Torowe Mistrzostwa Europy 2016: Dawid Czubak złoty w wyścigu punktowym

logo Europejskiej Unii Kolarskiej

Dawid Czubak wywalczył we włoskim Montichiari tytuł mistrza Europy juniorów w wyścigu punktowym.

Polak zdobył 49 punktów i zdecydowanie wyprzedził Włocha Matteo Donegę, który zgromadził na swoim konie tylko 36 punktów. Podium dopełnił Belg Gerben Thijssen, który uzbierał 32 punkty.

Trzeciego dnia mistrzostw w omnium juniorów rywalizację znakomicie rozpoczął szosowy mistrz Polski - Szymon Krawczyk. Polak wygrał scratch i wyścig eliminacyjny, a w wyścigu indywidualnym na dochodzenie zajął 2. miejsce i do finałowej partii zmagań przystąpi na pozycji lidera. Za plecami zawodnika KTK Kalisz znajdują się Brytyjczyk Ethan Hayter oraz Holender Bas Ottevanger.

W wyścigu na kilometr młodzieżowców czwartą lokatę wywalczył Michał Lewandowski. Polak uplasował się tuż za podium, na którym stanęli Niemiec Maximilian Dornbach, Czech Jiri Janosek i Brytyjczyk Joseph Truman.

8. miejsce w sprincie kobiet do lat 23 zajęła Katarzyna Kirschenstein. 8 w wyścigu punktowym orlików był Alan Banaszek, 11. miejsce w tejże konkurencji wśród orliczek zajęła Monika Graczewska, natomiast wyścig punktowy juniorek na 10. miejscu ukończyła Nikola Różyńska.

Mistrzostwa Europy we włoskim Montichiari potrwają do niedzieli, a reprezentacja Polski póki co może pochwalić się 10 medalami.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: