Volta ao Algarve 2016: etap 4

Marcel Kittel (Etixx-Quick Step) po finiszu z peletonu wygrał przedostatni odcinek wyścigu w prowincji Algarve.

Niemiecki sprinter pewnie pokonał na ostatnich metrach Holendra Woutera Wipperta (Cannondale) oraz Belga Jensa Debusschere (Lotto Soudal).

14. miejsce wywalczył Paweł Franczak (VERVA Activejet).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu przed ostatnim etapem utrzymał Niemiec Tony Martin (Etixx-Quick Step).

Adam Stachowiak (VERVA Activejet) znalazł się w ucieczce dnia wraz z Iwanem Sawickim (Gazprom-Rusvelo), Guillaume De Almeidą (Rádio Popular ONDA Boavista) oraz Charlesem Planetem (Team Novo Nordisk). Grupka uzyskała na początku pięć minut przewagi, a różnica na stabilnym poziomie około 4 minut osiadła w połowie 194-kilometrowej trasy.

Po pokonaniu 118 kilometrów do pracy zabrali się kolarze portugalskich ekip oraz zespoły Lotto Soudal i Etixx-Quick Step. Uciekinierzy dysponowali zapasem 3 minut, ale perspektywa sprinterskiego finiszu nie dawała im specjalnych szans na odniesienie etapowego zwycięstwa.

41 kilometrów przed metą do ataku zebrał się Stachowiak, na koło zabierając Planeta. Peleton gonił, ale pościg przystopowała kraksa z faworytem sprintu - Andre Greipelem (Lotto Soudal). Prowadząca dwójka z minutą zapasu kręciła mocno na czele, a Polakowi udało się wygrać lotny finisz na 24 kilometry przed metą.

Na finałowych 10-kilometrach ostatnie słowo należało do zespołów sprinterskich. Stachowiak i Planet złapani zostali na 9 kilometrów przed metą i o zwycięstwie zadecydował finisz z grupy. Tu najszybszy okazał się rodak Greipela - Marcel Kittel - notując czwarte etapowe zwycięstwo w tym sezonie.

Wyniki 4. etapu Volta ao Algarve 2016 (2.1), São Brás de Alportel - Tavira (194 km):

1 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                             4:46:35
2 Wouter Wippert (Ned) Cannondale Pro Cycling
3 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
4 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
5 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
6 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth
7 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
8 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
9 Samuel José Rodrigues Caldeira (Por) W52/FC Porto
10 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
11 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
12 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
13 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step 0:00:05
14 Paweł Franczak (Pol) Verva Activejet
15 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
16 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
17 Leonel Sousa Coutinho (Por) La Aluminios/Antarte
18 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
19 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
20 Vicente Reynes Mimo (Spa) IAM Cycling
21 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
22 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
23 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Movistar Team
24 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Sporting/Tavira
25 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
26 Yoann Offredo (Fra) FDJ
27 César Fonte (Por) Radio Popular - Boavista
28 Vicente De Mateos Rubio (Spa) Louletano - Hospital de Loule
29 Carlos Jimenez Lozano (Spa) Radio Popular - Boavista
30 Tiago Machado (Por) Team Katusha
31 Manuel Antures Amaro (Por) La Aluminios/Antarte
32 Daniel Mestre (Por) Efapel
33 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
34 Jarlinson Pantano Gomez (Col) IAM Cycling
35 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale Pro Cycling
36 Bruno Pires (Por) Team Roth
37 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting/Tavira
38 Jose De Segovia Botella (Spa) Louletano - Hospital de Loule
39 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
40 Luis Fernandes (Por) Sporting/Tavira
41 Matthias Krizek (Aut) Team Roth
42 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff Team
43 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
44 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
45 Rafael Silva (Por) Efapel
46 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
47 Joao Benta (Por) Louletano - Hospital de Loule
48 Kamil Gradek (Pol) Verva Activejet
49 Jonas Koch (Ger) Verva Activejet
50 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
51 Andre Fernando Cardoso (Por) Cannondale Pro Cycling
52 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling
53 Pablo Guerrero Bonilla (Spa) Radio Popular - Boavista
54 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
55 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
56 Domingos André Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
57 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
58 Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
59 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
60 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
61 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
62 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
63 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
64 Rui Rodrigues (Por) Louletano - Hospital de Loule
65 Nuno Alexandre Ferreira De Almeida (Por) Efapel
66 Ricardo Mestre (Por) W52/FC Porto
67 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
68 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
69 Frederico Figueiredo (Por) Radio Popular - Boavista
70 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
71 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
72 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL-Jumbo
73 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
74 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth
75 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
76 Steve Morabito (Swi) FDJ
77 Luis Afonso (Por) La Aluminios/Antarte
78 Rui Vinhas (Por) W52/FC Porto
79 Ian Stannard (GBr) Team Sky
80 Rafael Ferreira Reis (Por) W52/FC Porto
81 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
82 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
83 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
84 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling
85 Joao Rodrigues (Por) W52/FC Porto
86 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
87 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
88 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
89 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo
90 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
91 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
92 Paweł Cieślik (Pol) Verva Activejet
93 Jordi Simon Casulleras (Spa) Veranclassic-Ago
94 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
95 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
96 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
97 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
98 Henrique Casimiro (Por) Efapel
99 David De La Fuente Rasilla (Spa) Sporting/Tavira
100 Cristian Carralero (Spa) Louletano - Hospital de Loule
101 Valter Pereira (Por) Sporting/Tavira
102 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
103 Nuno Meireles (Por) La Aluminios/Antarte
104 Hernani Broco (Por) La Aluminios/Antarte
105 Hugo De Matos Sancho (Por) La Aluminios/Antarte
106 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek-Segafredo
107 Rigoberto Uran Uran (Col) Cannondale Pro Cycling
108 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
109 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
110 Victor Etxebarria Carrasco (Spa) Radio Popular - Boavista
111 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff Team
112 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
113 Alvaro Trueba Diego (Spa) Efapel
114 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
115 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
116 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
117 Bruno Duarte Ferreira Silva (Por) La Aluminios/Antarte
118 Andrey Amador Bikkazakova (CRc) Movistar Team
119 William Bonnet (Fra) FDJ
120 David Belda Garcia (Spa) Team Roth
121 Viktor Manakov (Rus) Gazprom-Rusvelo                               00:27
122 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
123 David Costa Rodrigues (Por) Radio Popular - Boavista
124 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling
125 Martin Kohler (Swi) Team Roth
126 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
127 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
128 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky
129 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
130 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff Team
131 Sandro Filipe Silva Pinto (Por) Louletano - Hospital de Loule      00:31
132 Joaquim Da Silva (Por) W52/FC Porto                                00:33
133 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
134 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo                             00:35
135 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale Pro Cycling
136 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo
137 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
138 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
139 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                                00:38
140 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                                   00:41
141 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling
142 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek-Segafredo
143 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
144 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo
145 Łukasz Bodnar (Pol) Verva Activejet
146 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                                00:45
147 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
148 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
149 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                   00:53
150 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18                                    00:54
151 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                                   00:57
152 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                                     01:21
153 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                                 01:23
154 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
155 Francisco Javier Cantero (Spa) Louletano - Hospital de Loule       01:38
156 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
157 Johan Le Bon (Fra) FDJ
158 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
159 Guillaume De Almeida (Fra) Radio Popular - Boavista                01:43
160 Jóni Silva Brandão (Por) Efapel                                    01:55
161 Nico Brüngger (Swi) Team Roth
162 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                                   02:05
163 Filipe Duarte Sousa Cardoso (Por) Efapel                           02:12
164 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                                   02:31
165 Hélder Fernandes Ferreira (Por) Efapel                             02:40
166 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                            02:55
167 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
168 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
169 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL-Jumbo
170 Adam Stachowiak (Pol) Verva Activejet                              03:09
171 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                             03:12
172 Óscar González (Spa) Sporting/Tavira                               06:36
DNF Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

1 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                              14:08:57
2 Geraint Thomas (Gbr) Team Sky                                        00:03
3 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                           00:20
4 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                                     00:41
5 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                              00:47
6 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL-Jumbo                               00:52
7 Tiago Machado (Por) Team Katusha                                     00:59
8 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                     01:04
9 Jarlinson Pantano Gomez (Col) IAM Cycling                            01:05
10 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff Team                         01:07
11 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                                 01:09
12 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ                                     01:22
13 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                              01:23
14 Manuel Antures Amaro (Por) La Aluminios/Antarte                     01:38
15 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                                     01:42
16 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
17 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo                                  01:52
18 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA                         02:01
19 Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     02:02
20 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale Pro Cycling                       02:15
21 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                                 02:46
22 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  02:57
23 Andre Cardoso (Por) Cannondale Pro Cycling                          03:07
24 Jordi Simon Casulleras (Spa) Verva Activejet                        03:12
25 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                          03:24
26 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                               03:31
27 Bruno Pires (Por) Team Roth                                         03:48
28 Daniel Mestre (Por) Efapel                                          03:50
29 Joao Benta (Por) Louletano - Hospital De Loule                      04:22
30 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo                              04:26
31 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting/Tavira                             04:27
32 Rui Vinhas (Por) W52/Fc Porto                                       05:25
33 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                       05:33
34 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk                          07:10
35 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling                           08:03
36 Rigoberto Uran Uran (Col) Cannondale Pro Cycling                    08:17
37 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                                     08:35
38 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                              08:55
39 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                                    09:00
40 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                                 09:03
41 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team                    09:05
42 Andrey Amador Bikkazakova (Crc) Movistar Team                       09:18
43 Steve Morabito (Swi) FDJ                                            09:35
44 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                                 09:48
45 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                                    09:51
46 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale Pro Cycling                    09:52
47 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                          09:54
48 Ian Stannard (Gbr) Team Sky                                         09:55
49 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
50 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                                 10:01
51 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team                                10:02
52 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Sporting/Tavira                          10:19
53 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                         10:32
54 Matthias Krizek (Aut) Team Roth                                     10:37
55 Paweł Cieślik (Pol) Verva Activejet                                 10:39
56 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                         10:40
57 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff Team
58 Vicente Reynes Mimo (Spa) Iam Cycling                               10:42
59 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                                 10:44
60 Frederico Figueiredo (Por) Radio Popular - Boavista                 10:52
61 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth                                    10:54
62 Yoann Offredo (Fra) FDJ                                             10:58
63 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                                11:02
64 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                           11:03
65 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                               11:13
66 César Fonte (Por) Radio Popular - Boavista                          11:25
67 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                                     11:28
68 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL-Jumbo                         11:47
69 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                            11:49
70 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                                    11:52
71 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                         12:01
72 Victor Etxebarria Carrasco (Spa) Radio Popular - Boavista           12:08
73 Henrique Casimiro (Por) Efapel                                      12:23
74 Luis Fernandes (Por) Sporting/Tavira                                12:30
75 David Belda Garcia (Spa) Team Roth                                  13:02
76 David De La Fuente Rasilla (Spa) Sporting/Tavira
77 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                                13:25
78 Nico Brüngger (Swi) Team Roth                                       13:32
79 Luis Afonso (Por) La Aluminios/Antarte                              13:40
80 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                                 13:41
81 Hugo De Matos Sancho (Por) La Aluminios/Antarte                     13:56
82 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                                   14:10
83 Nuno Alexandre Ferreira De Almeida (Por) Efapel                     14:30
84 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                                   14:36
85 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                                   15:12
86 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                         17:58
87 Joao Rodrigues (Por) W52/Fc Porto                                   18:07
88 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                    18:36
89 Domingos André Maciel Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA        19:02
90 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                                 20:12
91 Wouter Wippert (Ned) Cannondale Pro Cycling                         20:27
92 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling                   20:49
93 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                              21:27
94 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                       21:39
95 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                              21:41
96 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                                  21:48
97 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18                                22:18
98 William Bonnet (Fra) FDJ                                            22:24
99 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                                 22:27
100 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling                       22:29
101 Jose Botella (Spa) Louletano - Hospital De Loule                   22:42
102 Bruno Duarte Ferreira Silva (Por) La Aluminios/Antarte             22:51
103 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth                                 22:53
104 Adam Stachowiak (Pol) Verva Activejet
105 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek-Segafredo                 22:57
106 Vicente De Mateos Rubio (Spa) Louletano - Hospital De Loule        23:07
107 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek-Segafredo                             23:14
108 Kamil Gradek (Pol) Verva Activejet                                 23:21
109 Alex Dowsett (Gbr) Movistar Team                                   23:23
110 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                                   23:25
111 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL-Jumbo                         23:28
112 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                               23:34
113 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                            23:38
114 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                         23:42
115 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo
116 Alvaro Trueba Diego (Spa) Efapel
117 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                                  23:48
118 Samuel José Rodrigues Caldeira (Por) W52/Fc Porto                  23:49
119 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                                  23:56
120 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                                    23:57
121 Paweł Franczak (Pol) Verva Activejet                               24:03
122 Ricardo Mestre (Por) W52/Fc Porto                                  24:10
123 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team                 24:20
124 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                            24:36
125 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                            24:38
126 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                                   24:39
127 Nuno Meireles (Por) La Aluminios/Antarte                           24:42
128 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo                                24:46
129 David Costa Rodrigues (Por) Radio Popular - Boavista               25:22
130 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                             25:28
131 Rafael Ferreira Reis (Por) W52/Fc Porto                            25:35
132 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
133 Rafael Silva (Por) Efapel                                          25:41
134 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                                 25:48
135 Jóni Silva Brandão (Por) Efapel                                    25:59
136 Filipe Duarte Sousa Cardoso (Por) Efapel                           26:04
137 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18                                   26:16
138 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling                                    27:09
139 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                                     27:32
140 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                               27:42
141 Matthias Brandle (Aut) Iam Cycling                                 27:43
142 Pablo Guerrero Bonilla (Spa) Radio Popular - Boavista              27:48
143 Hernani Broco (Por) La Aluminios/Antarte                           27:51
144 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                               28:13
145 Carlos Jimenez Lozano (Spa) Radio Popular - Boavista               28:24
146 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                                   28:35
147 Rui Rodrigues (Por) Louletano - Hospital De Loule
148 Valter Pereira (Por) Sporting/Tavira
149 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo                              28:38
150 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
151 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                             28:43
152 Łukasz Bodnar (Pol) Verva Activejet                                28:53
153 Martin Kohler (Swi) Team Roth                                      29:09
154 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                      29:15
155 Sandro Filipe Silva Pinto (Por) Louletano - Hospital De Loule      29:36
156 Guillaume De Almeida (Fra) Radio Popular - Boavista                30:20
157 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                                 30:31
158 Cristian Carralero (Spa) Louletano - Hospital De Loule             30:32
159 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff Team                        31:16
160 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RgGA             32:30
161 Hélder Fernandes Ferreira (Por) Efapel                             32:33
162 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18                                    33:05
163 Jonas Koch (Ger) Verva Activejet                                   34:00
164 Óscar González (Spa) Sporting/Tavira                               34:08
165 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo                              35:04
166 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                          35:19
167 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                             36:07
168 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                                 36:35
169 Viktor Manakov (Rus) Gazprom-Rusvelo                               37:11
170 Francisco Javier Cantero (Spa) Louletano - Hospital De Loule       37:57
171 Joaquim Da Silva (Por) W52/Fc Porto                                39:38
172 Leonel Sousa Coutinho (Por) La Aluminios/Antarte                   42:22

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: