IO 2016: prezentacja wyścigów torowych

W dniach 11 - 16 sierpnia na Rio Olympic Velodrome w Rio de Janeiro rozegra się walka o olimpijskie medale w kolarstwie torowym.

Podczas 31. Igrzysk Olimpijskich do rozdania przewidziano 10 kompletów medali - w wyścigach drużynowych na dochodzenie (2), w sprincie indywidualnym (2), sprincie drużynowym (2), keirinie (2) i omnium (2).

Zmagania odbędą się na niedawno oddany torze, który wskutek opóźnień konstrukcyjnych nie został przygotowany na żadne zawody testowe i dopiero od niedawna gości na swojej nawierzchni trenujących zawodników i zawodniczki.

Reprezentacja Polski do walki stanie w wyścigu drużynowym na dochodzenie kobiet, w którym Polski Związek Kolarski wystawił pięć zawodniczek - Edytę Jasińską, Natalię Rutkowską, Małgorzatę Wojtyrę oraz dwie pierwszoroczne orliczki - Darię Pikulik i Justynę Kaczkowską.

W omnium kobiet wystąpi Małgorzata Wojtyra.

Kadra Polski wystartuje też w sprincie drużynowym - w składzie anonsowani są Krzysztof Maksel, Rafał Sarnecki i Damian Zieliński, podczas gdy w odwodzie kadry ma Kamila Kuczyńskiego i Grzegorza Drejgiera.

W keirinie mężczyzn wystąpią Maksel i Zieliński, natomiast Sarnecki i Zieliński pojawią się też w sprincie indywidualnym.

11 sierpnia (czwartek) - 21:00 - 23:45

(TVP 2: 20:55 - 21:55  | TVP 1: 21:55 - 23:00)

Sprint drużynowy mężczyzn - kwalifikacje, pierwsza runda, finał

Wyścig drużynowy na dochodzenie kobiet - kwalifikacje

Wyścig drużynowy na dochodzenie mężczyzn - kwalifikacje

12 sierpnia (piątek) 21:00 00:10

(TVP 2: 21:00 - 22:35  | TVP 1: 22:35 - 00:00)

Sprint drużynowy kobiet - kwalifikacje, pierwsza runda i finał

Sprint indywidualny mężczyzn - kwalifikacje, pierwsza runda, 1/16, repasaże

Wyścig drużynowy na dochodzenie mężczyzn - pierwsza runda, finał

13 sierpnia (sobota)

Sesja poranna 15:00 - 16:40

Keirin kobiet - pierwsza runda i repasaże

Sprint indywidualny mężczyzn - 1/8 i repasaże

Wyścig drużynowy na dochodzenie kobiet - pierwsza runda

Sesja wieczorna 21:00 - 23:25

(TVP 2: 21:00 - 22:30  | TVP 1: 22:00 - 23:25)

Sprint indywidualny mężczyzn - ćwierćfinały, półfinały, wyścig o miejsca 5-8

Keirin kobiet - druga runda, finały

Wyścig drużynowy na dochodzenie kobiet - finał

14 sierpnia (niedziela) 21:00 - 23:00

(TVP 2: 21:45 - 22:20  | TVP 1: 22:20 - 23:00)

Sprint indywidualny kobiet - kwalifikacje, 1/16, repasaże

Sprint indywidualny mężczyzn - finały

Omnium mężczyzn - scratch, wyścigu indywidualny na dochodzenie i eliminator

15 sierpnia (poniedziałek)

Sesja poranna 15:00 - 16:20

Sprint indywidualny kobiet - 1/8, repasaże

Omnium mężczyzn - wyścig na kilometr

Omnium kobiet - scratch

Sesja wieczorna 21:00 - 23:45

(TVP 2: 21:20 - 21:55  | TVP Sport: 21:30 - 23:00)

Omnium mężczyzn - okrążenie ze startu lotnego, wyścig punktowy

Sprint indywidualny kobiet - miejsca 9-12

Omnium kobiet - wyścig indywidualny na dochodzenie i eliminator

16 sierpnia (wtorek)

Sesja poranna 15:00 - 16:50

(TVP Sport: 15:00 - 16:50)

Sprint indywidualny kobiet - ćwierćfinały, miejsca 5-8

Keirin mężczyzn - pierwsza runda, repasaże

Omnium kobiet - wyścig na 500 metrów

Sesja wieczorna 21:00 - 23:50

Sprint indywidualny kobiet - półfinały, finał

Omnium kobiet - okrążenie ze startu lotnego, wyścig punktowy

Keirin mężczyzn - druga runda, finały

Szczegółowy program: tutaj (plan z czasem brazylijskim, aby uzyskać czas polski należy dodać 5 godzin)

Paweł Gadzała

Zobacz komentarze

Recent Posts

Criterium du Dauphine 2020. Buchmann i Kruijswijk poza wyścigiem

Emanuel Buchmann (Bora-hansgrohe) i Steven Kruijswijk (Jumbo-Visma) nie ukończyli 4. etapu Criterium du Dauphine.

15 sierpnia 2020, 13:49

Criterium du Dauphine 2020. Bernal zrezygnował

Egan Bernal (Team Ineos) nie przystąpił do 4. etapu Criterim du Dauphine.

15 sierpnia 2020, 12:01

Criterium du Dauphine 2020. Guillaume Martin po pierwszą piątkę

Guillaume Martin po trzech dniach Criterium du Dauphine zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. 27-latek zmierza po najlepszy wynik…

15 sierpnia 2020, 11:40

Davide Formolo: "Musiałem ruszyć na Madeleine i modlić się, żeby się udało"

Davide Formolo modlił się, krzywił, zwijał na rowerze pod wpływem wysiłku, do jakiego ciało zmuszał na rowerze marki Colnago. Do…

15 sierpnia 2020, 07:05

Sowiogórski Tour 2020: etap 2. Góry dla Jaskulskiej, Krześlak i Frątczaka

Marta Jaskulska wygrała drugi etap Sowiogórski Tour. W odjeździe o trzy rundy mniej pracowała juniorka Natalia Krześlak, która rozgromiła rywalki…

14 sierpnia 2020, 23:50

Tour Bitwa Warszawska 1920: etap 2. Tesfatsion zwycięzcą skróconego odcinka

Natnael Tesfatsion (NTT Continental Cycling Team) został w Serocku zwycięzcą drugiego etapu zmagań na trasie Tour Bitwa Warszawska 1920.

14 sierpnia 2020, 18:28