Mistrzowski Pinarello Bolide Kirjenki

Rower do jazdy na czas zeszłorocznego mistrza świata w tej specjalności Wasilija Kirjenki.

Poprzedni sezon dla pochodzącego z Białorusi zawodnika Sky obfitował w sukcesy w jeździe na czas. Wygrał czasówkę na Giro d'Italia, zdobył tytuły Mistrza Europy i Białorusi, by na koniec przypieczętować sezon tęczową koszulką w Richmond.

Mistrzowskie tytuły znalazły oczywiście odzwierciedlenie w spersonalizowanym malowaniu Pinarello Bolide Kirjenki. Standardowa czerń drużyny Sky została zastąpiona mistrzowską bielą, na której przy kokpicie znalazło się miejsce dla tęczowych pasków, a przy tylnym trójkącie flaga Unii Europejskiej. Gdyby potrzebował przypomnienia o swoich sukcesach zostały one jeszcze raz powtórzone na widelcu i górnej rurze ramy.

Bolide został wyposażony w pełną grupę Shimano Dura-Ace Di2. Uwagę zwraca monstrualna tarcza z 58 zębami. Co raz więcej zawodników decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ pozwala ono zaoszczędzić nieco generowanej mocy dzięki lepszemu ułożeniu łańcucha pomiędzy tarczą a kasetą z tyłu. Za pomiar mocy, jak w całej drużynie, odpowiada miernik Stages zamontowany na lewej korbie.

Koła również pochodzą od japońskiego giganta - z przodu trójszprychowe, a z tyłu dysk. Ponieważ Białorusin nie potrzebuje wysuniętej skrajnie do przodu pozycji, by spełnić wymogi nie potrzebuje siodełka z krótkim nosem i może ścigać się na Fizik Arione. Przy całej pracy włożonej w aerodynamikę wrażenie psuje nieco standardowy koszyk na bidon Elite Custom Race z paskami mistrza świata.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: