TC Chrobry Scott Głogów w sezonie 2016

Przygotowania do sezonu 2016 w ekipie głogowskich młodzieżowców zakończone. W stosunku do poprzedniego sezonu zaszły zmiany zarówno w składzie, jak i w nazwie zespołu.

W grupie ścigać się będą zarówno doświadczeni zawodnicy, z medalistami Mistrzostw Polski Mateuszem Grabisem i Piotrem Jarominem na czele, jak i zawodnicy przechodzący z wieku juniora do młodzieżowca, w tym uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy.

Czterech zawodników reprezentowało w 2015 barwy TC Chrobry – Mateusz Grabis, Piotr Jaromin, Jakub Najs, Bartosz Szczepanowski, pozostałych ośmiu to nowi zawodnicy – Bartosz Biskup, Jędrzej Borowski, Dawid gieracki, Piotr Konwa, Kacper Nowicki, Krzysztof Skibiński, Kamil Turek, Damian Wsół.

Pieczę nad ekipą sprawować będą: Prezes TC Chrobry Głogów Leon Niwczyk, Bolesław Bałd – dyrektor sportowy, Radosław Bałd – trener oraz mechanicy – Marek Angier i Mirosław Jatczak.

Klub pozyskał nowego sponsora strategicznego Firmę Scott, która wyposażyła zawodników w lekkie, światowej klasy rowery SCOTT ADDICT 10 oraz kaski i buty.

Ponadto nasz klub będą wspierać:

  • Firma SARONI, która dostarczyła niezawodne koła FULL CARBON JAGU SARONI
  • Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Głogów- głogowski miłośnik i sponsor kolarstwa
  • P.P.H.U. "DANIELO-SKARPE" – znana na całym świecie firma szyjąca najwyższej klasy stroje kolarskie
  • Shimano

Grupa będzie w dalszym ciągu finansowana przez miasto Głogów, które znane jest ze swojej otwartości na sport.

Zawodnicy rozpoczęli przygotowania do sezonu na grudniowym zgrupowaniu w COS OPO Cetniewo, w lutym część zawodników trenowała indywidualnie w Chorwacji i Hiszpanii. W dniach 13-27 marca 2016 cała ekipa udała się na zgrupowanie do Lloret de Mare, gdzie szlifowała formę przed zbliżającym się sezonem.

Pierwsze polskie starty to kryterium w Dzierżoniowie drugiego kwietnia i dzień później Otwarcie sezonu Ślężański Mnich w Sobótce.

W sezonie 2016 planowany jest udział w około 60 wyścigach, z których najważniejsze, w okresie przygotowawczym do Mistrzostw Polski w Świdnicy, są:

1. wyścigi etapowe UCI

  • Karpacki Wyścig Kurierów, w tym roku rozgrywany na terenie Wegier, Słowacji i Polski
  • Szlakiem Grodów Piastowskich – ekipa będzie miała okazję zaprezentować się przed własnymi kibicami, gdyż start do jednego z etapów nastąpi w Głogowie

2. klasyki UCI z cyklu Europa Tour

  • cztery wyścigi Visegrad V4 Race rozgrywane w Słowacji, Czechach, na Węgrzech i w Polsce
  • Korona Kocich Gór i Dolina Baryczy Żmigród-Milicz
  • Memoriał Grundmana i Wizowskiego w Sobótce

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: