Giro d'Italia 2016: etap 7

Andre Greipel z Lotto-Soudal wygrał po finiszu z peletonu siódmy odcinek majowego touru.

Niemiecki sprinter na końcowych merach wyprzedził Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo) i Sache Modolo (Lampre-Merida).

W klasyfikacji generalnej bez istotnych zmian,  w fotelu lidera pozostał Tom Dumoulin (Giant-Alpecin). 12. jest Rafał Majka (Tinkoff).

Długi, ponad 200-kilometrowy etap, rozpoczął atak Patricka Grestcha (Ag2r-La Mondiale), Stefana Künga (BMC) i Jaya McCarthy (Tinkoff). Mocna trójka podjazd Le Svolte di Popoli (20 km; kat. 2; 9 km; 5,5%, maks. 10%) przeskoczyła z przewagą 40 sekund, ale 30 kilometrów po starcie akcja przeszła do historii. Z przodu znalazło się 55 zawodników z wszystkimi faworytami wyścigu. Druga część peletonu traciła w tym punkcie ponad 2 minuty.

Küng ponowił atak, a do młodego Szwajcara doskoczyli Axel Domont (Ag2r), Giolui Ciccone (Bardiani-CSF), Stefan Denifl (IAM), Ilya Koshevoy (Lampre-Merida) i Daniel Martinez (Wilier-Triestina-Southeast). Na lotnej premii (60 km) ucieczka zyskała 2:16.

Rozerwany peleton połączył się, a wysokie tempo pościgu utrzymywały ekipy Lotto-Soudal i FDJ. Skutkiem tego ostatnią wspinaczkę pokonano ze stratą zaledwie minuty. 25 sekund więcej tracił Marcel Kittel (Etixx-Quick Step), który przy wsparciu Łukasza Wiśniowskiego włożył nieco sił na zniwelowanie różnicy.

Küng jeszcze raz zaatakował z czołówki, podejmując samotną akcję. Jego nierówna walka z peletonem dobiegła końca 7 kilometrów przed metą. Chwilę później Kittela z rozgrywki na finiszu wyeliminował defekt.

Sytuację w czubie kontrolowali kolarze Lotto-Soudal. Pracę kolegów wykończył Greipel, który na ostatniej prostej znakomicie wykorzystał swoją szybkość i doświadczenie.

Wyniki 7. etapu Giro d'Italia 2016 (GT), Sulmona – Foligno (211 km):

  1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                           5:01:08
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
  3 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
  4 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge
  5 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
  6 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
  7 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
  8 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
  9 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 10 Elia Viviani (Ita) Team Sky
 11 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 12 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 13 Arnaud Demare (Fra) FDJ
 14 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
 15 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
 16 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
 17 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
 18 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 19 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
 20 Simon Clarke (Aus) Cannondale
 21 Rigoberto Uran (Col) Cannondale
 22 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 23 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 24 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 25 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge
 26 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 27 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 28 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 29 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 30 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 31 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team
 32 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 33 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
 34 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 35 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 36 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky
 37 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 38 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
 39 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 40 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 41 Christian Knees (Ger) Team Sky
 42 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 43 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 44 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 45 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           00:09
 46 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 47 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 48 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge
 49 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 50 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 51 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 52 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 53 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 54 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 55 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 56 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 57 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 58 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 59 Andre Cardoso (Por) Cannondale
 60 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 61 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 62 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
 63 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 64 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 65 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 66 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
 67 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 68 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 69 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 70 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 71 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 72 Mickael Delage (Fra) FDJ
 73 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 74 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
 75 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
 76 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 77 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 78 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step
 79 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 80 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 81 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 82 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 83 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
 84 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          00:17
 85 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 86 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          00:20
 87 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                                00:21
 88 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast               00:33
 89 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     00:35
 90 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
 91 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 92 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
 93 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast             00:52
 94 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       01:14
 95 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 96 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               01:16
 97 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                             01:21
 98 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
 99 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
100 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge
101 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
102 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
103 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
104 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
105 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
106 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
107 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
108 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
109 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
110 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
111 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       01:41
112 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              01:43
113 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
114 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       01:57
115 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
116 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
117 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
118 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
119 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo
120 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
121 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team
122 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo
123 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge
124 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
125 Marc Sarreau (Fra) FDJ
126 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
127 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
128 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale                        02:03
129 Moreno Moser (Ita) Cannondale
130 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
131 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         02:54
132 Egor Silin (Rus) Team Katusha
133 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
134 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
135 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
136 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
137 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
138 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
139 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
140 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
141 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
142 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast
143 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
144 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
145 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
146 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
147 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
148 Philip Deignan (Irl) Team Sky
149 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
150 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
151 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
152 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge
153 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team
154 Joe Dombrowski (USA) Cannondale
155 Ian Boswell (USA) Team Sky
156 Nathan Brown (USA) Cannondale
157 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
158 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
159 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
160 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
161 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
162 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                03:31
163 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                       04:05
164 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   04:29
165 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
166 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
167 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
168 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
169 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
170 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
171 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
172 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast
173 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast
174 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          05:39
175 José Herrada (Spa) Movistar Team
176 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
177 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
178 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
179 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
180 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
181 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
182 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini
183 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
184 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
185 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
186 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   05:42
187 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast                06:09
188 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                           07:01
189 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
190 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo
DNS Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
DNF Javier Moreno (Spa) Movistar Team

Punkty

  1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                50 pkt
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                            35
  3 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                               32
  4 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                              28
  5 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                              25
  6 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                                18
  7 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                                 18
  8 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                       14
  9 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                         12
 10 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                             12
 11 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                             10
 12 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                             8
 13 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                      8
 14 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                                7
 15 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast                 7
 16 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               6
 17 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                           5
 18 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast                 4
 19 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                          3
 20 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale                                 3
 21 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                            2
 22 Simon Clarke (Aus) Cannondale                                    2
 23 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                             1
 24 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                         1
 25 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                   1

Lotna premia - L'Aquila, 59km

  1 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                               10 pkt
  2 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                                  6
  3 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                               3
  4 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               2
  5 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                              1
  6 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast
  7 Elia Viviani (Ita) Team Sky
  8 Olivier Le Gac (Fra) FDJ

Lotna premia - Spoleto, 181km

  1 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                              10 pkt
  2 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                                6
  3 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                              3
  4 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                                  2
  5 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast                 1
  6 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
  7 Simon Clarke (Aus) Cannondale
  8 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal

Górska premia

Le Svolte di Popoli (kat. 2), 20km

  1 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                              15 pkt
  2 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                                  8
  3 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                           6
  4 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                   4
  5 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                        2
  6 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                            1

Mountain 2 - Valico della Somma (kat. 4), 170km

  1 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast                 3 pkt
  2 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                                2
  3 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               1

Drużynowo

  1 Team Katusha                                              15:03:24
  2 Team Giant-Alpecin
  3 Team Sky
  4 Tinkoff Team
  5 Astana Pro Team
  6 Orica-GreenEdge                                              00:09
  7 Etixx - Quick-Step
  8 Trek-Segafredo
  9 Bardiani CSF
 10 Lampre - Merida
 11 Cannondale
 12 Team LottoNl-Jumbo
 13 Dimension Data
 14 Lotto Soudal
 15 IAM Cycling
 16 Movistar Team                                                00:18
 17 AG2R La Mondiale
 18 Gazprom-Rusvelo                                              00:26
 19 FDJ                                                          00:30
 20 Wilier Triestina-Southeast                                   01:25
 21 BMC Racing Team                                              01:30
 22 Nippo - Vini Fantini                                         04:15

Klasyfikacja po 7. etapie:

  1 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                     29:23:23
  2 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         00:26
  3 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             00:28
  4 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         00:35
  5 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   00:38
  6 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:41
  7 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
  8 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        00:47
  9 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                     00:49
 10 Rigoberto Uran (Col) Cannondale                              00:51
 11 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                         00:53
 12 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               00:56
 13 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 14 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                             01:06
 15 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                             01:08
 16 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 01:15
 17 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            01:20
 18 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       01:22
 19 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        01:23
 20 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           01:30
 21 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          01:47
 22 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  01:56
 23 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              02:00
 24 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          02:08
 25 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    02:21
 26 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       02:27
 27 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            02:44
 28 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      02:49
 29 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        02:51
 30 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      03:22
 31 Andre Cardoso (Por) Cannondale                               03:25
 32 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           03:37
 33 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               03:58
 34 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                         04:02
 35 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 36 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    04:06
 37 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                04:48
 38 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         04:49
 39 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           05:09
 40 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          05:10
 41 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           05:11
 42 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   06:11
 43 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       06:51
 44 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         08:32
 45 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                09:11
 46 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                             09:38
 47 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                10:48
 48 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    11:06
 49 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast               11:18
 50 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                11:22
 51 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   13:28
 52 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   13:47
 53 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        14:19
 54 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                           15:12
 55 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         15:25
 56 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       15:31
 57 Nathan Brown (USA) Cannondale                                15:32
 58 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          15:39
 59 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida                           15:40
 60 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                           15:43
 61 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               16:32
 62 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                            16:46
 63 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                              16:48
 64 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge                            17:03
 65 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                          17:15
 66 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       17:20
 67 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     17:36
 68 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                         17:37
 69 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   17:50
 70 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge                            18:53
 71 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      19:17
 72 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                19:26
 73 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      19:29
 74 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                19:42
 75 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          20:02
 76 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                          20:17
 77 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                              20:18
 78 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast             20:28
 79 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             20:31
 80 Simon Clarke (Aus) Cannondale                                21:32
 81 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            21:35
 82 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             21:43
 83 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    21:44
 84 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                         21:56
 85 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   22:01
 86 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                22:34
 87 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        22:38
 88 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         22:53
 89 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          23:04
 90 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                         23:13
 91 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale                             23:25
 92 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           23:33
 93 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            23:45
 94 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast             24:10
 95 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               24:12
 96 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                         24:14
 97 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           24:28
 98 Christian Knees (Ger) Team Sky                               24:39
 99 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             24:57
100 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             25:05
101 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast                25:09
102 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                     25:47
103 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                               26:14
104 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast               26:18
105 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
106 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          26:30
107 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               26:35
108 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       27:12
109 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
110 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        27:14
111 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      27:34
112 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
113 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           27:39
114 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       27:51
115 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           27:53
116 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        28:02
117 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    28:07
118 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                           28:34
119 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           29:40
120 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  29:41
121 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                            30:11
122 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          30:13
123 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale                        30:41
124 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                             31:09
125 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             31:21
126 José Herrada (Spa) Movistar Team                             31:36
127 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                          31:43
128 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast             31:59
129 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                          32:08
130 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                       32:31
131 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       32:47
132 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          32:59
133 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      33:03
134 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        33:19
135 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast          33:26
136 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
137 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   33:36
138 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team                          33:37
139 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        34:00
140 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  34:03
141 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             34:20
142 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              34:24
143 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              34:25
144 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                       34:35
145 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    34:55
146 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     35:31
147 Mickael Delage (Fra) FDJ                                     36:00
148 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                       36:17
149 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                           36:34
150 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          36:38
151 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                           36:40
152 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     36:59
153 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              37:30
154 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                        37:37
155 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                  38:00
156 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                38:23
157 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            38:39
158 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                       39:10
159 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          39:14
160 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                             39:19
161 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini                39:39
162 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   39:43
163 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   40:22
164 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            40:31
165 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     41:07
166 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                              41:26
167 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                       41:53
168 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              43:28
169 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                             44:00
170 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast             44:01
171 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge                             44:21
172 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini                       44:23
173 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                             44:24
174 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  44:37
175 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      45:00
176 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                       45:14
177 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                      46:28
178 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               47:17
179 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         47:44
180 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                           47:45
181 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       47:54
182 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          49:32
183 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                    50:56
184 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                            51:25
185 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          51:43
186 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini                        52:44
187 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              54:07
188 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo                           58:33
189 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           58:46
190 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                          1:01:59

Klasyfikacja punktowa

  1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                               119 pkt
  2 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                         106
  3 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                         91
  4 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     80
  5 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                            78
  6 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                     66
  7 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                           58
  8 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                              56
  9 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                              50
 10 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                      44
 11 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         42
 12 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                40
 13 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                          40
 14 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                                39
 15 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                             36
 16 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  33
 17 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                               32
 18 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                              28
 19 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                26
 20 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                              26

Klasyfikacja górska

  1 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  21 pkt
  2 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                       20
  3 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                   16
  4 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                              15
  5 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                             8
  6 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                                  8
  7 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                         8
  8 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                   7
  9 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                 6
 10 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                               6
 11 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast                    6
 12 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                           6
 13 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast                 6
 14 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      5
 15 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                            5
 16 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                            4
 17 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast                 3
 18 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                         2
 19 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                          2
 20 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                                2

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                      29:23:58
  2 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              01:25
  3 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       01:52
  4 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               03:23
  5 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          04:35
  6 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           04:36
  7 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   12:53
  8 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   13:12
  9 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                           14:37
 10 Nathan Brown (USA) Cannondale                                14:57
 11 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          15:04
 12 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               15:57
 13 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                              16:13
 14 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      18:54
 15 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                              19:43
 16 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   21:26
 17 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         22:18
 18 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                         22:38
 19 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale                             22:50
 20 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            23:10
 21 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             24:22
 22 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             24:30
 23 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast               25:43
 24 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          25:55
 25 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               26:00
 26 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        26:39
 27 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      26:59
 28 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           27:04
 29 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    27:32
 30 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                             30:34
 31 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast             31:24
 32 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                          31:33
 33 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast          32:51
 34 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   33:01
 35 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              33:49
 36 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     34:56
 37 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          36:03
 38 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                        37:02
 39 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   39:47
 40 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                       41:18
 41 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              42:53
 42 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast             43:26
 43 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini                       43:48
 44 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                       44:39
 45 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          48:57
 46 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                    50:21
 47 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          51:08
 48 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              53:32

Klasyfikacja drużynowa

  1 Astana Pro Team                                           88:12:17
  2 Etixx - Quick-Step                                           01:23
  3 Team Sky
  4 Cannondale                                                   01:36
  5 Team Katusha                                                 02:36
  6 Movistar Team                                                02:43
  7 Dimension Data                                               04:43
  8 Bardiani CSF                                                 04:51
  9 Tinkoff Team                                                 04:57
 10 AG2R La Mondiale                                             05:58
 11 Team Giant-Alpecin                                           08:16
 12 Lampre - Merida                                              08:45
 13 Orica-GreenEdge                                              09:12
 14 Trek-Segafredo                                               12:15
 15 Team LottoNl-Jumbo                                           14:58
 16 Lotto Soudal                                                 21:08
 17 Wilier Triestina-Southeast                                   31:53
 18 BMC Racing Team                                              32:16
 19 Gazprom-Rusvelo                                              33:41
 20 IAM Cycling                                                  43:52
 21 Nippo - Vini Fantini                                         54:58
 22 FDJ                                                        1:03:37

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: