Giro Rosa 2016: etap 8

Włoszka Giorgia Bronzini (Wiggle High5) wygrała przedostatni etap Giro Rosa. Liderką pozostała Megan Guarnier (Boels Dolmans).

Sprinterka brytyjskiej ekipy po finiszu z peletonu pokonała Martę Bastianelli (Ale Cipollini) oraz Marię Giulię Confalonieri (Inpa Bianchi).

Bronzini wygrała swój drugi etap tegorocznej edycji Giro Rosa.

W klasyfikacji generalnej na czele wciąż Amerykanka Megan Guarnier (Boels Dolmans). Liderką klasyfikacji młodzieżowej jest siódma w klasyfikacji generalnej Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv).

Wyniki 8. etapu Giro Rosa 2016 (WWT), Rescaldina - Legnano (99,3 km):

  1 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                        2:28:48
  2 Marta Bastianelli (Ita) Ale' Cipollini
  3 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata
  4 Michela Pavin (Ita) INPA - Bianchi
  5 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv
  6 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
  7 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink
  8 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing
  9 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance
 10 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products
 11 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano
 12 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 13 Lara Vieceli (Ita) INPA - Bianchi
 14 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek
 15 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv
 16 Ingrid Drexel (Mex) Astana Women's Team
 17 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv
 18 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans
 19 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana
 20 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv
 21 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies
 22 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
 23 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5
 24 Ting Ying Huang (Chn) Servetto Footon
 25 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata
 26 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans
 27 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 28 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing
 29 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies
 30 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 31 Ana Maria Covrig (Rom) INPA - Bianchi
 32 Lex Albrecht (Can) Bepink
 33 Valeria Pintos (Arg) Xirayas De San Luis
 34 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA - Bianchi
 35 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 36 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Hagens Berman-Supoermint
 37 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale' Cipollini
 38 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman-Supoermint
 39 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
 40 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana
 41 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia - Durango
 42 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products
 43 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini
 44 Mara Abbott (USA) Wiggle High5
 45 Ana Paula Polegatch (Bra) Servetto Footon
 46 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans
 47 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek
 48 Katia Ragusa (Ita) Servetto Footon
 49 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing
 50 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata
 51 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA - Bianchi
 52 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia - Durango
 53 Eider Merino Kortazar (Spa) Lointek
 54 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman-Supoermint
 55 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia - Durango
 56 Susanna Zorzi (Ita) Lotto Soudal Ladies
 57 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 58 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products
 59 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 60 Tereza Medvedova (Svk) Bepink
 61 Kseniya Tuhai (Blr) Bepink
 62 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano
 63 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 64 Carmela Cipriani (Ita) Hagens Berman-Supoermint
 65 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team
 66 Paola Andrea Munoz Grandon (Chi) Xirayas De San Luis
 67 Estefania Pilz (Arg) Xirayas De San Luis
 68 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA - Bianchi
 69 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 70 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini
 71 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team
 72 Carlee Taylor (Aus) Team Liv-Plantur
 73 Elena Franchi (Ita) Aromitalia Vaiano
 74 Martina Ritter (Aut) BTC City Ljubljana
 75 Doris Schweizer (Swi) Cylance
 76 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
 77 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur
 78 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale' Cipollini
 79 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv
 80 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink
 81 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto Soudal Ladies
 82 Anna Ramirez Bauxel (Spa) Lointek
 83 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Lointek
 84 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 85 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women's Team
 86 Abby-Mae Parkinson (GBr) Servetto Footon
 87 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur
 88 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Cylance
 89 Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur
 90 Annelies Dom (Bel) Lensworld-Zannata
 91 Beatrice Bartelloni (Ita) Aromitalia Vaiano
 92 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia Vaiano
 93 Anna Potokina (Rus) Servetto Footon
 94 Dalia Muccioli (Ita) Ale' Cipollini
 95 Marta Tagliaferro (Ita) Ale' Cipollini
 96 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 97 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing
 98 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Lointek                       00:41
 99 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5                           00:49
100 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products
101 Lise Olivier (RSA) Bizkaia - Durango
102 Kim De Baat (Bel) Lensworld-Zannata
103 Anna Ceoloni (Ita) Servetto Footon
104 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv
105 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86           01:08
106 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5
107 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products
108 Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team
109 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur
110 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5                             05:13
111 Roos Hoogeboom (Ned) Bizkaia - Durango                       12:20
112 Anabelle Dreville (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
113 Jessica Uebelhart (Sui) Hagens Berman-Supoermint             21:20
114 Alessia Martini (Ita) Aromitalia Vaiano
115 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini
NS  Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing
NS  Amber Neben (USA) Bepink
NS  Emma Pooley (GBr) Lotto Soudal Ladies
NS  Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies

Klasyfikacja generalna po 8. etapie:

  1 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                        19:56:19
  2 Evelyn Stevens (USA) Boels Dolmans                           00:34
  3 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv                          01:53
  4 Mara Abbott (USA) Wiggle High5                               02:07
  5 Claudia Lichtenberg (Ger) Lotto Soudal Ladies                02:33
  6 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products                         03:05
  7 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv                          06:48
  8 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur                        13:42
  9 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing                    13:53
 10 Kseniya Tuhai (Blr) Bepink                                   14:45
 11 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                      16:39
 12 Tetiana Riabchenko (Ukr) INPA - Bianchi                      18:26
 13 Doris Schweizer (Swi) Cylance                                19:38
 14 Yevgeniya Vysotska (Ukr) Hagens Berman-Supoermint            20:02
 15 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                         24:03
 16 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale' Cipollini                     25:55
 17 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata                  25:57
 18 Margarita Victoria Garcia (Spa) Bizkaia - Durango            26:39
 19 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Vaiano                       30:12
 20 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv                               33:38
 21 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv                                  35:42
 22 Ana Maria Covrig (Rom) INPA - Bianchi                        35:49
 23 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana                     36:06
 24 Martina Ritter (Aut) BTC City Ljubljana                      37:01
 25 Eri Yonamine (Jpn) Hagens Berman-Supoermint                  37:43
 26 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86           38:17
 27 Carolina Rodriguez Gutierrez (Mex) Astana Women's Team       38:18
 28 Carlee Taylor (Aus) Team Liv-Plantur                         39:25
 29 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ale' Cipollini                40:26
 30 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                          42:08
 31 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing                    43:04
 32 Kristabel Doebel-Hickok (USA) Cylance                        43:09
 33 Susanna Zorzi (Ita) Lotto Soudal Ladies                      43:14
 34 Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                 43:30
 35 Eider Merino Kortazar (Spa) Lointek                          43:39
 36 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5                             43:47
 37 Nicole Nesti (Ita) Aromitalia Vaiano                         44:07
 38 Ingrid Drexel (Mex) Astana Women's Team                      46:19
 39 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                    46:56
 40 Lex Albrecht (Can) Bepink                                    47:16
 41 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans                        47:18
 42 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                   48:00
 43 Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur                          48:28
 44 Monika Kiraly (Hun) S.C. Michela Fanini                      48:35
 45 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana                    49:05
 46 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle High5                           49:26
 47 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur                          49:38
 48 Sofie De Vuyst (Bel) Lotto Soudal Ladies                     51:13
 49 Anna Ramirez Bauxel (Spa) Lointek                            52:29
 50 Lara Vieceli (Ita) INPA - Bianchi                            53:11
 51 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv                              53:40
 52 Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women's Team                   54:33
 53 Daiva Tuslaite (Ltu) INPA - Bianchi                          55:06
 54 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata            55:16
 55 An-Li Kachelhoffer (RSA) Lotto Soudal Ladies                 55:50
 56 Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana                         57:15
 57 Ingrid Lorvik (Nor) Hitec Products                           57:25
 58 Anna Potokina (Rus) Servetto Footon                          58:20
 59 Abby-Mae Parkinson (GBr) Servetto Footon                     58:51
 60 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv                                 59:36
 61 Rocio Del Alba Garcia Martinez (Spa) Lointek              01:01:37
 62 Séverine Eraud (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86      01:03:38
 63 Estefania Pilz (Arg) Xirayas De San Luis                  01:03:55
 64 Dalia Muccioli (Ita) Ale' Cipollini                       01:04:13
 65 Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                      01:05:05
 66 Alexis Ryan (USA) Canyon SRAM Racing                      01:05:16
 67 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink                             01:05:30
 68 Anna Zita Maria Stricker (Ita) INPA - Bianchi             01:07:28
 69 Anna Ceoloni (Ita) Servetto Footon                        01:07:31
 70 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek                       01:08:03
 71 Nadia Quagliotto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo            01:09:32
 72 Marta Bastianelli (Ita) Ale' Cipollini                    01:10:26
 73 Katia Ragusa (Ita) Servetto Footon                        01:10:44
 74 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur                    01:11:52
 75 Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women's Team            01:12:27
 76 Ting Ying Huang (Chn) Servetto Footon                     01:13:23
 77 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86        01:13:24
 78 Sofia Beggin (Ita) Astana Women's Team                    01:14:01
 79 Ana Paula Polegatch (Bra) Servetto Footon                 01:14:03
 80 Anabelle Dreville (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86   01:14:10
 81 Ilaria Sanguineti (Ita) Bepink                            01:14:22
 82 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products                       01:14:35
 83 Marta Tagliaferro (Ita) Ale' Cipollini                    01:14:40
 84 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86   01:14:58
 85 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance                       01:16:58
 86 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur                         01:17:12
 87 Nicole Dal Santo (Ita) Top Girls Fassa Bortolo            01:17:30
 88 Annelies Dom (Bel) Lensworld-Zannata                      01:17:58
 89 Tereza Medvedova (Svk) Bepink                             01:18:13
 90 Michela Pavin (Ita) INPA - Bianchi                        01:18:44
 91 Paola Andrea Munoz Grandon (Chi) Xirayas De San Luis      01:19:01
 92 Beatrice Bartelloni (Ita) Aromitalia Vaiano               01:20:00
 93 Roos Hoogeboom (Ned) Bizkaia - Durango                    01:20:09
 94 Michela Balducci (Ita) S.C. Michela Fanini                01:20:32
 95 Carmela Cipriani (Ita) Hagens Berman-Supoermint           01:21:15
 96 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86     01:21:44
 97 Nina Kessler (Ned) Lensworld-Zannata                      01:22:50
 98 Elena Leonardi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo              01:23:40
 99 Kim De Baat (Bel) Lensworld-Zannata                       01:24:04
100 Elena Franchi (Ita) Aromitalia Vaiano                     01:24:25
101 Barbara Guarischi (Ita) Canyon SRAM Racing                01:25:38
102 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman-Supoermint              01:25:47
103 Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Bizkaia - Durango          01:28:03
104 Lise Olivier (RSA) Bizkaia - Durango                      01:28:14
105 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana                      01:28:20
106 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5                          01:35:45
107 Valeria Pintos (Arg) Xirayas De San Luis                  01:37:25
108 Alessia Bulleri (Ita) Aromitalia Vaiano                   01:37:57
109 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Lointek                    01:39:15
110 Lierni Lekuona Etxebeste (Spa) Bizkaia - Durango          01:41:50
111 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products                     01:42:48
112 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products                         01:47:16
113 Jessica Uebelhart (Sui) Hagens Berman-Supoermint          02:05:25
114 Alessia Martini (Ita) Aromitalia Vaiano                   02:08:36
115 Federica Nicolai (Ita) S.C. Michela Fanini                02:11:04

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: