Torowe Mistrzostwa Europy 2016: brąz sprinterek i drużyny orliczek

logo Europejskiej Unii Kolarskiej

Reprezentacja Polski z dziewięcioma medalami po dwóch dniach Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w kategoriach juniorskich i młodzieżowych.

Monika Graczewska, Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik oraz Łucja Pietrzak zdobyły brązowy medal w wyścigu drużynowym na dochodzenie kobiet do lat 23 podczas drugiego dnia Torowych Mistrzostw Europy.

Polska czwórka wygrała bieg finałowy z Belgijkami i na podium dołączyła do zwycięskich Brytyjek i srebrnych Włoszek.

Brązowy medal w kategorii kobiet do lat 23 zdobyły też Katarzyna Kirschenstein i Urszula Łoś, które krążki odebrały w sprincie drużynowym. Polski duet w walce o trzecią lokatę pokonał Ukrainki.

Złote medale odebrała kadra Holandii, natomiast srebra zawisły na szyjach Rosjanek.

Po dwóch dniach rywalizacji na włoskim torze w Montichiari kadra Polski ma na koncie 9 krążków i prowadzi w klasyfikacji medalowej. Mistrzostwa potrwają do 17 lipca.