La Méditerranéenne 2016: etap 3

Ukrainiec Andrei Grivko (Astana) triumfował na przedostatnim odcinku francuskiego wyścigu i zdobył koszulkę lidera.

Kolarz kazachskiej ekipy na mecie zameldował się 18 sekund przed Francuzem Matthieu Ladagnousem (FDJ) i 22 sekundy przed Janem Bakelantsem (Ag2r La Mondiale).

Grivko objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej na dzień przed zakończeniem wyścigu i jutro, na 88-kilometrowym, interwałowym etapie bronił będzie koszulki lidera.

Wyniki 3. etapu La Méditerranéenne 2016 (2.1), Cadolive - Pegomas (180,5 km):

  1 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                        4:18:12
  2 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 00:18
  3 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         00:22
  4 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         00:24
  5 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93                     00:37
  6 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               00:47
  7 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
  8 Yoann Barbas (Fra) Armee de Terre
  9 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 10 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 11 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        00:54
 12 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 13 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                               01:20
 14 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   01:27
 15 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 16 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept              01:31
 17 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
 18 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                         02:11
 19 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne de Lille     02:29
 20 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 21 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 22 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 23 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM
 24 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                        02:52
 25 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 26 Kevin Lebreton (Fra) Armee de Terre                          03:02
 27 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 28 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 29 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Androni Giocattoli - Sidermec
 30 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          03:26
 31 Sergio Ferreira Sousa (Por) Team Vorarlberg                  03:51
 32 Julien Guay (Fra) HP-BTP Auber 93                            05:45
 33 Maxime Renault (Fra) HP-BTP Auber 93
 34 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 35 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
 36 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 37 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 38 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            06:46
 39 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 40 Tiziano Dall'antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec     08:40
 41 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie                           09:19
 42 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 43 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93
 44 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Metropole Europeenne de Lille
 45 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM        10:30
 46 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           12:06
 47 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          12:19
 49 Dimitri Peyskens (Bel) Veranclassic-AGO
 50 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre
 51 Jon Ander Insausti Irastorza (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 52 César Bihel (Fra) HP-BTP Auber 93
 53 Adrian Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 54 Alex Aranburu (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 55 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Metropole Europeenne de Lille
 56 Mickael Delage (Fra) FDJ
 57 Aritz Bagües (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 58 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP Auber 93
 59 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93
 60 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
 61 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 62 Arnaud Demare (Fra) FDJ
 63 Pierrick Naud (Can) Rally Cycling
 64 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Metropole Europeenne de Lille
 65 Daan Myngheer (Bel) Roubaix Metropole Europeenne de Lille
 66 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 67 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 68 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 69 Théo Vimpere (Fra) HP-BTP Auber 93
 70 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 71 Jimmy Raibaud (Fra) Armee de Terre
 72 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec
 73 Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 74 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
 75 Florent Pereira (Fra) Roubaix Metropole Europeenne de Lille
 76 Marc Sarreau (Fra) FDJ
 77 Clément Penven (Fra) Armee de Terre
 78 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie
 79 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   12:54
 80 Adam De Vos (Can) Rally Cycling                              15:05
 81 Kenny Bouvry (Bel) Veranclassic-AGO                          21:11
 82 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 83 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM          24:23
OTL Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                34:38
OTL Yann Guyot (Fra) Armee de Terre
OTL Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
OTL Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
OTL Jerome Mainard (Fra) Armee de Terre
OTL Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
OTL Rob Britton (Can) Rally Cycling                              42:28
OTL Danny Pate (USA) Rally Cycling
OTL Yannick Mayer (Ger) Veranclassic-AGO

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                        8:43:41
  2 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 00:18
  3 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         00:40
  4 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         00:42
  5 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 00:58
  6 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        01:02
  7 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93                     01:03
  8 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
  9 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 10 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               01:11
 11 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM            01:17
 12 Yoann Barbas (Fra) Armee de Terre                            01:22
 13 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   01:27
 14 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team                          01:31
 15 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     01:45
 16 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                        02:29
 17 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 18 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne de Lille     02:40
 19 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 20 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      02:52
 21 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                        03:00
 22 Daniel Diaz (Arg) Delko Marseille Provence KTM               03:03
 23 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM            03:32
 24 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          03:50
 25 Sergio Ferreira Sousa (Por) Team Vorarlberg                  04:17
 26 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept              04:26
 27 Maxime Cam (Fra) Fortuneo - Vital Concept                    04:52
 28 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Androni Giocattoli - Sider     05:09
 29 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           05:45
 30 Tony Hurel (Fra) Direct Energie                              05:53
 31 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept             06:01
 32 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 33 Julien Guay (Fra) HP-BTP Auber 93                            06:11
 34 Maxime Renault (Fra) HP-BTP Auber 93
 35 Kevin Lebreton (Fra) Armee de Terre                          06:16
 36 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                               06:25
 37 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            06:57
 38 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM           07:11
 39 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo - Vital Concept                08:49
 40 Tiziano Dall'antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec     09:01
 41 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie                           09:27
 42 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                09:30
 43 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Metropole Europeenne de Lille
 44 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93                          09:45
 45 Christophe Laborie (Fra) Delko Marseille Provence KTM        11:08
 46 Mickael Delage (Fra) FDJ                                     12:19
 47 Arnaud Demare (Fra) FDJ
 48 Marc Sarreau (Fra) FDJ
 49 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                           12:27
 50 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
 51 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie
 52 Daan Myngheer (Bel) Roubaix Metropole Europeenne de Lill     12:30
 53 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Metropole Europeenne de Lille
 54 Pierrick Naud (Can) Rally Cycling                            12:37
 55 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                                   12:38
 56 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        12:40
 57 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                           12:41
 58 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              12:43
 59 César Bihel (Fra) HP-BTP Auber 93                            12:45
 60 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP Auber 93
 61 Jon Ander Insausti Irastorza (Spa) Euskadi Basque Countr     12:51
 62 Adrian Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 63 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre                       12:54
 64 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 65 Dimitri Peyskens (Bel) Veranclassic-AGO                      13:16
 66 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Metropole Europeenne de Lill     14:44
 67 Florent Pereira (Fra) Roubaix Metropole Europeenne de Li     14:45
 68 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93                              14:55
 69 Clément Penven (Fra) Armee de Terre                          15:33
 70 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           15:34
 71 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 72 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          15:47
 73 Théo Vimpere (Fra) HP-BTP Auber 93                           16:57
 74 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec          17:01
 75 Adam De Vos (Can) Rally Cycling                              17:17
 76 Aritz Bagües (Spa) Euskadi Basque Country - Murias           17:54
 77 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           17:58
 78 Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        20:51
 79 Alex Aranburu (Spa) Euskadi Basque Country - Murias          21:10
 80 Jimmy Raibaud (Fra) Armee de Terre                           21:13
 81 Kenny Bouvry (Bel) Veranclassic-AGO                          24:19
 82 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits             24:20
 83 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM          29:05

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: