Vuelta a Murcia 2016

Belg Philippe Gilbert wygrał 36. edycję ścigania wokół hiszpańskiej Murcji.

Zawodnik BMC Racing Team po finiszu z sześcioosobowej grupy pokonał Alejandro Valverde (Mavistar) i Luisa Leona Sancheza (Astana).

15. miejsce zajął Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice), a 20. Paweł Cieślik (VERVA Activejet).

Wyścig rozprowadziła ucieczka szóstki w składzie Kamil Gradek (Verva Activejet), Benat Txoperena (Euskadi Basque Country), Carlos Barbero (Caja Rural), André Silva (Louletano), Artem Ovechkin (Gazprom) i Sander Helven (Topsport Vlaanderen). Grupka wypracowała kilka minut przewagi.

W połowie trasy przyszło kolarzom wjechać z 200 na wysokość 1200 metrów, pod Collado Bermejo (kat. 1; 119 km; 23,3 km; 4,2%). Harcownicy zostali tam doścignięci, a z przodu pojawiła się około 30-osobowa grupa.

Na zjeździe boleśnie upadł Jiri Polnicky (Verva), a z kontrolującej wydarzenia ekipy Movistar zaatakowali Ruben Fernández, Ion Izagirre i Alejandro Valverde. Trójkę dogoniła niespełna 20-osobowa grupa z Victorem de la Parte i Łukaszem Owsianem (CCC Sprandi) w składzie.

Czołówka podzieliła się na ostatniej wspinaczce Cresta del Gallo (kat. 3; 186,2 km). Zaatakował tam Tejay Van Garderen. Amerykanin z BMC na górskiej premii zyskał 17 sekund przed czołówką pościgu. Kolarze CCC nieco zostali tam z tyłu.

Prowadzącego Van Garderena dopadła piątka zawodników niespełna 3 kilometry przed metą. Grupa ta dojechała razem na ostatnie metry, gdzie skutecznym finiszem popisał się Gilbert.

W ostatnich dniach nie czułem się najlepiej. Przeziębiłem się na treningu i nie wiedziałem jak mój organizm się zachowa podczas rywalizacji

- powiedział Victor de la Parte.

Na pierwszym podjeździe nogi były jednak mocne i zdołałem utrzymać się wśród 10 najsilniejszych. Po szczycie dojechało do nas kilku kolarzy, a bardzo mocne tempo zaczęła nadawać drużyna BMC Racing. Straciłem kontakt z czołówką ok. 2 kilometry przed końcem drugiego wzniesienia, gdy zaatakowali Valverde i Gilbert.

Paweł Cieślik (Verva) ukończył rywalizację na 20. miejscu.

Czułem się dzisiaj dobrze i wjechałem w czołowej grupce na szczyt podjazdu Collado Bermejo, ale popełniłem błąd, gdyż jechałem na końcu grupy, czekając na bidon, a zjazd był niezwykle kręty i techniczny. Nie znałem go, w przeciwieństwie do większości kolarzy i zostałem „odczepiony”. Szkoda, bo była szansa na dużo lepszy wynik

Wyniki Vuelta Ciclista a la Region de Murcia „Costa Calida” 2016 (1.1), San Javier – Murcja (199,3 km):

1 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                        5:02:19
2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
3 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
4 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
5 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                               00:04
6 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                             00:15
7 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                        00:18
8 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                             01:05
9 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits                 01:06
10 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice                 01:09
11 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team
12 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                         02:06
13 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
14 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
15 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
16 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi-Basque Country
17 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
18 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                         04:23
19 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
20 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team           05:06
21 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
22 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha                           06:16
23 Felix Grossschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
24 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
25 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
26 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
27 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
28 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
29 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
30 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
31 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
32 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
33 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
34 Alexey Kurbatov (Rus) Gazprom-Rusvelo
35 Sandro Silva Pinto (Por) Louletano - Hospital De Loule
36 Kleber Ramos (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
37 Francisco Gomez (Spa) Louletano - Hospital De Loule            06:21
38 Cristian Torres Cuenca (Spa) Reprezentacja Hiszpanii           06:23
39 Xavier San Sebastian (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
40 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                  07:37
41 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
42 Cristian Rodriguez (Spa) Southeast - Venezuela
43 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
44 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
45 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
46 Joao Benta (Por) Louletano - Hospital De Loule
47 Ibai Salas (Spa) Burgos BH                                     08:54
48 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Matrix Powertag
49 José Manuel Díaz (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
50 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
51 Murilo Affonso (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
52 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi-Basque Country
53 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
54 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
55 Imanol Estevez (Spa) Euskadi-Basque Country
56 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
57 Mikel Bizkarra (Spa) Euskadi-Basque Country
58 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
59 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
60 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
61 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
62 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
63 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
64 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
65 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
66 Vicente Garcia De Mateos (Spa) Louletano - Hospital De Loule
67 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
68 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
69 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
70 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton
71 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
72 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
73 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
74 Egor Silin (Rus) Team Katusha
75 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
76 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
77 Benat Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi-Basque Country
78 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                              10:58
79 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
80 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
81 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
82 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
83 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
84 Magno Prado Nazaret (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
85 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
86 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
87 Airan Fernandez Casasola (Spa) Matrix Powertag
88 João Gaspar (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour               11:47
89 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
90 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
91 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
92 Arnau Soe Vall (Spa) Burgos BH
93 Pablo Torres Muino (Spa) Burgos BH
94 Alexander Evtushenko (Rus) Gazprom-Rusvelo
95 Flavio Cardoso (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour            13:30
96 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                           17:28
97 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
98 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                                17:38
99 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
100 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
101 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
102 Miguel Angel Ballesteros (Spa) Reprezentacja Hiszpanii
OTL Aleksei Tcatevich (Rus) Team Katusha                          28:22
OTL Antonio Jesus Soto (Spa) Reprezentacja Hiszpanii              30:09
OTL Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                35:20
OTL Hayato Yoshida (Jpn) Matrix Powertag
OTL Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
OTL Gotzon Udondo (Spa) Euskadi-Basque Country
OTL Pablo Urtasun (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour            37:25
OTL Rubén Montoya López (Spa) Reprezentacja Hiszpanii             37:40
OTL Kenji Takubo (Jpn) Matrix Powertag                            38:38
DNF Junya Sano (Jpn) Matrix Powertag
DNF Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Eloy Teruel Rovira (Spa) Louletano - Hospital De Loule
DNF Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
DNF Adrien Petit (Fra) Direct Energie
DNF Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Alvaro Robredo Crespo (Spa) Burgos BH
DNF Victor Martin Hernandez (Spa) Burgos BH
DNF Igor Merino Cortazar (Spa) Burgos BH
DNF Julien Morice (Fra) Direct Energie
DNF Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
DNF José Mendes (Por) Bora-Argon 18
DNF Daiki Yasuhara (Jpn) Matrix Powertag
DNF Ander Barrenetxea (Spa) Euskadi-Basque Country
DNF Juan Carlos Riutort Martinez (Spa) Burgos BH
DNF Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
DNF Jose De Segovia Botella (Spa) Louletano - Hospital De Loule
DNF Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: