Specialized Shiv Rafała Majki

Rafał Majka kolejny sezon będzie walczył z czasem na rowerze Specialized Shiv.

Rama do jazdy na czas Shiv obecna jest w zawodowym peletonie już od kilku lat i niezmiennie uważana jest za jedną z najbardziej zaawansowanych konstrukcji tego typu. Świetne własności aerodynamiczne idą w parze z wysoką sztywnością. W ramę wbudowano zoptymalizowane pod kątem stawianego oporu powietrza hamulce Tektro.

Rower Rafała wyposażony jest w elektryczną grupą Shimano Dura-Ace, a za pomiar mocy odpowiada miernik SRM. Pełny dysk z tyłu to pozbawiony logotypów Lightweight Autobahn. Ze względu na swoją niską wagę i bardzo dobrą aerodynamikę niemiecki dysk jest częstym wyborem mechaników i zawodników pomimo innych umów ze sponsorami. Najczęściej na taki zabieg mogą sobie pozwolić jedynie najlepsi zawodnicy drużyny. Przednie koło o wysokim stożku to amerykański Hed Jet 9. Innym elementem pozbawionym logotypów jest popularna kierownica 3T. Majka walczy z czasem na siodełku Prologo Zero TT.

Zdjęcia: Jakub Zimoch/Rowery.org

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: