6. edycja szosowego wyścigu Klasyk Beskidzki

Klasyk Beskidzki wpisał się na stałe w kalendarze kolarzy amatorów i jest on dla wielu z nich wyznacznikiem początku sezonu szosowego. Zawody odbędą się 3 maja w Łosiu k./Gorlic.

Ubiegłoroczna edycja Klasyku okazała się rekordowa pod względem liczby uczestników. 265 osób ukończyło wyścig. W sumie we wszystkich pięciu edycjach linie mety przekroczyło 905 zawodników. W tym roku na 95 zawodnika/czkę (1000 w historii) na mecie czeka specjalna nagroda.

W tym sezonie trasa została lekko zmieniona. Czeka nas 58 km i 1050 m przewyższeń. Trasa wiedzie przez najbardziej malowniczą część Beskidu Niskiego. Zawodnicy będą mieli możliwość podziwiać Zalew Klimkówka wraz z otaczającymi go wzniesieniami, które sami zdobędą na trasie. Napotkają również zabytkowe cerkwie oraz stadninę koni huculskich w Gładyszowie.

Tradycyjnie już, do udziału w wyścigu można zapisywać się on-line oraz w Biurze Zawodów. Rejestracja została uruchomiona na stronie klasykbeskidzki.pl/zapisy.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie zamieszczonym na stronie wyścigu: klasykbeskidzki.pl