Torowe Mistrzostwa Świata 2016: Małgorzata Wojtyra wicemistrzynią w wyścigu indywidualnym

Małgorzata Wojtyra została na londyńskim Lee Valley VeloPark wicemistrzynią świata w wyścigu indywidualnym na dochodzenie.

Polka w finale wyraźnie uległa Australijce Rebece Wiasak i z czasem 3:41.904 zdobyła srebrny medal.

O brąz rywalizowały Kanadyjka Annie Foreman-Mackey i Amerykanka Ruth Winder, a lepsza okazała się reprezentantka kraju klonowego liścia.

Wojtyra wywalczyła drugie miejsce w kwalifikacjach i w finale mierzyła się z ubiegłoroczną mistrzynię globu w tej specjalności, na dystansie 3 000 metrów notując zdecydowanie słabsze czasy, ale już w pierwszym dniu zmagań włączając medalowy licznik reprezentacji Polski.

W zmaganiach wzięło udział 13 zawodniczek, wśród nieobecnych były wielokrotna mistrzyni globu w tej specjalności Sarah Hammer (USA), Annette Edmondson czy Amy Cure (Australia).