Kategorie: Rankingi

UCI wprowadza Ranking Światowy

Z początkiem sezonu 2016 ruszy UCI World Ranking, który obejmie wszystkie wyścigi z kalendarza UCI.

Nowy ranking, prowadzony w klasyfikacjach indywidualnej oraz narodów, będzie obowiązywał równolegle do rankingu UCI WorldTour i rankingów kontynentalnych. Zmiany z uwzględnieniem 52 poprzednich tygodni (na tej samej zasadzie co w tenisie) będą publikowane w każdy poniedziałek, począwszy od 11 stycznia 2016, co oznacza, że w pełni wejdzie w życie po roku prowadzenia.

W UCI World Ranking uwzględnieni zostaną wszyscy kolarze, niezależnie od reprezentowanej drużyny.

Klasyfikacja narodów zostanie oparta na punktach ośmiu najlepszych kolarzy z danego kraju w klasyfikacji indywidualnej.

Dodatkowo zmienione przepisy dopuszczają do startu w wyścigach kategorii x.HC dwie zagraniczne grupy z licencją kontynentalną oraz w wyścigach x.2 dwa zagraniczne zespoły z licencją prokontynentalną.

Obowiązująca punktacja w wyścigach Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Zobacz komentarze

Recent Posts

Kalendarz Przełajowego Pucharu Świata 2020/2021

Jedenaście odsłon, pięć krajów. Przełajowy Puchar Świata ma nowy kalendarz, zmodyfikowany w obliczu ograniczeń w organizacji masowych w dobie pandemii.

5 lipca 2020, 14:24

Czarna sobota

Tragicznie zakończył się pierwszy po koronawirusowej przerwie wyścig w Belgii. Na trasie zmarł jeden z uczestników Niels De Vriendt.

4 lipca 2020, 21:40

Mistrzostwa USA i Wielkiej Brytanii odwołane

Organizacje zarządzające kolarskimi imprezami w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii poinformowały o odwołaniu większości imprez mistrzowskich zaplanowanych na sezon 2020.…

4 lipca 2020, 14:49

Rowerem na samolot. Carapaz planuje nietypową podróż do Europy

Richard Carapaz i Jhonatan Narváez nie przeładują walizek. Nie chodzi tym razem o regulacje linii lotniczych, a o drogę, jaką…

4 lipca 2020, 11:06

Nairo Quintana potrącony przez samochód

Nairo Quintana został potrącony przez samochód podczas treningu, poinformowała ekipa Arkea-Samsic. Lider francuskiego zespołu z kolizji wyszedł bez poważniejszych obrażeń.

4 lipca 2020, 08:05

Vuelta a Burgos 2020. Bennett i Evenepoel w akcji

Sam Bennett i Remco Evenepoel poprowadzą zespół Deceuninck-Quick-Step w pierwszym wyścigu wznowionego sezonu: Vuelta a Burgos.

4 lipca 2020, 07:31