Giro d'Italia 2016: Lupo na cenzurowanym

Wilczek Lupo, czyli maskotka Giro d'Italia, będzie niemile widziana na francuskich etapach Giro d'Italia.

27 maja wyścig planuje wjechać do francuskiej części Alp, przez wznoszącą się na wysokość 2744 metrów Colle dell'Agnelo i następnie zafiniszować w stacji narciarskiej Risoul. Dzień później, na przedostatnim odcinku powrót do Włoch poprowadzi przez przełęcze Vars i Bonette.

Okazuje się, że tamtejszych rolników do pasji doprowadza maskotka włoskiego wielkiego touru.

Od wielu lat rolnicy ponoszą straty z powodu drapieżczej działalności wilków. Nasza organizacja prowadzi walkę w celu ochrony zagrożonych przez wilki stad. Pokazywanie takiej maskotki pośród naszych pastwisk, w co zaangażowały się organizacje ekologiczne, to czysta dla nas prowokacja, tak po ludzku nie do przyjęcia dla rolników. Rolnicy są zmęczeni przedstawianiem opinii publicznej wilka jako słodkiego pluszaka

- napisał w wydanym oświadczeniu związek "Młodych Rolników".

Organizacja domaga się od władz regionu "Hautes-Alpes" wprowadzenia zakazu promowania Lupo na jej terenie.

Jeśli w tym celu nie zostaną podjęte działania będziemy reagować!

- ostrzega.

Lupo to dziecko współpracy Giro d'Italia z komórką WWF (World Wide Fund for Nature) zajmującą się florą i fauną w Alpach. Celem podjętej akcji „Giro loves WWF” jest ochrona 24 gatunków zwierząt żyjących w Alpach, w pierwszej kolejności wilków.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: