Alberto Cantador. Przynajmniej rok, jeżeli nie dłużej

Alberto Contador w rozmowie z "Cyclingnews" powiedział, że na pewno będzie kontynuował karierę w przyszłym sezonie.

33-letni Hiszpan pragnie zmaterializować własny zespół, ale nie jest to element konieczny.

Po moim zwycięstwie w Pais Vasco spływają propozycję na następny rok. Nie chcę mówić od jakich zespołów, ponieważ byłoby to nie fair w stosunku do zawodników z tych drużyn. Zainteresowanie więc jest, choć nadal jest szansa na moją własną ekipę, z drugiej strony musimy działać szybko, aby utrzymać tę opcję otwartą

- powiedział "El Pistolero", zastrzegając:

Chcę powiedzieć jasno, że priorytetem zespołu, do którego miałbym trafić, jest walka o zwycięstwo w Tour de France. Skład musi być mocny, to będzie miało największy wpływ na moją decyzję. Zespół tak jak ja musi chcieć wygrać Tour.

Contador nie wzbraniałby się przed podpisaniem umowy na dłużej niż jeden sezon, gdyby taki warunek przedstawił nowy pracodawca.

Nie musi to być tylko na rok. Jestem świadom tego, że zespół będzie musiał dużo zainwestować i że trudno byłoby o to przy tak krótkiej umowie. Nie wyznaczyłem sobie daty zakończenia kariery.

Wracając do obecnego sezonu. Celem zawodnika Tinkoff jest oczywiście Tour, a następnie z reprezentacją Hiszpanii Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. A co z Vuelta a Espana?

Nie mogę jednoznacznie powiedzieć tak lub nie. Decyzję podejmiemy w gronie zespołu, ale istnieje realna szansa, że pojadę w Vuelcie. Bardzo duża szansa.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: