Arctic Race of Norway 2016: etap 2

Holenderski sprinter Danny van Poppel (Team Sky) wygrał drugi odcinek podbiegunowej etapówki i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Drugim miejscem zadowolić się musiał John Degenkolb (Giant-Alpecin), a trzecim Moreno Hofland (LottoNl-Jumbo).

73. kreskę przeciął Karol Domagalski (ONE Pro Cycling).

Wyniki 2. etapu Arctic Race of Norway 2016 (2.HC), Mo I Rana - Sandnessjøen (198 km):

  1 Danny van Poppel (Ned) Team Sky                            4:46:16
  2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
  3 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  4 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
  5 Arnaud Demare (Fra) FDJ
  6 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
  7 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
  8 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
  9 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 10 August Jensen (Nor) Team Coop-Oster Hus
 11 Steele von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
 12 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 13 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 14 Alexander Kamp Egested (Den) Stolting Service Group
 15 Fridtjof Roeinaas (Nor) Team Sparebanken Sor
 16 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 17 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
 18 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 19 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
 20 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 21 Trond Hakon Trondsen (Nor) Team Sparebanken Sor
 22 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 23 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 24 Anders Skaarseth (Nor) Team Joker
 25 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 26 Yohan Offredo (Fra) FDJ
 27 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 19
 28 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 29 Haavard Blikra (Nor) Team Coop-Oster Hus
 30 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
 31 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 32 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
 33 Mickael Delage (Fra) FDJ
 34 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 35 Andreas Sandnes Olsen (Nor) Team Coop-Oster Hus
 36 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky
 37 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 38 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 39 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 40 Nikolai Trusov (Rus) Tinkoff Team
 41 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept
 42 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 23
 43 Oscar Landa (Nor) Team Coop-Oster Hus
 44 Fabian Wegmann (Ger) Stolting Service Group
 45 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 20
 46 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 47 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 48 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 49 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept
 50 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 51 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 52 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 53 Michal Kolar (Svk) Tinkoff Team
 54 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 55 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
 56 Bjorn Tore Nilsen Hoem (Nor) Team Joker
 57 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Joker
 58 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
 59 Ben Swift (GBr) Team Sky
 60 Oivind Lukkedal (Nor) Team Coop-Oster Hus
 61 Adrian Aas Stien (Nor) Team Joker
 62 Kristian Aasvold (Nor) Team Sparebanken Sor
 63 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 64 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 65 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 66 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
 67 Jonas Abrahamsen (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 68 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken Sor
 69 Herman Dahl (Nor) Team Sparebanken Sor
 70 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 71 Amund Groendahl Jansen (Nor) Team Joker
 72 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 73 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 74 Max Kanter (Ger) Team Giant-Alpecin
 75 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 22
 76 Julien Morice (Fra) Direct Energie
 77 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 78 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 79 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 80 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
 81 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
 82 Syver Waersted (Swe) Team Ringeriks - Kraft
 83 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 84 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin
 85 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 86 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
 87 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                        00:22
 88 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling                       00:25
 89 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
 90 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                       00:28
 91 Torstein Traeen (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 92 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling
 93 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 94 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
 95 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert
 96 Max Walscheid (Ger) Team Giant-Alpecin
 97 Vicente Reynes Mimo (Spa) IAM Cycling                        00:31
 98 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                        00:33
 99 Michael Reihs (Den) Stolting Service Group                   00:37
100 Rasmus Guldhammer Pedersen (Den) Stolting Service Group
101 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
102 Lukas Postlberger (Aut) Bora-Argon 21                        00:50
103 Matthew Brammeier (Irl) Dimension Data
104 Krister Hagen (Nor) Team Coop-Oster Hus
105 Audun Brekke Flotten (Nor) Team Ringeriks - Kraft
106 Rasmus Tiller (Nor) Team Ringeriks - Kraft
107 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      01:06
108 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
109 Carl Fredrik Hagen (Nor) Team Sparebanken Sor                01:12
110 Max Emil Boholm Korner (Nor) Team Ringeriks - Kraft
111 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
112 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo
113 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                             01:16
114 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                      01:19
115 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept
116 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo - Vital Concept
117 Vyacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
118 Sven Erik Bystrom (Nor) Team Katusha
119 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
120 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                            01:23
121 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   02:01
122 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo                          02:08
123 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
124 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
125 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  02:15
126 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 07:00
127 Alex Kirsch (Lux) Stolting Service Group                     08:17

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Danny van Poppel (Ned) Team Sky                            8:56:04
  2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      00:02
  3 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        00:04
  4 Adrian Aas Stien (Nor) Team Joker                            00:05
  5 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 22                      00:09
  6 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      00:10
  7 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             00:14
  8 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
  9 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 10 Steele von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
 11 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 12 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 13 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
 14 August Jensen (Nor) Team Coop-Oster Hus
 15 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 16 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 17 Alexander Kamp Egested (Den) Stolting Service Group
 18 Haavard Blikra (Nor) Team Coop-Oster Hus
 19 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 19
 20 Mickael Delage (Fra) FDJ
 21 Trond Hakon Trondsen (Nor) Team Sparebanken Sor
 22 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 23 Yohan Offredo (Fra) FDJ
 24 Andreas Sandnes Olsen (Nor) Team Coop-Oster Hus
 25 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky
 26 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 27 Nikolai Trusov (Rus) Tinkoff Team
 28 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 29 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Joker
 30 Anders Skaarseth (Nor) Team Joker
 31 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 32 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 33 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
 34 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
 35 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 36 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 37 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 38 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
 39 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 40 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 41 Fabian Wegmann (Ger) Stolting Service Group
 42 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
 43 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 44 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 45 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 46 Kristian Aasvold (Nor) Team Sparebanken Sor
 47 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 48 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
 49 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 50 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 20
 51 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 52 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 53 Ben Swift (GBr) Team Sky
 54 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 55 Bjorn Tore Nilsen Hoem (Nor) Team Joker
 56 Syver Waersted (Swe) Team Ringeriks - Kraft
 57 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
 58 Soren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin
 59 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 60 Oivind Lukkedal (Nor) Team Coop-Oster Hus
 61 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 62 Jonas Abrahamsen (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 63 Amund Groendahl Jansen (Nor) Team Joker
 64 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 65 Julien Morice (Fra) Direct Energie
 66 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept                    00:35
 67 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 23                                00:36
 68 Fridtjof Roeinaas (Nor) Team Sparebanken Sor                 00:37
 69 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 70 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept
 71 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken Sor
 72 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 73 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
 74 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              00:39
 75 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert                     00:42
 76 Torstein Traeen (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 77 Vicente Reynes Mimo (Spa) IAM Cycling                        00:45
 78 Michael Reihs (Den) Stolting Service Group                   00:51
 79 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              00:54
 80 Audun Brekke Flotten (Nor) Team Ringeriks - Kraft            00:59
 81 Rasmus Tiller (Nor) Team Ringeriks - Kraft                   01:04
 82 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      01:14
 83 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 84 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 85 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 86 Rasmus Guldhammer Pedersen (Den) Stolting Service Group
 87 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      01:20
 88 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 89 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                       01:26
 90 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         01:27
 91 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                      01:30
 92 Vyacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      01:33
 93 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling                       01:39
 94 Tony Hurel (Fra) Direct Energie                              01:41
 95 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling                         01:42
 96 Marc Sarreau (Fra) FDJ
 97 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo - Vital Concept              01:56
 98 Lukas Postlberger (Aut) Bora-Argon 21                        02:04
 99 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                            02:15
100 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                        02:25
101 Carl Fredrik Hagen (Nor) Team Sparebanken Sor
102 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                            02:26
103 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  02:29
104 Jonathan Hivert (Fra) Fortuneo - Vital Concept               03:00
105 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   03:04
106 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                             03:08
107 Krister Hagen (Nor) Team Coop-Oster Hus                      03:50
108 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                           04:03
109 Max Emil Boholm Korner (Nor) Team Ringeriks - Kraft          04:12
110 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                        06:02
111 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept                  07:27
112 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 07:37
113 Alex Kirsch (Lux) Stolting Service Group                     08:31
114 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        08:37
115 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
116 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  09:05
117 Michal Kolar (Svk) Tinkoff Team                              10:26
118 Oscar Landa (Nor) Team Coop-Oster Hus                        11:06
119 Max Kanter (Ger) Team Giant-Alpecin
120 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          11:34
121 Matthew Brammeier (Irl) Dimension Data                       11:56
122 Herman Dahl (Nor) Team Sparebanken Sor                       12:09
123 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo                          13:14
124 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          13:22
125 Max Walscheid (Ger) Team Giant-Alpecin                       14:55
126 Sven Erik Bystrom (Nor) Team Katusha                         15:46
127 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: