Maciej Bodnar liderem Tinkoff na Driedaagse De Panne-Koksijde 2016

Maciej Bodnar poprowadzi zespół Tinkoff w wyścigu Driedaagse De Panne-Koksijde (2.HC).

Polski specjalista w jeździe indywidualnej na czas do zmagań w Zachodniej Flandrii przystępuje z myślami o czołowych miejscach w klasyfikacji generalnej. 31-latek trzydniowe zmagania w rejonie De Panne zna jak własną kieszeń - startował w nich już sześciokrotnie, w 2012 roku zajmując 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, a w 2014 roku wygrywając etap jazdy indywidualnej na czas.

Bodnar w Belgii poprowadzi okrojony skład rosyjskiego zespołu - u jego boku zobaczymy młodych zawodników ze Słowacji - Michaela Kolara, Juraja Sagana i Erika Baškę  natomiast siłę doświadczenia zaprezentują Rosjanie Pavel Brutt i Nikolay Trusov.

Mamy tylko sześciu zawodników, co jest pewnym ograniczeniem, ale naszym zadaniem jest pomoc Maciejowi w walce o klasyfikację generalną. Przy tylko pięciu pomocnikach będziemy musieli trochę ryzykować i trzymać się przodu, by Maciek był w pierwszej grupie gdy peleton się rozerwie

- wyjaśniał dyrektor sportowy Tristan Hoffman.

Głównym celem jest generalka, ale na etapach spróbujemy wykorzystać pojawiające się szanse. To dobra okazja dla młodych zawodników by zdobyć doświadczenie na belgijskich drogach. Jeśli dojedzie do finiszu z peletonu, spróbujemy pomóc Erikowi

- dodał.

Bodnar w tym sezonie zanotował 5. wynik na finałowej czasówce Tirreno-Adriatico, a na trasach wyścigów klasycznych, jak co roku, opiekował się mistrzem świata Peterem Saganem.

Trzydniowe ściganie w rejonie De Panne rozegrane zostanie w dniach 29-31 marca, a zawodnicy pokonają cztery odcinki. Pierwszego dnia walka droga do Zottegem naznaczona zostanie serią bergów, w tym, pokonywanym dwukrotnie, piekielnie stromym Kapelmuurem. Drugiego dnia 211 kilometrów na wiatrach z metą w Koksijde, a w ostatni dzień zmagań krótki etap wzdłuż wybrzeża Morza Północnego i 14-kilometrowa jazda na czas w De Panne.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: