Juan Jose Lobato w Team LottoNL - Jumbo

Hiszpan po trzech sezonach spędzonych w Movistarze postanowił przenieść się do Holandii.

Juan Jose Lobato podpisał dwuletni kontrakt z holenderskim zespołem LottoNL - Jumbo. Hiszpański sprinter w szeregach ekipy z Niderlandów wzmocni frakcję kolarzy skupiających się na  wyścigach klasycznych, w nowych barwach licząc na dalszy rozwój i większą asystę zespołu w sprintach.

Hiszpan nie jest obecnie zadowolony ze swojej pozycji, ponieważ priorytetem Movistaru jest klasyfikacja generalna Grand Tourach i etapówkach. Lobato do tej pory musiał podporządkować się swoim kolegom. Teraz to się zmieni, ponieważ w LottoNL-Jumbo będzie miał więcej swobody.

Cieszę się. Czułem, że potrzebuję zmiany na sezon 2017, a ten kontrakt to ważny krok w rozwoju jako sprintera i specjalisty od wyścigów klasycznych. Chcę walczyć z najlepszymi, dlatego ten transfer to perfekcyjne rozwiązania

- zadeklarował Hiszpan.

27-latek zamienił w 2014 roku rozpadający się Euskaltel-Euskadi na Movistar i od razu zaczął osiągać obiecujące wyniki. W pierwszym sezonie finiszował 4. w Mediolan-San Remo, wygrywał także etapy Tour de Wallonne i Vuelta a Burgos. W kolejnym roku triumfował na etapie Tour Down Under oraz dwa razy okazał się najlepszy na odcinkach Vuelta a Andalucia.

W tym roku wygrywał etapy Dubai Tour, Circuit Cycliste Sarthe i Vuelta Ciclista Comunidad de Madrid. W madryckim wyścigu okazał się także najlepszy w klasyfikacji generalnej.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: