Euskal Emakumeen Bira 2016: etap 3

Giorgia Bronzini (Wiggle High5) wygrała trzeci etap baskijskiej etapówki. Na prowadzeniu utrzymała się jej drużynowa koleżanka Emma Johansson.

Włoszka najszybciej finiszowała z peletonu, który w końcówce ścigał samotnie uciekającą Karol-Ann Canuel (Boels Dolmans). Druga linię mety minęła Amerykanka Carmen Small (Cervelo - Bigla), a trzecia Włoszka Rosella Ratto (Cylance Pro Cycling).

6. finiszowała mistrzyni Polski Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini), w klasyfikacji generalnej przesuwając się na 9. miejsce.

Na dzień przed końcem baskijskich zmagań Johansson prowadzi w klasyfikacji generalnej i o 25 sekund wyprzedza Guarnier.

Wyniki 3. etapu Euskal Emakumeen Bira 2016 (2.1), Berriatua - Berriatua (109,4 km):

  1 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                        2:46:10
  2 Carmen Small (USA) Cervelo Bigla
  3 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
  4 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla
  5 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans
  6 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale Cipollini
  7 Lara Vieceli (Ita) INPA - Bianchi
  8 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg
  9 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies
 10 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5
 11 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5
 12 Daniela Reis (Por)
 13 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg
 14 Amanda Spratt (Aus) AUS
 15 Christina Perchtold (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion 
 16 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale Cipollini
 17 Emilia Fahlin (Swe) Ale Cipollini
 18 Joelle Numainville (Can) Cervelo Bigla
 19 Dani King (GBr) Wiggle High5
 20 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini
 21 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg
 22 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg
 23 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla
 24 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans
 25 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies
 26 Lex Albrecht (Can) Bepink
 27 Claire Rose (GBr) Podium Ambition
 28 Jennifer George (GBr) Drops
 29 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 30 Eider Merino Kortazar (Spa) Lointek
 31 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA - Bianchi
 32 Elise Maes (Lux) Vitalogic Astrokalb Radunion N?
 33 Tiffany Cromwell (Aus) AUS
 34 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia - Durango
 35 Doris Schweizer (Swi) Cylance Pro Cycling
 36 Laura Massey (GBr) Drops
 37 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 38 Demi De Jong (Ned) Boels Dolmans
 39 Jenelle Crooks (Aus) AUS
 40 Sharon Laws (GBr) Podium Ambition                            00:16
 41 Sara Headley (USA) Podium Ambition                           00:19
 42 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                         00:30
 43 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               00:35
 44 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini                       01:20
 45 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5
 46 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans
 47 Marta Lach (Pol) MAT-Atom Sobótka
 48 Ana Maria Covrig (Rom) INPA - Bianchi
 49 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5
 50 Michela Pavin (Ita) INPA - Bianchi
 51 Hannah Payton (GBr) Drops
 52 Alison Tetrick (USA) Cylance Pro Cycling
 53 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance Pro Cycling
 54 Sophie Coleman (GBr) Drops                                   01:33
 55 Sari Saarelainen (Fin) S.C. Michela Fanini                   02:14
 56 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini                      03:19
 57 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 03:55
 58 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg                     05:06
 59 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies
 60 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling
 61 Francesca Pattaro (Ita) Bepink
 62 Bethany Hayward (GBr) Podium Ambition                        05:55
 63 Nicole Moerig (Aus) Podium Ambition
 64 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA - Bianchi
 65 Simona Bortolotti (Ita) Bepink
 66 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia - Durango
 67 Amy Gornall (GBr) Podium Ambition
 68 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini
 69 Paulina Brzeźna (Pol) MAT-Atom Sobótka
 70 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia - Durango
 71 Dorleta Eskamendi Gil (Spa) ESP
 72 Łucja Pietrzak (Pol) MAT-Atom Sobótka
 73 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek
 74 Louisa Lobigs (Aus) AUS
 75 Monika Brzeźna (Pol) MAT-Atom Sobótka
 76 Katarzyna Wilkos (Pol) MAT-Atom Sobótka
 77 Shannon Malseed (Aus) AUS                                    10:29
 78 Amber Neben (USA) Bepink                                     12:48
 79 Dalia Muccioli (Ita) Ale Cipollini
 80 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg
 81 Heidi Dalton (RSA) Bizkaia - Durango
 82 Ellen Skerritt (Aus) Ale Cipollini
 83 Bethany Ann Allen (USA) INPA - Bianchi                       13:07
 84 Lorena Llamas (Spa) ESP                                      15:40
 85 Ainara El Busto Arteaga (Spa) ESP
 86 Astrid Chazal (Fra)
 87 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Lointek                 16:12
 88 Astrid Gassner (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion N?         20:31
 89 Jessica Allen (Aus) AUS
 90 Irene Usabiaga Balerdi (Spa) ESP                             20:45
OTL Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini                   28:18
OTL Cristina Martinez (Spa) Lointek
OTL Ziortza Isasi (Spa)
OTL Sophie Almeida (Fra)
OTL Iurani Blanco Calbet (Spa) ESP
OTL Paula Sanmartin Rodriguez (Spa)
OTL Alba Teruel Ribes (Spa) Lointek
OTL Ilaria Bonomi (Ita) Bepink                                   28:24
OTL Anna Trevisi (Ita) Ale Cipollini
OTL Anna Badegruber (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion N?        36:03
OTL Lorena Ordinana (Spa)
OTL Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 36:27
OTL Nathalie Birli (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion N?         36:30
OTL Ilda Carina Pinheiro Da Silva Pereira (Por)
OTL Julia Rodríguez (Spa)
OTL Desiree Duarte Castro (Spa)
OTL Olatz Agorria Etxebarria (Spa)
OTL Ana Usabiaga Balerdi (Spa) ESP
OTL Esther Munoz (Spa)
OTL Mireia Orengo (Spa)

Klasyfikacja po 3. etapie:

  1 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5                          7:40:30
  2 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                           00:25
  3 Carmen Small (USA) Cervelo Bigla                             00:28
  4 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                      00:29
  5 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla                   00:31
  6 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans                           00:45
  7 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg                     00:47
  8 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies                00:50
  9 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale Cipollini                      00:58
 10 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale Cipollini                 01:03
 11 Doris Schweizer (Swi) Cylance Pro Cycling
 12 Dani King (GBr) Wiggle High5
 13 Amanda Spratt (Aus) AUS                                      01:09
 14 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                          01:11
 15 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                         01:49
 16 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA - Bianchi                      01:55
 17 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini        01:59
 18 Jenelle Crooks (Aus) AUS                                     02:02
 19 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini                       02:11
 20 Eider Merino Kortazar (Spa) Lointek                          02:27
 21 Lara Vieceli (Ita) INPA - Bianchi                            02:31
 22 Claire Rose (GBr) Podium Ambition                            02:35
 23 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans                      02:38
 24 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla                         03:10
 25 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg                     03:30
 26 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia - Durango            03:38
 27 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5                           03:55
 28 Ana Maria Covrig (Rom) INPA - Bianchi
 29 Jennifer George (GBr) Drops
 30 Tiffany Cromwell (Aus) AUS                                   03:59
 31 Daniela Reis (Por)                                           04:02
 32 Elise Maes (Lux) Vitalogic Astrokalb Radunion N?             04:05
 33 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 34 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg                       04:07
 35 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg                   04:10
 36 Laura Massey (GBr) Drops                                     04:15
 37 Lex Albrecht (Can) Bepink                                    04:21
 38 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies                     04:30
 39 Christina Perchtold (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion N?
 40 Emilia Fahlin (Swe) Ale Cipollini                            04:31
 41 Demi De Jong (Ned) Boels Dolmans                             04:41
 42 Sharon Laws (GBr) Podium Ambition                            04:50
 43 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                    04:56
 44 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling                     05:45
 45 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5                             05:49
 46 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Cylance Pro Cycling            06:08
 47 Hannah Payton (GBr) Drops                                    06:18
 48 Sophie Coleman (GBr) Drops                                   06:19
 49 Sari Saarelainen (Fin) S.C. Michela Fanini                   06:40
 50 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini                      07:08
 51 Alison Tetrick (USA) Cylance Pro Cycling                     07:24
 52 Sara Headley (USA) Podium Ambition                           07:49
 53 Paulina Brzeźna (Pol) MAT-Atom Sobótka                       07:59
 54 Marta Lach (Pol) MAT-Atom Sobótka                            08:56
 55 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies                    09:33
 56 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 09:54
 57 Joelle Numainville (Can) Cervelo Bigla                       09:55
 58 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance Pro Cycling              10:24
 59 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia - Durango
 60 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                          10:52
 61 Nicole Moerig (Aus) Podium Ambition                          10:57
 62 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA - Bianchi                12:04
 63 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               12:20
 64 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg                     12:40
 65 Monika Brzezna (Pol)  MAT-Atom Sobótka                       12:54
 66 Michela Pavin (Ita) INPA - Bianchi                           13:25
 67 Simona Bortolotti (Ita) Bepink                               14:01
 68 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg              14:47
 69 Amber Neben (USA) Bepink                                     15:40
 70 Louisa Lobigs (Aus) AUS                                      16:26
 71 Heidi Dalton (RSA) Bizkaia - Durango                         17:36
 72 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia - Durango             17:38
 73 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini                   17:39
 74 Francesca Pattaro (Ita) Bepink                               17:51
 75 Dorleta Eskamendi Gil (Spa) ESP                              18:08
 76 Shannon Malseed (Aus) AUS                                    18:10
 77 Dalia Muccioli (Ita) Ale Cipollini                           18:16
 78 Lorena Llamas (Spa) ESP                                      18:26
 79 Katarzyna Wilkos (Pol) MAT-Atom Sobótka                      19:13
 80 Amy Gornall (GBr) Podium Ambition                            19:48
 81 Bethany Hayward (GBr) Podium Ambition                        19:51
 82 Ainara El Busto Arteaga (Spa) ESP                            20:47
 83 Łucja Pietrzak (Pol)  MAT-Atom Sobótka                       20:58
 84 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Lointek                 21:12
 85 Ellen Skerritt (Aus) Ale Cipollini                           26:20
 86 Bethany Ann Allen United States INPA - Bianchi               26:48
 87 Astrid Chazal (Fra)                                          27:39
 88 Jessica Allen (Aus) AUS                                      35:13
 89 Astrid Gassner (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion N?         35:51
 90 Irene Usabiaga Balerdi (Spa) ESP                             38:36

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: