Końcowy ranking WorldTour kobiet 2018

logo WorldTour kobiet

Holenderka Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) wygrała ostatni ranking WorldTour kobiet.

36-letnia zawodniczka wyprzedziła swoje rodaczki Mariannę Vos (WaowDeals Pro Cycling) oraz ubiegłoroczną zwyciężczynię Annę van der Breggen (Boels Dolmans).

Katarzyna Niewiadoma w zakończonym sezonie wygrała Trofeo Alfredo Binda, była 2. w Strade Bianche, 8. w Ronde van Vlaanderen, 3. w Tour of California, 7. w Giro Rosa i 5. w Ladies Tour of Norway. Wyniki te nie pozwoliły obronić 3. miejsca w klasyfikacji indywidualnej sprzed roku, zawodniczka Canyon SRAM Racing została sklasyfikowana na 8. pozycji.

W top 100, na 33. miejscu, zmieściła się Małgorzata Jasińska (Movistar Team). Katarzyna Pawłowska (Team Virtu Cycling Women) zajęła 139. lokatę, a Anna Plichta (Boels Dolmans) - 157.

W zestawieniu drużynowym dziewczyny z Boels Dolmans potwierdziły swoją dominację. Mitchelton-Scott wskoczył na 2. miejsce, spychając stopień niżej Team Sunweb.

Końcowy ranking WorldTour kobiet 2018:

Klasyfikacja indywidualna:

  1 VAN VLEUTEN Annemiek                  MTS      1411 pkt
  2 VOS Marianne                          WAD      1394
  3 VAN DER BREGGEN Anna                  DLT      1323
  4 SPRATT Amanda                         MTS      1218
  5 RIVERA Coryn                          SUN      1036
  6 MOOLMAN-PASIO Ashleigh                CBT      1012
  7 PIETERS Amy                           DLT       922
  8 NIEWIADOMA Katarzyna                  CSR       887
  9 D'HOORE Jolien                        MTS       685
 10 VAN DIJK Ellen                        SUN       671
 11 LONGO BORGHINI Elisa                  WHT       649
 12 BLAAK Chantal                         DLT       613
 13 WILD Kirsten                          WHT       568
 14 GUARNIER Megan                        DLT       564
 15 BRAND Lucinda                         SUN       543
 16 MAJERUS Christine                     DLT       526
 17 HOSKING Chloe                         ALE       503
 18 BASTIANELLI Marta                     ALE       473
 19 SIERRA Arlenis                        ASA       460
 20 BRONZINI Giorgia                                422
 21 LEPISTÖ Lotta Pauliina                CBT       373
 22 LUDWIG Cecilie Uttrup                 CBT       364
 23 BUJAK Eugenia                         BTC       359
 24 KIRCHMANN Leah                        SUN       348
 25 FAHLIN Emilia                         WHT       344
 26 CECCHINI Elena                        CSR       341
 27 WILES Tayler                          DRP       334
 28 RYAN Alexis                           CSR       332
 29 BRENNAUER Lisa                        WHT       315
 30 CORDON RAGOT Audrey                   WHT       314
 31 HALL Katharine                        UHC       290
 32 CONFALONIERI Maria Giulia             VAL       275
 33 JASIŃSKA Małgorzata                   MOV       270
 34 MACKAIJ Floortje                      SUN       266
 35 IAKOVENKO Anastasiia                  BTC       266
 36 STULTIENS Sabrina                     WAD       264
 37 GUARISCHI Barbara                     TVC       250
 38 BECKER Charlotte                      HPU       236
 39 ROWE Danielle                         WAD       233
 40 BARNES Hannah                         CSR       228
 41 WILLIAMS Georgia                      MTS       228
 42 MAGNALDI Erica                        BPK       208
 43 BUURMAN Eva                           DRP       206
 44 BALSAMO Elisa                         VAL       206
 45 KLEIN Lisa                            CSR       203
 46 DIDERIKSEN Amalie                     DLT       195
 47 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane              ALE       194
 48 FERRAND PREVOT Pauline                CSR       193
 49 JACKSON Alison                        TIB       189
 50 BERTIZZOLO Sofia                      ASA       184
 51 MALSEED Shannon                       TIB       184
 52 ROY Sarah                             MTS       176
 53 BIANNIC Aude                          MOV       170
 54 LIPPERT Liane                         SUN       169
 55 MARKUS Riejanne                       WAD       168
 56 AMIALIUSIK Alena                      CSR       160
 57 GARCIA CANELLAS Margarita Victoria    MOV       159
 58 ENSING Janneke                        ALE       150
 59 GILLOW Shara                          FDJ       145
 60 KENNEDY Lucy                          MTS       142
 61 WIEBES Lorena                         PHV       141
 62 FOURNIER Roxane                       FDJ       137
 63 CHAPMAN Brodie                        TIB       136
 64 KOREVAAR Jeanne                       WAD       130
 65 CANUEL Karol-Ann                      DLT       129
 66 MUSTONEN Sara                         EXP       128
 67 ZABELINSKAYA Olga                     CGS       125
 68 MUCCIOLI Dalia                        VAL       122
 69 ELVIN Gracie                          MTS       120
 70 KOPPENBURG Clara                      CBT       117
 71 WINDER Ruth                           SUN       111
 72 THOMAS Leah                           UHC       109
 73 DEMAY Coralie                         FDJ       104
 74 MALLING SIGGAARD Christina            TVC        97
 75 KOSTER Anouska                        WAD        95
 76 SANGUINETI Ilaria                     VAL        89
 77 LABOUS Juliette                       SUN        89
 78 GUTIERREZ RUIZ Sheyla                 CPC        87
 79 SAVENKA Karalina                      MCC        85
 80 PALADIN Soraya                        ALE        84
 81 BATAGELJ Polona                       BTC        84
 82 ROOIJAKKERS Paulien                   WAD        83
 83 BARNES Alice                          CSR        83
 84 MERINO CORTAZAR Eider                 MOV        82
 85 RODRIGUEZ GUTIERREZ Carolina          ASA        82
 86 PATERNOSTER Letizia                   ASA        76
 87 DRUYTS Kelly                          DVE        74
 88 EDMONDSON Annette                     WHT        71
 89 POIDEVIN Sara                         RLW        70
 90 CROMWELL Tiffany                      CSR        67
 91 KOPECKY Lotte                         LSL        66
 92 RATTO Rossella                        CPC        65
 93 SLIK Rozanne                          FDJ        61
 94 CONSONNI Chiara                       VAL        61
 95 WHITE Emma                            RLW        61
 96 DUVAL Eugénie                         FDJ        60
 97 DUYCK Ann-Sophie                      CBT        57
 98 PERSICO Silvia                        VAL        57
 99 JORGENSEN Emma Cecilie Norsgaard      CBT        56
100 KRÖGER Mieke                          TVC        51
...
139 PAWŁOWSKA Katarzyna                   TVC        19
157 PLICHTA Anna                          DLT        14

Klasyfikacja drużynowa:

  1 BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM                       DLT    4329 pkt
  2 MITCHELTON SCOTT                                MTS    4081
  3 TEAM SUNWEB                                     SUN    3269
  4 CANYON // SRAM RACING                           CSR    2545
  5 WAOWDEALS PRO CYCLING TEAM                      WAD    2380
  6 WIGGLE HIGH5                                    WHT    2342
  7 CERVELO - BIGLA PRO CYCLING TEAM                CBT    1986
  8 ALE CIPOLLINI                                   ALE    1459
  9 ASTANA WOMEN'S TEAM                             ASA     922
 10 VALCAR PBM                                      VAL     884
 11 BTC CITY LJUBLJANA                              BTC     791
 12 MOVISTAR TEAM WOMEN                             MOV     784
 13 TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK                TIB     627
 14 TREK - DROPS                                    DRP     590
 15 FDJ NOUVELLE - AQUITAINE FUTUROSCOPE            FDJ     582
 16 TEAM VIRTU CYCLING                              TVC     499
 17 UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM               UHC     419
 18 HITEC PRODUCTS - BIRK SPORT                     HPU     320
 19 BEPINK                                          BPK     307
 20 COGEAS - METTLER PRO CYCLING TEAM               CGS     229
 21 PARKHOTEL VALKENBURG                            PHV     194
 22 CYLANCE PRO CYCLING                             CPC     191
 23 RALLY CYCLING                                   RLW     182
 24 LOTTO SOUDAL LADIES                             LSL     175
 25 DOLTCINI - VAN EYCK SPORT UCI WOMEN CYCLING     DVE     171
 26 EXPERZA - FOOTLOGIX                             EXP     136
 27 MINSK CYCLING CLUB                              MCC     123
 28 SWAPIT AGOLICO                                  SWA      60
 29 BIZKAIA DURANGO - EUSKADI MURIAS                BDM      39
 30 THAILAND WOMEN'S CYCLING TEAM                   TWC      38
 31 TWENTY20 p/b SHO - AIR                          T20      37
 32 WNT ROTOR PRO CYCLING TEAM                      WNT      31
 33 CHINA LIV PRO CYCLING                           GPC      27
 34 HAGENS BERMAN / SUPERMINT                       HBS      24
 35 TEAM ILLUMINATE                                 ILU      24
 36 AROMITALIA VAIANO                               VAI      23
 37 TEAM DUKLA PRAHA WOMEN                          TDP      22
 38 TOP GIRLS FASSA BORTOLO                         TOP      18
 39 SERVETTO - STRADALLI CYCLE - ALURECYCLING       SER      10
 40 STOREY RACING                                   STR       9
 41 S.C. MICHELA FANINI                             MIC       5
 42 HEALTH MATE - CYCLELIVE TEAM                    HCT       3

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: