ZLM Roompot Tour 2016: Grondahl zwycięzcą, Banaszek siódmy na ostatnim etapie

Norweg Amund Grondahl wygrał holenderski wyścig ZLM Roompot Tour, młodzieżową imprezę z cyklu Pucharu Narodów. Na ostatnim etapie najszybszy okazał się Duńczyk Andreas Stokbro.

Dwudniowe zmagania na holenderskiej Zelandii podzielone były na trzy etapy. Wczoraj rozegrano jazdę drużynową na czas i pierwszy z wietrznych etapów, a w sobotę do pokonania orlicy mieli 177 kilometrów wokół miejscowości Goes.

Stokbro na finiszu z peletonu pokonał Hiszpana Ivana Garcię Cortinę. Trzeci linię mety przeciął Estończyk Aksel Nömmela.

7. finiszował Alan Banaszek, 12. Michał Paluta, a 17. Patryk Stosz. 83. miejsce zajął Piotr Brożyna, natomiast Przemysław Kasperkiewicz i Szymon Sajnok nie ukończyli zmagań.

Norwegowie po wygraniu jazdy na czas zdominowali wyścig – Amund Grondahl na podium stanął w otoczeniu rodaków – Markusa Hoelgaarda i Tobiasa Fossa.

W klasyfikacji generalnej reprezentanci Polski zajęli dalsze miejsca – 36. był Banaszek, 37. Paluta, 63. Stosz, a 73. Brożyna.