Gracia Orlova 2016: etap 1

Białorusinka Alena Amialiusik (Canyon-SRAM) wygrała pierwszy etap kobiecego wyścigu w Czechach.

Zawodniczka niemieckiej ekipy na szczycie stromego podjazdu w czeskiej miejscowości Štramberk zameldowała się 16 sekund przed grupą prowadzoną przez swoją drużynową koleżankę Elenę Cecchini.

Trzecia finiszowała Ane Santesteban (Ale Cipollini), a czwarta Paulina Brzeźna-Bentkowska (MAT Atom Sobótka).

Wice-liderką klasyfikacji górskiej i aktywnych jest Marta Lach (MAT Atom Sobótka).

100-kilometrowy etap w 140-osobowym peletonie rozpoczęły 24 Polki, jadące w zespołach MAT Atom Sobótka, TKK Pacific Nestle Fitness, LKS Atom Boxmet Dzierżoniów oraz kadrze narodowej. Zmagania toczyły się na górskiej trasie, na której wyznaczono pięć górskich premii.

Walka na górskich premiach i niekategoryzowanych podjazdach nakręcała rywalizację, ale nie wykrystalizowała ucieczki. Po 72 kilometrach na podjeździe przewagę zdobyła Dunka Cecilie Uttrup Ludwig, za którą kręciły Czeszka Nikola Noskova, Australijka Jenelle Crooks oraz Marta Lach (MAT Atom Sobótka) i Ewelina Szybiak (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów) - ale akcja także została skasowana i na ostatnie 20 kilometrów peleton wjechał razem.

Czwartą premię górską wygrała Marta Lach, a na lotnym finiszu najszybsza okazała się Jarmila Machacova (Dukla Praha), pokonując Mieke Kröger i Alenę Amialiusik (Canyon-SRAM).

W końcówce zawodniczki mierzyły się z ostrym podjazdem w Štramberku, którego nachylenie na ostatnim kilometrze przekraczało 10%. Ekipa Canyon-SRAM grała na Amialiusik, która potwierdziła status faworytki i triumfowała na mecie.

Wyniki 1. etapu Gracia Orlova 2016 (2.2), Orlová - Stramberk (101,2 km):

1. Alena Amialiusik (Canyon-SRAM)                        2:52:19
2. Elena Cecchini (Canyon-SRAM)                            00:16
3. Ane Santesteban (Ale Cipollini)
4. Paulina Brzeźna-Bentkowska (MAT Atom Sobótka)
5. Jessie Daams (Reprezentacja Belgii)
6. Edwige Pitel (S.C. Michela Fanini Rox)
7. Nicole Brandli (Servetto Footon)
8. Ksenia Tuhai (Bepink)
9. Anisha Vekemans (Reprezentacja Belgii)
10. Polona Batagelj (BTC City Ljubljana)
...
12. Ewelina Szybiak (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów)          00:16
18. Maja Włoszczowska (Reprezentacja Polski)               00:16
23. Alicja Ratajczak (Reprezentacja Polski)                00:16
34. Agnieszka Skalniak (TKK Pacific Nestle Fitness)        00:16
42. Martyna Klekot (TKK Pacifc Nestle Fitness)             00:16
47. Nikol Płosaj (Reprezentacja Polski)                    00:16
50. Katarzyna Wilkos (MAT Atom Sobóka)                     00:16
54. Klaudia Radziszewska (TKK Pacific Nestle Fitness)      00:16
61. Marta Lach (MAT Atom Sobótka)                          00:16
67. Monika Brzeźna (MAT Atom Sobótka)                      00:16
80. Stefania Staszel (Reprezentacja Polski)                00:16
97. Łucja Pietrzak (MAT Atom Sobótka)                      00:16
99. Katarzyna Brewińska (TKK Pacific Nestle Fitness)       00:16
112. Dorota Przęzak (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów)          01:50
117. Sabina Napieralska (MAT Atom Sobótka)                 01:50
120. Weronika Humelt (Reprezentacja Polski)                02:20
123. Natalia Mielnik (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów)         02:51
124. Natalia Rutkowska (TKK Pacific Nestle Fitness)        02:51
128. Monika Żur (Reprezentacja Polski)                     03:48
129. Edyta Jasińska (TKK Pacific Nestle Fitness)           03:48
DNF Weronika Laszkiewicz (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów)

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

1. Alena Amialiusik (Canyon-SRAM)                        2:52:05
2. Elena Cecchini (Canyon-SRAM)                            00:24
3. Ane Santesteban (Ale Cipollini)                         00:26
4. Mieke Kroger (Canyon-SRAM)
5. Jarmila Machacova (Dukla Praha MIX)                     00:27
6. Svetlana Vasilieva (Astana)                             00:29
7. Paulina Brzeźna-Bentkowska (MAT Atom Sobótka)           00:30
8. Jessie Daams (Reprezentacja Belgii)
9. Edwige Pitel (S.C. Michela Fanini Rox)
10. Nicole Brandli (Servetto Footon)
...
15. Ewelina Szybiak (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów)          00:30
21. Maja Włoszczowska (Reprezentacja Polski)               00:30
26. Alicja Ratajczak (Reprezentacja Polski)                00:30
37. Agnieszka Skalniak (TKK Pacific Nestle Fitness)        00:30
44. Martyna Klekot (TKK Pacifc Nestle Fitness)             00:30
49. Nikol Płosaj (Reprezentacja Polski)                    00:30
52. Katarzyna Wilkos (MAT Atom Sobóka)                     00:30
56. Klaudia Radziszewska (TKK Pacific Nestle Fitness)      00:30
63. Marta Lach (MAT Atom Sobótka)                          00:30
69. Monika Brzeźna (MAT Atom Sobótka)                      00:30
81. Stefania Staszel (Reprezentacja Polski)                00:30
98. Łucja Pietrzak (MAT Atom Sobótka)                      00:30
100. Katarzyna Brewińska (TKK Pacific Nestle Fitness)      00:30
112. Dorota Przęzak (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów)          02:04
117. Sabina Napieralska (MAT Atom Sobótka)                 02:04
120. Weronika Humelt (Reprezentacja Polski)                02:34
123. Natalia Mielnik (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów)         03:05
124. Natalia Rutkowska (TKK Pacific Nestle Fitness)        03:05
128. Monika Żur (Reprezentacja Polski)                     04:02
129. Edyta Jasińska (TKK Pacific Nestle Fitness)           04:02

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: