Torowe Mistrzostwa Świata 2016: wyniki pierwszego dnia

Medalowe liczniki włączone w Londynie.

Pierwszego dnia Torowych Mistrzostw Świata w Londynie o medale rywalizowano w sprintach drużynowych, wyścigach drużynowych na dochodzenie oraz scratchu i wyścigu indywidualnym na dochodzenie.

Złoto w wyścigu indywidualnym na dochodzenie kobiet zdobyła Australijka Rebecca Wiasak, w finale pokonując Małgorzatę Wojtyrę.

Reprezentacja Nowej Zelandii wywalczyła w Londynie tytuł mistrzów świata w sprincie drużynowym. Edward Dawkins, Sam Webster i Ethan Mitchell w finale poradzili sobie z silnym składem Holandii - Matthijsem Buchlim, Jeffreyem Hooglandem i Nilsem van 'T Hoenderdaalem.

Brązowy medal minimalnie wymknął się Francuzom - Kevin Sireau, Michael D'Almeida i Gregory Bauge - ulegli Niemcom - Maxowi Niderlagowi, Rene Endersowi i Joachimowi Eilersowi.

8. pozycję zajęli Krzysztof Maksel, Grzegorz Drejgier i Rafał Sarnecki, zabezpieczając jednocześnie miejsce w czołowej dziewiątce rankingu olimpijskiego i zapewniając sobie udział w igrzyskach olimpijskich.

Wśród kobiet najszybsze okazały się Chinki Jinjie Gong i Tianshi Zhong, jednak sędziowie zdyskwalifikowali je za nieregulaminową zmianę i pięć minut po zakończeniu wyścigu złoto przyznali Rosjankom - Darii Shemlovej oraz Anastazji Voinovej.

Niemki Miriam Welte i Kristina Vogel wywalczyły brąz, w małym finale radząc sobie z australijskim duetem Anna Meares i Stephanie Morton.

Hiszpan Sebastian Mora Verdi zdobył z kolei tytuł mistrzowski w scratchu mężczyzn. Srebro do domu zabrał Meksykanin Ignacio Prado, a brąz Szwajcar Claudio Imhof. 19. miejsce zajął Adrian Tekliński.

W eliminacjach do wyścigu drużynowego na dochodzenie panów najlepiej spisali się Brytyjczycy dowodzeni przez Bradleya Wigginsa, do pierwszej rundy awansując z czasem minimalnie lepszym od Australijczyków.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: