Kategorie: Ze świata

Tour de Pologne popiera reformę UCI

Rozwój i globalizacja – to główne cele reformy kolarstwa, o której dyskutowano podczas dwudniowego seminarium Międzynarodowej Unii Kolarskiej w Barcelonie. Tour de Pologne popiera tę reformę i pozytywnie ocenia jej główne założenia.

Seminarium w Barcelonie służyło ustaleniu szczegółów reformy, której założenia zostały ustalone podczas mistrzostw świata w Richmond. Spotkaniu przewodniczył prezydent UCI Brian Cookson, a brali w nim udział również przedstawiciele drużyn UCI World Teams oraz wyścigów UCI World Tour, w tym reprezentujący Lang Team Czesław Lang i Agata Lang. Główną ideą reformy męskiego kolarstwa szosowego jest rozwój i globalizacja popularyzująca dyscyplinę na nowych rynkach. W najbliższych latach kolarstwo powinno angażować coraz więcej państw i osób, a także kibiców, tak aby mogło skuteczniej rywalizować z innymi dyscyplinami sportu. Podczas seminarium podkreślano, że siłą kolarstwa jest bogactwo i różnorodność wyścigów znajdujących się w cyklu UCI World Tour. Należy więc zachęcać wszystkich organizatorów do wspólnej pracy na rzecz wzmocnienia cyklu i całego kolarstwa.

Zgodnie z założeniami reformy kalendarz na lata 2017-2019 utrzymuje obecną liczbę wyścigów UCI World Tour oraz obecną liczbę drużyn UCI World Teams. Licencje dla organizatorów wyścigów i drużyn będą przyznawane na trzy lata, co zapewni organizatorom i drużynom możliwość stabilnego działania i inwestowania. Tak więc Tour de Pologne będzie w najbliższych latach mocnym elementem kolarskiej ligi mistrzów, czyli UCI World Tour i oczywiście pozostanie wyścigiem siedmioetapowym.

Jest to niezwykle ważne z punktu widzenia systematycznego rozwoju naszej imprezy, a także sponsorów, partnerów i miast, z którymi współpracujemy przy organizacji wyścigu

– mówi dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang.

Reforma umożliwia nowym wyścigom aplikowanie o miejsce w kalendarzu UCI World Tour. Mogą one się w nim znaleźć, ale na nieco innych zasadach – będą miały obowiązek zaproszenia do udziału wszystkie drużyny World Teams, ale te nie będą musiały w tych wyścigach startować. Dodatkowo utrzymana została liczba zawodników w drużynach UCI World Teams, które mogą liczyć od 23 do 30 kolarzy.

Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do wszystkich założeń. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż aby móc rywalizować na rynku, musimy rozwijać i globalizować kolarstwo. Reformy UCI idą w tym kierunku i jestem pewien, że w dłuższej perspektywie przyniosą pożądany efekt

– dodaje Czesław Lang.

Przez najbliższe trzy lata będą trwały prace nad rozwijaniem i udoskonalaniem reformy tak, aby uzyskała ona ostateczny kształt w 2019 roku.

inf. prasowa

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Recent Posts

Plan i szczęście Faulkner | Włodarczyk wraca do ścigania | Buchmann rozczarowany

Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.

1 maja 2024, 20:27

La Vuelta Femenina 2024: etap 4. Kristen Faulkner po dniu na rantach

Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.

1 maja 2024, 17:32

Eschborn-Frankfurt 2024. Maxim van Gils wyczuł moment

Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.

1 maja 2024, 17:10

La Vuelta Femenina 2024: etap 3. Marianne Vos wykorzystała szansę

Marianne Vos (Visma | Lease a Bike) po finiszu z peletonu wygrała w trzecim dniu wyścigu La Vuelta Femenina.

30 kwietnia 2024, 19:44

Pogacar i Majka odliczają godziny do Giro d’Italia | Bouhanni żąda milionów

Rafał Majka pomoże Tadejowi Pogacarowi na Giro d'Italia. Nacer Bouhanni domaga się odszkodowania. Wiadomości z wtorku, 30 kwietnia.

30 kwietnia 2024, 16:41

Jak Carlos Rodriguez wygrał Tour de Romandie 2024

Carlos Rodriguez zdobył generalkę Tour de Romandie. Hiszpan pokazał równą formę, sięgając po największe zwycięstwo w dotychczasowej karierze.

30 kwietnia 2024, 09:54