Kevin Hulsmans i Giorgia Bronzini zakończą kariery. On teraz, ona za rok

Kevin Hulsmans 29 lipca zakończy swoją karierę. 37-letni Belg tego dnia pojawi się na trasie kryterium nocnego Profronde van Lommel.

Dziesięć lat temu wygrał pierwszą edycję tej imprezy. Hulsmans został zawodowcem w 2000 roku. Przez jedenaście sezonów reprezentował Quick Step, potem przeszedł do Donckers Koffie oraz Vini Fantini, a od 2014 roku jeździł dla Vastgoedservice-Golden Palace.

Największym jego sukcesem jest zwycięstwo etapowe w Circuit Franco-Belge (2002). W przyszłości chciałby pracować jako dyrektor sportowy w Vastgoedservice-Golden Palace­­, który to zespół od przyszłego sezonu będzie się nazywał Crelan-Vastgoedservice.

Z kolei po mistrzostwach światach w 2016 roku buty na kołku zawiesi Giorgia Bronzini. Włoszka będzie miała wtedy 33 lata.

Dwukrotna mistrzyni świata (2010, 2011) tłumaczy, że czuje się po prostu zmęczona. Od 2013 roku jest zawodniczką Wiggle Honda. Karierę chciałaby zakończyć medalem olimpijskim z Rio (2016).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: