Guerciotti Macieja Paterskiego

Guerciotti Eclipse 64-14 jest podstawowym rowerem Macieja Paterskiego i drużyny CCC Sprandi Polkowice

Wywodzący się z Mediolanu producent rowerów Guerciotti dwa lata temu świętował 50 rocznicę założenia firmy przez braci Guerciotti. Przez ponad pół wieku firma rozwijała się dostarczając swoich produktów drużynom ścigającym się w największych wyścigach. Na ramach z nazwiskiem włoskiej rodziny zawodnicy wygrywali mistrzostwa świata w przełajach, etapy Giro d'Italia i wiele innych wyścigów. Od kilku sezonów włoski producent jest sponsorem naszej pomarańczowej drużyny CCC Sprandi Polkowice.

W tym sezonie podstawowym modelem drużyny jest Eclipse 64-14, przypominający o ponad półwiecznej historii firmy. Pomimo nazwy, jest to model na rok 2016 i stanowi najnowsze wcielenie autorskiej technologii "No Limit Carbon Engineering". Sama rama waży mniej niż 1 kilogram, co obecnie jest standardem. Warto zwrócić uwagę na ciekawy i niespotykany sposób montowania sztycy oparty na gwincie, a nie standardowych zaciskach.

Rower został wyposażony w niemal kompletną elektryczną grupę Shimano Dura-Ace Di2. Zamiast standardowych hamulców Dura-Ace w rowerze zamontowano najwyższy model TRP wykonanych z magnezu i lżejszych niż japoński odpowiednik. Klocki hamulcowe to bardzo popularne w peletonie okładziny Swiss Stop. Maciej Paterski wpina buty w pedały Time Xpresso, które nie są już tak często spotykane w rowerach zawodowców, jak jeszcze kilka lat temu. Koła dostarcza włoski Ursus, na które naklejono szytki Vittoria Evo CX. Komponenty jak sztyca, mostek czy kierownica pochodzą od Dedy. Koszyk na bidon to nieśmiertelny Elite Custom Race. Maciej rozsiada się na siodełki Selle Italia SLR.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: