W dniach 11 – 16 sierpnia na Rio Olympic Velodrome w Rio de Janeiro rozegra się walka o olimpijskie medale w kolarstwie torowym.
Podczas 31. Igrzysk Olimpijskich do rozdania przewidziano 10 kompletów medali – w wyścigach drużynowych na dochodzenie (2), w sprincie indywidualnym (2), sprincie drużynowym (2), keirinie (2) i omnium (2).
Zmagania odbędą się na niedawno oddany torze, który wskutek opóźnień konstrukcyjnych nie został przygotowany na żadne zawody testowe i dopiero od niedawna gości na swojej nawierzchni trenujących zawodników i zawodniczki.
Reprezentacja Polski do walki stanie w wyścigu drużynowym na dochodzenie kobiet, w którym Polski Związek Kolarski wystawił pięć zawodniczek – Edytę Jasińską, Natalię Rutkowską, Małgorzatę Wojtyrę oraz dwie pierwszoroczne orliczki – Darię Pikulik i Justynę Kaczkowską.
W omnium kobiet wystąpi Małgorzata Wojtyra.
Kadra Polski wystartuje też w sprincie drużynowym – w składzie anonsowani są Krzysztof Maksel, Rafał Sarnecki i Damian Zieliński, podczas gdy w odwodzie kadry ma Kamila Kuczyńskiego i Grzegorza Drejgiera.
W keirinie mężczyzn wystąpią Maksel i Zieliński, natomiast Sarnecki i Zieliński pojawią się też w sprincie indywidualnym.
(TVP 2: 20:55 – 21:55 | TVP 1: 21:55 – 23:00)
Sprint drużynowy mężczyzn – kwalifikacje, pierwsza runda, finał
Wyścig drużynowy na dochodzenie kobiet – kwalifikacje
Wyścig drużynowy na dochodzenie mężczyzn – kwalifikacje
(TVP 2: 21:00 – 22:35 | TVP 1: 22:35 – 00:00)
Sprint drużynowy kobiet – kwalifikacje, pierwsza runda i finał
Sprint indywidualny mężczyzn – kwalifikacje, pierwsza runda, 1/16, repasaże
Wyścig drużynowy na dochodzenie mężczyzn – pierwsza runda, finał
Sesja poranna 15:00 – 16:40
Keirin kobiet – pierwsza runda i repasaże
Sprint indywidualny mężczyzn – 1/8 i repasaże
Wyścig drużynowy na dochodzenie kobiet – pierwsza runda
Sesja wieczorna 21:00 – 23:25
(TVP 2: 21:00 – 22:30 | TVP 1: 22:00 – 23:25)
Sprint indywidualny mężczyzn – ćwierćfinały, półfinały, wyścig o miejsca 5-8
Keirin kobiet – druga runda, finały
Wyścig drużynowy na dochodzenie kobiet – finał
(TVP 2: 21:45 – 22:20 | TVP 1: 22:20 – 23:00)
Sprint indywidualny kobiet – kwalifikacje, 1/16, repasaże
Sprint indywidualny mężczyzn – finały
Omnium mężczyzn – scratch, wyścigu indywidualny na dochodzenie i eliminator
Sesja poranna 15:00 – 16:20
Sprint indywidualny kobiet – 1/8, repasaże
Omnium mężczyzn – wyścig na kilometr
Omnium kobiet – scratch
Sesja wieczorna 21:00 – 23:45
(TVP 2: 21:20 – 21:55 | TVP Sport: 21:30 – 23:00)
Omnium mężczyzn – okrążenie ze startu lotnego, wyścig punktowy
Sprint indywidualny kobiet – miejsca 9-12
Omnium kobiet – wyścig indywidualny na dochodzenie i eliminator
Sesja poranna 15:00 – 16:50
(TVP Sport: 15:00 – 16:50)
Sprint indywidualny kobiet – ćwierćfinały, miejsca 5-8
Keirin mężczyzn – pierwsza runda, repasaże
Omnium kobiet – wyścig na 500 metrów
Sesja wieczorna 21:00 – 23:50
Sprint indywidualny kobiet – półfinały, finał
Omnium kobiet – okrążenie ze startu lotnego, wyścig punktowy
Keirin mężczyzn – druga runda, finały
Szczegółowy program: tutaj [link wygasł] (plan z czasem brazylijskim, aby uzyskać czas polski należy dodać 5 godzin)
Pingback: Plan na weekend 32/2016 | MTB-XC.PL