Presidential Cycling Tour of Turkey 2016: etap 5

Jakub Mareczko (Southeast-Venezuela) po finiszu z peletonu wygrał piąty odcinek tureckiej etapówki. Hiszpan Pello Bilbao (Caja Rural) pozostał na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

21-latek na finiszu pokonał Niemca Andre Greipela (Lotto Soudal) oraz swojego rozprowadzającego - Włocha Manuela Bellettiego.

7. finiszował Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice).

Płaski, blisko 200 kilometrowy odcinek, przebiegał pod znakiem ucieczki w składzie Michał Podlaski (Verva Activejet), Riccardo Stacchiotti (Nippo), Kaspars Sergis (Alpha Baltic), Peter Schulting (Parkhotel), Ahmet Akdilek (Torku) i Enrico Salvador (Unieuro Wilier). Szóstka nie zdobyła znacznej przewagi, na półmetki drogi wynosiła 2:20.

Peleton prowadziły ekipy Lotto Soudal i Lampre-Merida. Po skoku Podlaskiego z ucieczki odpadł Sergis, pozostali walczyli dalej. Przewaga spadała błyskawicznie - o ile na 20 kilometrów przed metą zegar pokazywał półtorej minuty, o tyle czołówka miała tylko 30 sekund przewagi na 11 kilometrów przed metą.

Schulting nie czekał dłużej i wykrzesał z siebie siły na jeszcze jeden atak. Salvador trzymał koło, ale cała akcja nie trwała długo - kolarza Unieuro Wilier peleton dopadł 6 kilometrów przed metą, a 1500 metrów dalej przygodę zakończył jego holenderski kolega.

Kolarze Unieuro Willier rozpoczęli walkę sprinterskich pociągów na 5 kilometrów przed metą. Czujnie jechali zawodnicy Lotto Soudal, przejmując kontrolę nad wyścigiem na ostatnich dwóch kilometrach i o pozycje walcząc z duetem Southeast-Venezuela - Jakub Mareczko i Manuel Belletti - oraz kolarzami Parkhotel Valkenburg i Grzegorzem Stępniakiem (CCC Sprandi Polkowice).

Polski zawodnik ruszył nieco zbyt wcześnie, blokując Greipela. Mareczko przebijał się z dalszych pozycji i znalazł lukę, na ostatnich metrach wyskakując zza pleców Modolo i rozpoczynając zwycięski finisz. Greipel nie był w stanie odpowiedzieć i Polak z włoską licencją świętował na mecie.

Wyniki 5. etapu Presidential Cycling Tour of Turkey 2016 (2.HC), Alanya - Kemer (189,3 km):

  1 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela                 4:20:28
  2 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
  3 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela
  4 Matteo Malucelli (Ita) Unieuro Wilier
  5 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini
  6 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
  7 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
  8 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
  9 Alberto Cecchin (Ita) Team Roth
 10 Vadim Galeyev (Kaz) Astana City
 11 Liam Bertazzo (Ita) Southeast - Venezuela
 12 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 13 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor
 14 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth
 15 Alexander Meier (Ger) Hrinkow Advarics
 16 Dominik Hrinkow (Aut) Hrinkow Advarics
 17 Adrian Banaszek (Pol) Verva ActiveJet
 18 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City
 19 Mauro Finetto (Ita) Unieuro Wilier
 20 Andris Smirnovs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv
 21 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg
 22 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 23 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg
 24 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 25 Roberto Pinheiro (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 26 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet
 27 Francisco Chamorro Paiva (Arg) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 28 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 29 Nikita Stalnov (Kaz) Astana City
 30 Kristofers Racenajs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv
 31 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 32 Colin Stüssi (Swi) Team Roth
 33 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 34 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor
 35 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg
 36 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 37 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
 38 Fatih Keles (Tur) Torku Sekerspor
 39 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
 40 David Belda Garcia (Spa) Team Roth
 41 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 42 Viesturs Luksevics (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv
 43 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 44 Yuriy Chsherbinin (Kaz) Astana City
 45 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 46 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro Wilier
 47 Sven Van Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg
 48 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 49 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City
 50 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo - Vini Fantini                  00:08
 51 Nicola Toffali (Ita) Team Roth                               00:12
 52 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              00:16
 53 Remco Te Brake (Ned) Parkhotel Valkenburg                    00:17
 54 Bram Nolten (Ned) Parkhotel Valkenburg                       00:27
 55 Raphael Hammerschmid (Aut) Hrinkow Advarics
 56 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
 57 Fredrik Strand Galta (Nor) Delko Marseille Provence KTM
 58 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 59 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast - Venezuela                   00:30
 60 Lukas Jaun (Swi) Team Roth
 61 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini                     00:33
 62 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
 63 Lucas Gaday Orozco (Arg) Team Roth                           00:37
 64 Alessandro Malaguti (Ita) Unieuro Wilier                     00:39
 65 Simone Ravanelli (Ita) Unieuro Wilier
 66 Feritcan Samli (Tur) Torku Sekerspor
 67 André De Souza Almeida (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 68 Kaspars Sergis (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv
 69 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 70 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 71 Matteo Draperi (Ita) Southeast - Venezuela
 72 Enrique Salz Unzue (Spa) Southeast - Venezuela
 73 Massimo Graziato (Ita) Parkhotel Valkenburg
 74 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
 75 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela
 76 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 77 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
 78 Muhammet Atalay (Tur) Torku Sekerspor
 79 Michał Podlaski (Pol) Verva ActiveJet
 80 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
 81 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
 82 Florian Gaugl (Aut) Hrinkow Advarics
 83 Maxim Satlikov (Kaz) Astana City                             01:19
 84 Nurbolat Kulimbetov (Kaz) Astana City
 85 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 86 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 87 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 88 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 89 Giovanni Pedretti (Ita) Unieuro Wilier
 90 Andreas Graf (Aut) Hrinkow Advarics
 91 Peter Schulting (Ned) Parkhotel Valkenburg
 92 Ahmet Akdilek (Tur) Torku Sekerspor
 93 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM
 94 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
 95 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice                 01:25
 96 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
 97 Marco Molteni (Ita) Unieuro Wilier                           01:40
 98 Pablo Urtasun (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 99 Xu Gang (Tpe) Lampre - Merida                                02:11
100 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            02:16
101 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             02:27
102 Enrico Salvador (Ita) Unieuro Wilier                         02:53
103 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              06:09
104 Matvey Nikitin (Kaz) Astana City                             07:33
DSQ Norbert Banaszek (Pol) Verva ActiveJet
DNF Daniel Staniszewski (Pol) Verva ActiveJet
DNS Alex Correia Diniz (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
DNS Mustafa Sayar (Tur) Torku Sekerspor

Klasyfikacja po 5. etapie:

  1 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 20:07:06
  2 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  00:05
  3 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    00:13
  4 Nikita Stalnov (Kaz) Astana City                             00:22
  5 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  01:14
  6 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               02:22
  7 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            03:46
  8 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             05:41
  9 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              08:01
 10 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                09:38
 11 Mauro Finetto (Ita) Unieuro Wilier                           13:05
 12 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille Provence KTM            13:08
 13 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 14 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     13:33
 15 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro Wilier                        14:01
 16 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg                   15:17
 17 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
 18 Jochem Hoekstra (Ned) Parkhotel Valkenburg                   15:30
 19 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor                            16:53
 20 Alberto Cecchin (Ita) Team Roth                              17:56
 21 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             19:56
 22 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                     20:47
 23 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet                          20:50
 24 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   21:10
 25 Galym Akhmetov (Kaz) Astana City                             21:12
 26 Michał Podlaski (Pol) Verva ActiveJet                        21:29
 27 Sven Van Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg                    21:42
 28 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                           21:52
 29 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefou     22:01
 30 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 22:09
 31 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            22:11
 32 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                      22:14
 33 Alessandro Malaguti (Ita) Unieuro Wilier                     22:46
 34 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        23:45
 35 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     23:46
 36 Rémy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM          24:13
 37 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  25:01
 38 Massimo Graziato (Ita) Parkhotel Valkenburg                  25:13
 39 Matteo Malucelli (Ita) Unieuro Wilier                        26:03
 40 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         26:14
 41 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 42 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
 43 Anton Kuzmin (Kaz) Astana City                               26:28
 44 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              27:17
 45 Enrique Salz Unzue (Spa) Southeast - Venezuela               27:33
 46 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg                     30:40
 47 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 48 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor
 49 David Belda Garcia (Spa) Team Roth
 50 Lukas Jaun (Swi) Team Roth                                   31:51
 51 Peter Schulting (Ned) Parkhotel Valkenburg                   32:02
 52 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 53 Pablo Urtasun (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour           32:40
 54 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                           33:05
 55 Vadim Galeyev (Kaz) Astana City
 56 Alexander Meier (Ger) Hrinkow Advarics                       33:25
 57 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela                   33:41
 58 Remco Te Brake (Ned) Parkhotel Valkenburg                    34:47
 59 Muhammet Atalay (Tur) Torku Sekerspor                        34:58
 60 Liam Bertazzo (Ita) Southeast - Venezuela                    35:10
 61 Fatih Keles (Tur) Torku Sekerspor                            35:29
 62 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice                 36:12
 63 Nicola Toffali (Ita) Team Roth                               37:12
 64 Adrian Banaszek (Pol) Verva ActiveJet                        37:31
 65 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast - Venezuela                   38:41
 66 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela                     38:50
 67 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              39:20
 68 Viesturs Luksevics (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv          39:46
 69 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela                  42:58
 70 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 71 Yuriy Chsherbinin (Kaz) Astana City
 72 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 73 Andris Smirnovs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv             43:18
 74 Dominik Hrinkow (Aut) Hrinkow Advarics                       43:43
 75 Raphael Hammerschmid (Aut) Hrinkow Advarics                  43:55
 76 André De Souza Almeida (Bra) Funvic Soul Cycles - Carref     43:57
 77 Florian Gaugl (Aut) Hrinkow Advarics                         44:07
 78 Simone Ravanelli (Ita) Unieuro Wilier                        44:22
 79 Nicolas Baldo (Fra) Team Roth
 80 Ahmet Akdilek (Tur) Torku Sekerspor                          44:37
 81 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini                     44:45
 82 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini                  45:02
 83 Colin Stüssi (Swi) Team Roth                                 45:09
 84 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM               45:15
 85 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               45:43
 86 Maxim Satlikov (Kaz) Astana City                             46:00
 87 Bram Nolten (Ned) Parkhotel Valkenburg                       46:13
 88 Xu Gang (Tpe) Lampre - Merida                                46:27
 89 Feritcan Samli (Tur) Torku Sekerspor                         46:33
 90 Enrico Salvador (Ita) Unieuro Wilier                         46:56
 91 Fredrik Strand Galta (Nor) Delko Marseille Provence KTM
 92 Matteo Draperi (Ita) Southeast - Venezuela                   47:48
 93 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth                           50:51
 94 Giovanni Pedretti (Ita) Unieuro Wilier                       51:49
 95 Nurbolat Kulimbetov (Kaz) Astana City                        52:10
 96 Matvey Nikitin (Kaz) Astana City                             55:36
 97 Kazushige Kuboki (Jpn) Nippo - Vini Fantini               01:01:00
 98 Kristofers Racenajs (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv      01:01:07
 99 Kaspars Sergis (Lat) Alpha Baltic - Maratoni.Lv           01:01:12
100 Lucas Gaday Orozco (Arg) Team Roth                        01:01:16
101 Francisco Chamorro Paiva (Arg) Funvic Soul Cycles - Carr  01:01:59
102 Marco Molteni (Ita) Unieuro Wilier                        01:02:03
103 Andreas Graf (Aut) Hrinkow Advarics                       01:06:29
104 Roberto Pinheiro (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour     01:27:38

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: