Brian Cookson: "WorldTour może istnieć też bez ASO"

Brian Cookson podczas torowych mistrzostw świata odbywających się w Londynie zakomunikował, że jeśli zostanie do tego zmuszony, to reforma kalendarza WorldTour zostanie zrealizowana nawet bez Amaury Sport Organisation (ASO).

Francuzi, którzy mają prawo m.in. do Tour de France, Paryż-Nicea czy Liege-Bastogne-Liege, zapowiedzieli, że wycofają swoje imprezy z harmonogramu WorldTouru w 2017 roku.

Nie chcemy wojny. Rozmawiam z przedstawicielami ASO i jestem optymistą, że w najbliższych miesiącach będziemy kontynuować nasze rozmowy. Wierzę, że znajdziemy wspólne rozwiązanie. Być może ASO poczuło się zagrożone poprzez powiększenie kalendarza i wydłużenie licencji dla drużyn, ale naszym celem podstawowym jest zapewnić, również finansowy, rozwój kolarstwa oraz dbać o nasze dziedzictwo. Reforma nie zagraża nikomu. Wszyscy na niej skorzystają

– mówił prezydent UCI.

Brytyjczyk dodał jednak w wywiadzie dla Cyclingnews, że gdyby jednak nie doszło do konsensusu z ASO, nie będzie stawał na głowie, by ten stan rzeczy zmienić:

Naturalnie nie chcę WorldTouru bez ASO – jej wyścigi są czymś szczególnym. Ale jest wiele innych organizatorów, którzy chcą wejść do pierwszej ligi. Kalendarz może istnieć również bez ASO. Nie jest to jednak opcja, której byłbym zwolennikiem. Nie chcę zbudować WorldTouru, który byłby konkurencją dla ASO.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: