Euskal Emakumeen Bira 2016: etap 4

Emma Johansson (Wiggle High5) wygrała 24. edycję baskijskiej imprezy Euskal Emakumeen Bira. Ostatni etap padł łupem Megan Guarnier (Boels Dolmans).

Druga na ostatnim odcinku finiszowała Ukrainka Hanna Solovei (Parkhotel Valkenburg), a trzecia Asleigh Moolman-Pasio (Cervelo - Bigla).

6. miejsce zajęła mistrzyni Polski Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini), w klasyfikacji końcowej zmagania kończąc na 9. pozycji.

W klasyfikacji generalnej Emma Johansson pokonała o 12 sekund Guarnier i o 27 Moolman-Pasio.

W grupie uciekających zawodniczek znalazły się zarówno Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans), jak i mistrzyni polski Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini). Polki punktowały na lotnych premiach - Pawłowska byłą trzecia na pierwszej, a Jasińska druga na drugiej, a przewaga minuty sytuowała mistrzynię Polski na fotelu wirtualnej liderki zmagań.

Peleton dogonił ucieczkę na górskiej premii, którą wyznaczono w połowie 75-kilometrowego odcinka. Kolejne ataki na dwóch ostatnich wzniesieniach wyłoniły grupę 17 zawodniczek, tym razem z liderką - Emmą Johansson - która z pomocą koleżanek broniła prowadzenia przed atakami ekip Boels Dolmans i Cervelo - Bigla.

Grupa tasowała się w rytm kolejnych ataków, ale żadnej z zawodniczek nie udało się oderwać i o zwycięstwie decydował finisz. Popis swoich możliwości dała Megan Guarnier (Boels Dolmans), wygraną na etapie broniąc drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 4. etapu Euskal Emakumeen Bira 2016 (2.1), Portugalete - Portugalete (75,8 km):

  1 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                         2:15:42
  2 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg
  3 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla
  4 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5
  5 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5
  6 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale Cipollini
  7 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies
  8 Carmen Small (USA) Cervelo Bigla
  9 Doris Schweizer (Swi) Cylance                                00:05
 10 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA - Bianchi                      00:08
 11 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans                           00:09
 12 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale Cipollini
 13 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla
 14 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini                       00:15
 15 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                         00:16
 16 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia - Durango            00:45
 17 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg              00:52
 18 Claire Rose (GBr) Podium Ambition                            02:26
 19 Laura Massey (GBr) Drops
 20 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance
 21 Jennifer George (GBr) Drops
 22 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg
 23 Christina Perchtold (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion 
 24 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg
 25 Dani King (GBr) Wiggle High5
 26 Daniela Reis (Por) Poitou Charentes-Futuroscope.86
 27 Elise Maes (Lux) Vitalogic Astrokalb Radunion 
 28 Sharon Laws (GBr) Podium Ambition
 29 Sophie Coleman (GBr) Drops                                   02:31
 30 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans
 31 Jenelle Crooks (Aus) Australia                               02:34
 32 Eider Merino Kortazar (Spa) Lointek                          02:39
 33 Amber Neben (USA) Bepink                                     03:24
 34 Lex Albrecht (Can) Bepink                                    04:46
 35 Marta Lach (Pol) MAT-Atom Sobótka
 36 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini
 37 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies
 38 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg
 39 Demi De Jong (Ned) Boels Dolmans                             04:51
 40 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia - Durango
 41 Amy Gornall (GBr) Podium Ambition
 42 Paulina Brzeźna (Pol) MAT-Atom Sobótka
 43 Bethany Hayward (GBr) Podium Ambition
 44 Hannah Payton (GBr) Drops
 45 Nicole Moerig (Aus) Podium Ambition
 46 Tiffany Cromwell (Aus) Australia
 47 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Cylance
 48 Ana Maria Covrig (Rom) INPA - Bianchi
 49 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5
 50 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 51 Ellen Skerritt (Aus) Ale Cipollini
 52 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 53 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg
 54 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 55 Rossella Ratto (Ita) Cylance                                 07:37
 56 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies
 57 Lorena Llamas (Spa) Hiszpania                                08:15
 58 Katarzyna Wilkos (Pol) MAT-Atom Sobótka
 59 Monika Brzeźna (Pol) MAT-Atom Sobótka
 60 Łucja Pietrzak (Pol) MAT-Atom Sobótka                        08:17
 61 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia - Durango
 62 Alison Tetrick (USA) Cylance
 63 Heidi Dalton (RSA) Bizkaia - Durango
 64 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek
 65 Michela Pavin (Ita) INPA - Bianchi                           08:19
 66 Lara Vieceli (Ita) INPA - Bianchi
 67 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini
 68 Dorleta Eskamendi Gil (Spa) Hiszpania
 69 Ainara El Busto Arteaga (Spa) Hiszpania
 70 Sara Headley (USA) Podium Ambition                           08:28
 71 Dalia Muccioli (Ita) Ale Cipollini                           08:19
 72 Shannon Malseed (Aus) Australia
 73 Louisa Lobigs (Aus) Australia                                08:36
 74 Simona Bortolotti (Ita) Bepink                               13:39
 75 Jessica Allen (Aus) Australia                                17:34
 76 Astrid Gassner (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion No
 77 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5
 78 Astrid Chazal (Fra) Poitou Charentes-Futuroscope.86
 79 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 80 Claudia Cretti (Ita) INPA - Bianchi
 81 Sari Saarelainen (Fin) S.C. Michela Fanini
 82 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini

Klasyfikacja końcowa:

  1 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5                          9:56:12
  2 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                           00:12
  3 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla                   00:27
  4 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5
  5 Carmen Small (USA) Cervelo Bigla                             00:28
  6 Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg                     00:41
  7 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies                00:50
  8 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans                           00:54
  9 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale Cipollini                      00:58
 10 Doris Schweizer (Swi) Cylance                                01:07
 11 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale Cipollini                 01:12
 12 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA - Bianchi                      02:03
 13 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                         02:05
 14 Edwige Pitel (Fra) S.C. Michela Fanini                       02:26
 15 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla                         03:19
 16 Dani King (GBr) Wiggle High5                                 03:29
 17 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia - Durango            04:23
 18 Jenelle Crooks (Aus) Australia                               04:36
 19 Claire Rose (GBr) Podium Ambition                            05:01
 20 Eider Merino Kortazar (Spa) Lointek                          05:06
 21 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans                      05:09
 22 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg                     05:56
 23 Jennifer George (GBr) Drops                                  06:21
 24 Daniela Reis (Por) Poitou Charentes-Futuroscope.86           06:28
 25 Elise Maes (Lux) Vitalogic Astrokalb Radunion No             06:31
 26 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg                       06:33
 27 Laura Massey (GBr) Drops                                     06:41
 28 Laura Camila Lozano Ramirez (Col) S.C. Michela Fanini        06:45
 29 Christina Perchtold (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion No    06:56
 30 Sharon Laws (GBr) Podium Ambition                            07:16
 31 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5                           08:46
 32 Ana Maria Covrig (Rom) INPA - Bianchi
 33 Sophie Coleman (GBr) Drops                                   08:50
 34 Tiffany Cromwell (Aus) Australia
 35 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                   08:56
 36 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg                   09:01
 37 Lex Albrecht (Can) Bepink                                    09:07
 38 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies                     09:16
 39 Demi De Jong (Ned) Boels Dolmans                             09:32
 40 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                    09:47
 41 Lara Vieceli (Ita) INPA - Bianchi                            10:50
 42 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Cylance                        10:59
 43 Hannah Payton (GBr) Drops                                    11:09
 44 Paulina Brzeźna (Pol) MAT-Atom Sobótka                       12:50
 45 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance
 46 Rossella Ratto (Ita) Cylance                                 13:22
 47 Marta Lach (Pol) MAT-Atom Sobótka                            13:42
 48 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 14:45
 49 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia - Durango             15:15
 50 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini                      15:27
 51 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg              15:39
 52 Alison Tetrick (USA) Cylance                                 15:41
 53 Nicole Moerig (Aus) Podium Ambition                          15:48
 54 Sara Headley (USA) Podium Ambition                           16:17
 55 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies                    17:10
 56 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg                     17:26
 57 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                          18:45
 58 Amber Neben (USA) Bepink                                     19:04
 59 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                          19:09
 60 Monika Brzeźna (Pol) MAT-Atom Sobótka                        21:09
 61 Michela Pavin (Ita) INPA - Bianchi                           21:44
 62 Sari Saarelainen (Fin) S.C. Michela Fanini                   24:14
 63 Amy Gornall (GBr) Podium Ambition                            24:39
 64 Bethany Hayward (GBr) Podium Ambition                        24:42
 65 Louisa Lobigs (Aus) Australia                                25:02
 66 Heidi Dalton (RSA) Bizkaia - Durango                         25:53
 67 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia - Durango             25:55
 68 Dorleta Eskamendi Gil (Spa) Hiszpania                        26:27
 69 Shannon Malseed (Aus) Australia                              26:29
 70 Dalia Muccioli (Ita) Ale Cipollini                           26:35
 71 Lorena Llamas (Spa) Hiszpania                                26:41
 72 Katarzyna Wilkos (Pol) MAT-Atom Sobótka                      27:28
 73 Simona Bortolotti (Ita) Bepink                               27:40
 74 Ainara El Busto Arteaga (Spa) Hiszpania                      29:06
 75 Łucja Pietrzak (Pol) MAT-Atom Sobótka                        29:15
 76 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo               29:54
 77 Ellen Skerritt (Aus) Ale Cipollini                           31:11
 78 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini                   35:13
 79 Claudia Cretti (Ita) INPA - Bianchi                          44:22
 80 Astrid Chazal (Fra) Poitou Charentes-Futuroscope.86          45:13
 81 Jessica Allen (Aus) Australia                                52:47
 82 Astrid Gassner (Aut) Vitalogic Astrokalb Radunion No         53:25

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: