Superprestige 2015/16 #8: Mathieu Van Der Poel zwycięzcą Noordzeecross, Wout Van Aert w klasyfikacji łącznej

Mistrz Holandii Mathieu Van Der Poel (BKCP-Corendon) wygrał ostatnie w sezonie zawody przełajowego Superprestige.

Podium wyścigu uzupełnili Tom Meeusen (Telenet Fidea) i Wout Van Aert (Crelan-Vastgoedservice). Mistrz świata zapewnił tym sobie triumf w klasyfikacji końcowej Superprestige.

Deszcz i silny wiatr towarzyszył „błotniakom” na śliskiej i grząskiej trasie w Middelkerke. Pechowo zawody rozpoczął Laurens Sweeck (Era Real Estate-Murprotec), który na samym starcie uszkodził rower, przez co pozostał mu długi bieg do boksu swojej drużyny.

Z przodu pierwszy zaryzykował akcję Michael Vanthourenhout (Sunweb - Napoleon Games), ale po drugim z siedmiu okrążeń z kilkusekundową przewagą uciekał Mathieu Van Der Poel.

Holender szybko powiększył przewagę, w czym pomógł mu defekt Wouta Van Aerta. Mistrz świata trzecie okrążenie rozpoczął dopiero na 30 pozycji, co oznaczało że w tym momencie tracił zwycięstwo w Superprestige na rzecz Svena Nysa (Crelan Aa Drink Team).

Van Aert rzuci się w pościg, czwartą rundę rozpoczął ze stratą minuty do Nysa. Prowadzącego Van Der Poela gonili Tom Meeusen, Lars Van Der Haar (Giant – Alpecin) i Toon Aerts (Telenet Fidea). Nys był 5., a mistrz świata przesunął się na 15. pozycję.

Sytuacja z przodu nie uległa zmianie. Van Der Poel niezagrożony dowiózł prowadzenie do mety, pokonując Meeusena. Za ich plecami było dużo ciekawiej. Nys walczył z Van der Haarem o trzecie miejsce, straty cały czas sprawnie odrabiał Van Aert. 21-latek na ostatnią pętlę wpadł już tylko kilka sekund po Nysie i kilka chwil później wyprzedził „Kannibaala van Baal”. Na mecie zameldował się trzeci, zapewniając sobie pierwszy w karierze triumf w cyklu Superprestige.

Wyniki

Elita mężczyzn:

  1 Mathieu Van Der Poel (Ned) BKCP-Corendon                   1:05:01
  2 Tom Meeusen (Bel) Telenet Fidea                              00:22
  3 Wout Van Aert (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental       00:43
  4 Sven Nys (Bel) Crelan AA Drink Team                          00:49
  5 Toon Aerts (Bel) Telenet Fidea                               01:00
  6 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant - Alpecin                 01:20
  7 Klaas Vantornout (Bel) Marlux - Napoleon Games               01:39
  8 Corne Van Kessel (Ned) Telenet Fidea                         02:03
  9 Jim Aernouts (Bel) Telenet Fidea                             02:05
 10 Diether Sweeck (Bel) Era Real Estate-Murprotec               02:08
 11 Gianni Vermeersch (Bel) Marlux - Napoleon Games              02:11
 12 Joeri Adams (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental         02:20
 13 Vincent Baestaens (Bel) BKCP-Corendon                        02:31
 14 Kevin Pauwels (Bel) Marlux - Napoleon Games                  03:12
 15 Stephen Hyde (USA) Cannondale Cyclocrossworld                03:22
 16 Twan Van Den Brand (Ned) Orange Babies                       03:41
 17 Philipp Walsleben (Ger) BKCP-Corendon
 18 Javier Ruiz De Larrinaga Ibanez (Spa) Mmr Cx Team / Cc Z     04:02
 19 Kenneth Van Compernolle (Bel) Superano Ham - Isorex - Ta     04:09
 20 Thijs Van Amerongen (Ned) Telenet Fidea                      04:20
 21 Sven Vanthourenhout (Bel) Crelan Aa Drink Team               05:15
 22 David Van Der Poel (Ned) Bkcp-Corendon
 23 Niels Wubben (Ned) Telenet Fidea                             05:32
 24 Jens Vandekinderen (Bel) Kalas-H.Essers-Noff                 05:52
 25 Michael Boros (Cze) Bkcp-Corendon                            06:16
 26 Dave De Cleyn (Bel) Rs-Bikes Racing Team Pulderbos           06:36
 27 Bart Hofman (Bel) Nodrugs Heroes Flanders                    07:26
 28 Stan Godrie (Ned) Rabobank Development Team                  07:39
 29 Antonin Marecaille (Fra) Avc Aix En Provence
 30 Hendrik Sweeck (Bel) Era Real Estate-Murprotec
 31 Michael Van Den Ham (Can) Canada
 32 Niels Koyen (Bel) Bike Experience
 33 Quincy Vens (Bel) Superano Ham - Isorex - Tarteletto
 34 Yoann Corbihan (Fra) Hennebont Cyclisme
 35 Nicolas Le Besq (Fra) Ac Centuloise
 36 Edwin De Wit (Bel) Reno Systems
 37 Tony Le Bail (Fra) Vc Scaerois
 38 Camille Dubois (Fra) Uc Ifs Heronville
 39 Arnaud Martin (Fra) Uc Ifs Heronville

Klasyfikacja końcowa Superprestige 2015/16

  1 Wout van Aert                                                  107 pkt
  2 Sven Nys                                                        99
  3 Lars van der Haar                                               87
  4 Kevin Pauwels                                                   84
  5 Klaas Vantornout                                                70
  6 Tom Meeusen                                                     63
  7 Laurens Sweeck                                                  60
  8 Mathieu van der Poel                                            49
  9 Corné van Kessel                                                42
 10 Tim Merlier                                                     40
 11 Toon Aerts                                                      36
 12 Rob Peeters                                                     28
 13 Gianni Vermeersch                                               23
 14 David van der Poel                                              20
 15 Julien Taramarcaz                                               19
 16 Diether Sweeck                                                  19
 17 Thijs van Amerongen                                             14
 18 Jim Aernouts                                                    14
 19 Joeri Adams                                                     13
 20 Philipp Walsleben                                               11
 21 Vincent Baestaens                                               11
 22 Michael Vanthourenhout                                           9
 23 Michael Boros                                                    9
 24 Jens Adams                                                       7
 25 Clément Venturini                                                7
 26 Jens Vandekinderen                                               4
 27 Marcel Meisen                                                    4
 28 Radomir Simunek                                                  4
 29 Niels Wubben                                                     3
 30 Sven Vanthourenhout                                              2
 31 Stan Godrie                                                      1
 32 Stephen Hyde                                                     1

Elita kobiet:

1. Sanne Cant (Entertherm-BKCP)
2. Sophie de Boer (Parkhotel Valkenburg)
3. Nikki Harris (Young Telenet Fidea)

Młodzieżowcy:

1. Eli Iserbyt (Belgia)                        52:51
2. Quinten Hermans (Belgia)                    00:27
3. Thijs Aerts (Belgia)                        00:43
4. Nicolas Cleppe (Belgia)                     00:48
5. Yannick Peeters (Belgia)                    01:12
6. Gosse van der Meer (Holender)               01:33
7. Sieben Wouters (Holender)                   01:52
8. Martijn Budding (Holandia)                  02:06
9. Thomas Joseph (Belgia)                      02:28
10. Kelvin Bakx (Holandia)                     02:39

Juniorzy:

1. Jens Dekker (Holandia)                      36:38
2. Florian Vermeersch (Belgia)                 00:09
3. Toon Vandenbosch (Belgia)                   00:12
4. Seppe Rombouts (Belgia)                     00:17
5. Jelle Camps (Belgia)                        00:23
6. Jarno Liessens (Belgia)                     00:26
7. Jarne Driesen (Belgia)                      00:33
8. Jente Tielmans (Belgia)                     00:40
9. Jari De Clercq (Belgia)                     00:54
10. Mitch Groot (Holandia)                     00:56

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: