Sagan, Vanmarcke, Degenkolb. Kto zmieni barwy po sezonie?

John Degenkolb, Sep Vanmarcke, Greg Van Avermaet, Alexander Kristoff, Michael Matthews, Edvald Boasson Hagen, Lars Boom. Grupa kolarzy klasycznych, która może po sezonie zmienić barwy jest w tym roku wyjątkowo szeroka.

Może dlatego już teraz wiele się na ten temat spekuluje. Część wymienionych nazwisk przedłuży umowy z dotychczasowym pracodawcą, z pewnością jednak nie wszyscy.

Według belgijskich mediów przesądzony jest transfer Sepa Vanmarcke. Zawodnik LottoNL-Jumbo ma kiepsko dogadywać się z obecnym kierownictwem, poza tym holenderski zespół nie dysponuje wystarczająco dużym budżetem do zatrzymania wybijających się jednostek.

Vanmarcke może trafić do Trek-Segafredo i wypełnić lukę po kończącym karierę Fabianie Cancellarze. Amerykańsko-włoski zespół miał również przedstawić poważną ofertę Johnowi Degenkolbowi (Giant-Alpecin).

Transferowe spekulacje dotykają Petera Sagana. Mistrz świata jest związany z grupą Tinkoff do 2017 roku, ale tutaj problemem jest brak sponsora na następny sezon. Jeżeli poszukiwania następcy Olega Tinkova zakończą się fiaskiem, to rosyjska ekipa zakończy działalność, a zwycięzca Ronde van Vlaanderen będzie wolny.

Na pierwszej pozycji w długiej kolejce po Sagana wymienia się Etixx-Quick Step. Pieniądze na "Hulka" ma wyłożyć firma Specialized, dostarczająca obecnie rowery zarówno Tinkoff jak i Etixx.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: