IO 2016: Michał Kwiatkowski liczy na świetny wyścig

Michał Kwiatkowski przygotowuje się do sobotniego startu na olimpijskiej trasie w Rio de Janeiro i liczy na dobry występ reprezentacji Polski.

Dla 26-letniego kolarza będzie to drugi olimpijski występ. Tego w Londynie nie wspomina dobrze, ponieważ przegapił kluczowy odjazd i w konsekwencji na mecie zameldował się na 60. miejscu.

Trasę w Rio poznałem w zeszłym roku, jest bardzo ciężka, ale zawsze trudno przewidzieć jak potoczy się wyścig olimpijski. Sądzę, że z Rafałem Majką, Michałem Gołasiem i Maciejem Bodnarem stać nas na znakomity występ dla polskiego kolarstwa

- powiedział Kwiatkowski w "Cyclingnews".

Torunianin zdaje się wskazywać na Rafała Majkę, jako lidera naszej reprezentacji.

Postawimy na najmocniejszą kartę. Myślę, że Rafał po Tour de France wygląda naprawdę dobrze i stać go tu na świetny wynik, na pewno powalczymy o wszystko

- zdeklarował odważnie.

Zawodnik Team Sky w następną środę ma jeszcze w planach olimpijski start na trasie jazdy indywidualnej na czas. Po powrocie do domu, liczy na zakwalifikowane się do ostatniego w sezonie wielkiego touru, który już za niespełna trzy tygodnie.

Wspaniale byłby w tym roku wystąpić w wielkim tourze. Dotąd nie miałem okazji do poznania Vuelta a Espana, więc miejmy nadzieję, że moje zdrowie i forma pozwolą na wyjazd do Hiszpanii.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: