Rowery Petera Sagana

Rowery obecnego posiadacza tęczowej koszulki otrzymały równie kolorowe detale.

Jeżdżący w rosyjskiej drużynie Tinkoff Peter Sagan drugi sezon ściga się na rowerach Specialized. Jednak jego związki z amerykańskim producentem rowerów sięgają jeszcze do czasów, gdy młody Słowak złożył podpis pod zawodowym kontraktem. Niezdecydowanie Petricka Lefevre'a sprawiło, że Słowak zamienił jednego prodcuneta rowerów zza Wielkiej Wody na innego - Cannondale. Odkąd drogi Sagana i Specialized ponownie się połączyły producent rowerów robi wszystko by błędy z przeszłości się nie powtórzyły.

Najlepszy kolarz ostatniego światowego czempionatu otrzymał do dyspozycji dwa modele rowerów: wielozadaniowego Tarmaca oraz aerodynamicznego Venge'a ViAS. Ostatni zdobywca tęczowej koszulki nie jeździ na ramach w standardowym, niebiesko-żółtym, malowaniu Tinkoffa. Nadworny projektant Specializeda Ron Jones zadbał by oba rowery wyróżniały się przynajmniej tak samo bardzo jak ich posiadacz.

Standardowe tęczowe paski zamieniły się w eleganckie tęczowe kamo, które w kilku miejscach delikatnie przechodzi w słowackie barwy narodowe, na których umieszczono podwójny krzyż. Do lakieru pokrywającego rower dodano drobiny PPG Prizmatique, mieniące się we wszystkich kolorach... tęczy. Efekt w pełnym słońcu jest hipnotyzujący, ale nawet w pochmurne dni nie pozwala przejść obok maszyny obojętnie. Z pozoru biały napis S-Works skrywa nazwiska wszystkich poprzednich mistrzów świata. Na główce ramy umieszczono pokryte prawdziwym złotem charakterystyczne "S" będące logiem producenta rowerów. Wieść niesie, że jeden taki znaczek został już skradziony. Gdyby ciągle istniały wątpliwości do kogo należy rower, na ramie, siodełku i pedałach nie zabrakło inicjałów właściciela.

Klasyczne tęczowe paski znalazły miejsce na stożkowych kołach Roval CLX 60. Osprzęt w postaci elektrycznej grupy Dura Ace Di2 dostarcza Shimano, a za pomiar mocy odpowiada najnowsza generacja mierników SRM. Japońskie klocki hamulcowe z grupy Dura Ace zamieniono na legendarne szwajcarskie okładziny Swiss Stop. Ceramic Speed dostarczył swoich produktów w postaci kółek tylnej przerzutki, sterów oraz łożysk w środku supportu. Pedały to Look Keo Blade, siodełko Prologo Scratch 2 Nack, owijka pochodzi od Supacaz a pozbawiony logotypów mostek to Zipp SL Speed. W aerodynamicznym Venge'u niektóre komponenty, jak hamulce, kierownica i mostek, zostały zaprojektowane przez Specialized i są integralną częścią aerodynamicznej ramy, jednak pozostałe komponenty są identyczne, jak te z Tarmaca.

Specialized Tarmac

Specialized Venge ViAS

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: