 2016: etap 4

Alexandre Geniez (FDJ) wygrał końcowy etap Tour de l’Ain, z podjazdami na Col de la Rochette i Col du Grand Colombier.

Francuz wyprzedził Romaina Hardy (Cofidis) i Barta De Clercqa (Lotto Soudal).

W wyścigu zwyciężył niespełna 21-letni holenderski talent Sam Oomen (Team Giant - Alpecin), który ostatni etap zakończył na 7. miejscu.

Wyniki 4. etapu Tour de l’Ain 2016 (2.1), Lagnieu - Belley (132,2 km):

  1 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                 3:28:46
  2 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
  3 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
  4 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
  5 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
  6 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
  7 Kilian Frankiny (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
  8 David Gaudu (Fra) Equipe de France Espoirs
  9 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 10 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                          00:04
 11 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            00:07
 12 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 00:12
 13 Leo Vincent (Fra) Equipe de France Espoirs                   00:56
 14 Christian Mager (Ger) Stolting Service Group
 15 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 16 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 17 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 18 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 19 Guillaume Levarlet (Fra) HP BTP - Auber93
 20 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 21 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                             00:59
 22 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 23 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 24 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         02:07
 25 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         06:18
 26 Valentin Madouas (Fra) Equipe de France Espoirs              06:34
 27 Aurelien Paret Peintre (Fra) Equipe de France Espoirs
 28 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 29 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 30 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 31 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              06:36
 32 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
 33 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                09:28
 34 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 35 Hartthijs De Vries (Ned) Rabobank Development Team
 36 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 37 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 38 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 39 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 40 Kevin Lebreton (Fra) Armee de Terre
 41 Theo Vimpere (Fra) HP BTP - Auber93
 42 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin
 43 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 45 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
 46 Jeremy Maison (Fra) FDJ
 47 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 48 Lennard Kämna (Ger) Stolting Service Group
 49 Chris Anker Sorensen (Den) Fortuneo - Vital Concept          11:42
 50 Patrick Müller (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 51 Remi Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 52 Pierre Gouault (Fra) HP BTP - Auber93
 53 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team
 54 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 55 Gian Friesecke (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 56 Mathias Le Turnier (Fra) Equipe de France Espoirs
 57 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 58 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             11:48
 59 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo                    15:46
 60 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 61 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team                        18:14
 62 Peter Lenderink (Ned) Rabobank Development Team
 63 Richard Antonio Carapaz (Ecu) Movistar Team
 64 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 65 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
 66 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Metropole Europeenne
 67 Steven Lammertink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 68 Jerôme Mainard (Fra) Armee de Terre
 69 Nans Peters (Fra) Equipe de France Espoirs
 70 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 71 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 72 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin
 73 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 74 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 75 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 76 Sven Reutter (Ger) Stolting Service Group
 77 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team
 78 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Metropole Europeenne
 79 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     23:18
 80 Kevin Reza (Fra) FDJ
 81 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
 82 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 83 Cees Bol (Ned) Rabobank Development Team
 84 Martin Schäppi (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 85 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling
 86 Gaëtan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 87 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 88 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 89 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step
 90 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 91 Florent Pereira (Fra) Roubaix Metropole Europeenne
 92 Lukas Spengler (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 93 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre
 94 Pierre Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne
 95 Thibault Ferasse (Fra) Armee de Terre
 96 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 97 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 98 Dylan Kowalski (Fra) Roubaix Metropole Europeenne
 99 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
100 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
101 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
102 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
103 Julien Guay (Fra) HP BTP - Auber93
104 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne
105 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
106 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
107 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
108 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
109 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
110 Martjin Budding (Ned) Rabobank Development Team
111 Moritz Backofen (Ger) Stolting Service Group

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin                        14:49:49
  2 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            00:01
  3 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
  4 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert                 00:11
  5 David Gaudu (Fra) Equipe de France Espoirs
  6 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   00:33
  7 Kilian Frankiny (Swi) Equipe de Suisse Espoirs               00:45
  8 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                00:50
  9 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            00:52
 10 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 11 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 01:00
 12 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                01:15
 13 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        01:39
 14 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 15 Guillaume Levarlet (Fra) HP BTP - Auber93                    01:41
 16 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 17 Leo Vincent (Fra) Equipe de France Espoirs
 18 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                             01:44
 19 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  04:26
 20 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 21 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       04:29
 22 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         05:37
 23 Christian Mager (Ger) Stolting Service Group                 06:33
 24 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           11:41
 25 Marc Soler (Spa) Movistar Team                               11:42
 26 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         12:01
 27 Aurelien Paret Peintre (Fra) Equipe de France Espoirs        12:11
 28 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 29 Valentin Madouas (Fra) Equipe de France Espoirs
 30 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                   12:58
 31 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo                  14:36
 32 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin                     15:05
 33 Theo Vimpere (Fra) HP BTP - Auber93
 34 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              16:59
 35 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team               17:19
 36 Patrick Müller (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 37 Remi Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 38 Chris Anker Sorensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
 39 Mathias Le Turnier (Fra) Equipe de France Espoirs
 40 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            17:28
 41 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM           19:51
 42 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 43 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 44 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                20:48
 45 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   21:27
 46 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    23:05
 47 Hartthijs De Vries (Ned) Rabobank Development Team
 48 Lennard Kämna (Ger) Stolting Service Group
 49 Kevin Lebreton (Fra) Armee de Terre
 50 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 51 Pierre Gouault (Fra) HP BTP - Auber93                        23:48
 52 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team             23:51
 53 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                24:21
 54 Gian Friesecke (Swi) Equipe de Suisse Espoirs                25:19
 55 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 56 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                      26:09
 57 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
 58 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM            26:20
 59 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             27:51
 60 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team                        28:37
 61 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Metropole Europeenne
 62 Jerôme Mainard (Fra) Armee de Terre
 63 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 64 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin
 65 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team                         28:55
 66 Jeremy Maison (Fra) FDJ                                      31:29
 67 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                           31:51
 68 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 69 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 70 Richard Antonio Carapaz (Ecu) Movistar Team
 71 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 72 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        35:06
 73 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      36:45
 74 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling                        36:55
 75 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 76 Martjin Budding (Ned) Rabobank Development Team
 77 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Metropole Europeenne         37:27
 78 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               37:54
 79 Sven Reutter (Ger) Stolting Service Group                    39:12
 80 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                      40:04
 81 Kevin Reza (Fra) FDJ                                         40:10
 82 Cees Bol (Ned) Rabobank Development Team
 83 Gaëtan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 84 Julien Guay (Fra) HP BTP - Auber93
 85 Peter Lenderink (Ned) Rabobank Development Team              40:20
 86 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                           41:01
 87 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     43:16
 88 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       45:24
 89 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 90 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 91 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 92 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 93 Thibault Ferasse (Fra) Armee de Terre
 94 Lukas Spengler (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 95 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 96 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
 97 Dylan Kowalski (Fra) Roubaix Metropole Europeenne
 98 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       46:36
 99 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step                   47:21
100 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           48:52
101 Martin Schäppi (Swi) Equipe de Suisse Espoirs                49:30
102 Florent Pereira (Fra) Roubaix Metropole Europeenne
103 Moritz Backofen (Ger) Stolting Service Group
104 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   49:51
105 Nans Peters (Fra) Equipe de France Espoirs                   50:01
106 Steven Lammertink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   54:42
107 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne              54:59
108 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre                           55:05
109 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
110 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
111 Pierre Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne         01:08:21

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: