Specialized Łukasza Wiśniowskiego

Rzut okiem na rower Polaka ścigającego się w barwach Etixx-Quickstep.

Startujący obecnie w Giro d'Italia Łukasz Wiśniowski kolejny sezon ściga się na rowerach Specialized. Podobnie jak wielu kolarzy jeżdżących na amerykańskich rowerach preferuje uniwersalny model Tarmac.

Elegancki i utrzymany w czarnej kolorystyce rower napędza pełna grupa Shimano Dura-Ace Di2. Koła to należące do Specialized Roval, w tym przypadku uniwersalny model CLX40. Resztę komponentów dostarcza FSA, o którym już od jakiegoś czasu mówi się, że wkrótce powinna dostarczyć drużynie również cały napęd. Jak do tej pory w zeszłym roku zaprezentowano jedynie działający prototyp.

Rama mierzący 190 cm wzrostu Wiśniowskiego jest całkiem sporych rozmiarów, to samo można powiedzieć o mających 175 mm długości korbach. Na korbach Dura-Ace zamontowano pomiar mocy przygotowany specjalnie dla drużyny przez 4iiii. Kanadyjski producent zarzeka się, że jego miernik mocy ważny jedynie 25 gram. Na wysoko wysuniętej sztycy zamontowano siodełko Specialized S-Works Toupe.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: