Alberto Contador wraca po kontuzji

Alberto Contador wraca do ścigania po wycofaniu się z Tour de France. Hiszpan w sobotę stanie na starcie Clasica San Sebastian.

Już na 9. etapie "Wielkiej Pętli" z powodu kraksy i choroby lider Tinkoff zakończył swoją przygodę ze ściganiem we Francji. Teraz głównym celem "El Pistolero" jest zwycięstwo w hiszpańskiej Vuelcie. Jednym z etapów przygotowań ma być start w baskijskim klasyku Clasica San Sebastaian.

W telewizji widziałem wiele etapów Touru, ale śledzenie tego wyścigu nie było łatwe, ponieważ nie mogłem zaakceptować tego, że mnie tam nie ma.

- tłumaczył Contador

Taki jest sport, teraz czuję się już dużo lepiej i skupiam się na moim aktualnym celu - Vuelta a España

- dodał.

Hiszpan na tegorocznej Vuelcie ma szanse zapisać się na kartach historii, gdyż do tej pory żaden kolarz nie wygrywał wyścigu dookoła Hiszpanii czterokrotnie, natomiast Contadorowi ta sztuka udała się już trzy razy (2008, 2012, 2014).

Po wycofaniu się z Touru Contador oznajmił, że rezygnuje również ze startu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Zamiast Brazylii w dniach 2-6 sierpnia wystartuje w hiszpańskiej etapówce Vuelta Burgos (2.HC).

Czuję się całkiem dobrze, choć jeszcze nie idealnie. W Clasica San Sebastian i Vuelta Burgos będzie brakowało mi rytmu, ale planuję spokojnie przejechać te dwa wyścigi, mając na uwadze dalszy cel

- wyjaśnił na koniec.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: