Baloise Belgium Tour 2015: etap 1

Tom Boonen (Etixx-Quick Step) triumfował na mecie pierwszego odcinka belgijskiej etapówki. Prowadzenie utrzymał zwycięzca prologu Austriak Matthias Brändle (IAM Cycling).

Belgijski sprinter wyprzedził Francuza Arnaud Demare'a (FDJ) i Belga Jensa Debusschere'a (Lotto Soudal/Joker).

Ucieczkę dnia na pierwszych kilometrach sformować udało się szóstce zawodników Christophe'owi Premontowi i Driesowi De Bondtowi (Verandas Willems), Sanderowi Cordeelowi (Vastgoedservice - Golden Palace), Philippowi Walslebenowi (BKCP Powerplus), Benjaminowi Verraesowi (Cibel), a także Ludwigowi De Winterowi (Wallonie Bruxelles).

Grupka odjechała na sześć minut, ale etap potoczył się według standardowego scenariusza i prawie całą akcję peleton skasował na 6 kilometrów przed metą. Swoich sił w starciu z pościgiem próbował Cordeel, ale i on poległ na 1000 metrów przed metą.

Finisz z peletonu najlepiej rozegrała ekipa Etixx-Quick Step, a po zwycięstwo sięgnął Tom Boonen, który jeszcze niedawno ścigał się na trasie Giro d'Italia i do Belgi przyjechał za specjalnym pozwoleniem organizatorów.

fot. Etixx-Quick Step/Tim De Waele/TDW Sport

Wyniki 1. etapu etapu Baloise Belgium Tour 2015 (2.HC), Lochristi - Knokke-Heist (178,5 km):
  1 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                        4:19:21
  2 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
  3 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
  4 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
  5 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
  6 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  7 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  8 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo
  9 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 10 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
 11 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 12 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 13 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 14 Timothy Stevens (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 15 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha
 16 Nicolas Vereecken (Bel) Team 3M
 17 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli
 18 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
 19 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 20 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 21 Joeri Stallaert (Bel) Cibel
 22 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 23 Barry Markus (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 24 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli
 25 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 26 Mathieu Van Der Poel (Ned) BKCP-Powerplus
 27 Jori Van Steenbergen (Bel) Cibel
 28 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 29 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 30 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 31 Wout Van Aert (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 32 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 33 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo
 34 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 35 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 36 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 37 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 38 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
 39 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 40 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 41 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 42 Andrei Solomennikov (Rus) RusVelo
 43 Connor Mcconvey (Irl) Team 3M
 44 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 45 Tim Vanspeybroeck (Bel) Team 3M
 46 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 47 Stef Van Zummeren (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 48 Dennis Coenen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 49 Kevin Ista (Bel) Wallonie - Bruxelles
 50 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
 51 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 52 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 53 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 54 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 55 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 56 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
 57 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
 58 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 59 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
 60 Vincent Baestaens (Bel) BKCP-Powerplus
 61 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 62 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 63 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 64 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
 65 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace
 66 Daan Hoeyberghs (Bel) BKCP-Powerplus
 67 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
 68 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 69 Huub Duijn (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 70 Kevin Hulsmans (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 71 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 72 Roman Maikin (Rus) RusVelo
 73 Benjamin Verraes (Bel) Cibel
 74 Dimitri Peyskens (Bel) Team 3M
 75 Gaetan Bille (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 76 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 77 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
 78 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 79 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 80 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
 81 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 82 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 83 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
 84 Joeri Calleeuw (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 85 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 86 Antoine Warnier (Bel) Wallonie - Bruxelles
 87 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 88 Berden De Vries (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 89 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 90 Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo
 91 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo
 92 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 93 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
 94 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 95 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 96 Adam Toupalik (Cze) BKCP-Powerplus
 97 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 98 Boros Michael (Cze) BKCP-Powerplus
 99 Alfons Vemote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
100 David Boucher (Fra) FDJ.fr
101 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
102 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
103 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
104 Jens Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
105 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits
106 Egor Silin (Rus) Team Katusha
107 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
108 Kai Reus (Ned) Verandas Willems Cycling Team
109 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
110 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
111 Thomas Edward Gibbons (USA) Cibel
112 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli
113 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
114 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
115 Jake Tanner (GBr) Team 3M
116 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles
117 David Van Der Poel (Ned) BKCP-Powerplus
118 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M
119 Christophe Premont (Bel) Verandas Willems Cycling Team
120 Thomas Ongena (Bel) Cibel
121 Michael Vingerling (Ned) Team 3M
122 Olivier Pardini (Bel) Verandas Willems Cycling Team
123 Dimitri Claeys (Bel) Verandas Willems Cycling Team
124 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
125 Gertjan De Vos (Bel) Team 3M
126 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
127 Kevin Callebaut (Bel) Cibel
128 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli                      00:21
129 Stijn Caluwe (Bel) BKCP-Powerplus
130 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
131 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               00:47
132 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                              00:49
133 Alexandr Komin (Rus) RusVelo
134 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli
135 Kenny Goossens (Bel) Cibel
136 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
137 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie - Bruxelles                  00:54
138 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
139 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team
140 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr                                  01:00
141 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
142 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles                 02:23
143 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
144 Marc De Maar (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
145 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
146 Dries De Bondt (Bel) Verandas Willems Cycling Team
147 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
148 Philipp Walsleben (Ger) BKCP-Powerplus                       02:31
149 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling                             03:17
150 Petr Ignatenko (Rus) RusVelo
151 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
152 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
153 Alexander Rybakov (Rus) RusVelo
154 Niels Van Dorsselaer (Bel) Cibel
155 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo
156 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
157 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         07:11
Klasyfikacja po 1. etapie
  1 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                         4:27:15
  2 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           00:02
  3 Gaetan Bille (Bel) Verandas Willems Cycling Team             00:09
  4 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
  5 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      00:11
  6 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    00:16
  7 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                          00:17
  8 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                   00:18
  9 William Bonnet (Fra) FDJ.fr                                  00:19
 10 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 11 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            00:20
 12 David Boucher (Fra) FDJ.fr
 13 Benjamin Verraes (Bel) Cibel
 14 Mathieu Van Der Poel (Ned) BKCP-Powerplus                    00:21
 15 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
 16 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 17 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         00:23
 18 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 19 Wout Van Aert (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 20 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     00:25
 21 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 22 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
 23 Berden De Vries (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 24 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           00:26
 26 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 27 Olivier Pardini (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 28 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 29 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
 30 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace         00:27
 31 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                   00:28
 32 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo
 33 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 00:29
 34 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         00:30
 35 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      00:31
 36 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 37 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 38 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo
 39 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 40 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:32
 41 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      00:33
 42 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 43 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 44 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo                      00:34
 45 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 46 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 47 Huub Duijn (Ned) Team Roompot Oranje Peloton                 00:35
 48 Stef Van Zummeren (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 49 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
 50 Thomas Edward Gibbons (USA) Cibel
 51 Jens Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 52 Antoine Warnier (Bel) Wallonie - Bruxelles
 53 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 54 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          00:36
 55 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo
 56 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 57 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo                         00:37
 58 Christophe Premont (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 59 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 60 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha
 61 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles
 62 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 63 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 64 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli                       00:38
 65 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 66 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 67 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              00:39
 68 Nicolas Vereecken (Bel) Team 3M
 69 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles                    00:40
 70 Andrei Solomennikov (Rus) RusVelo
 71 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace
 72 Kai Reus (Ned) Verandas Willems Cycling Team
 73 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            00:41
 74 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 75 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits            00:42
 76 Kevin Ista (Bel) Wallonie - Bruxelles
 77 Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo
 78 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          00:43
 79 David Van Der Poel (Ned) BKCP-Powerplus
 80 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
 81 Joeri Calleeuw (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 82 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    00:44
 83 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 84 Jori Van Steenbergen (Bel) Cibel
 85 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 86 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 87 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                00:46
 88 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
 89 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 90 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 91 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits               00:47
 92 Connor Mcconvey (Irl) Team 3M
 93 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot Oranje Peloton             00:48
 94 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 95 Dimitri Claeys (Bel) Verandas Willems Cycling Team           00:50
 96 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 97 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
 98 Joeri Stallaert (Bel) Cibel
 99 Jake Tanner (GBr) Team 3M
100 Boros Michael (Cze) BKCP-Powerplus                           00:51
101 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
102 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   00:52
103 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
104 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli
105 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
106 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli                     00:53
107 Michael Vingerling (Ned) Team 3M
108 Barry Markus (Ned) Team LottoNL-Jumbo
109 Gertjan De Vos (Bel) Team 3M                                 00:54
110 Kevin Hulsmans (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
111 Kevin Callebaut (Bel) Cibel
112 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
113 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
114 Alfons Vemote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace          00:55
115 Vincent Baestaens (Bel) BKCP-Powerplus                       00:56
116 Dennis Coenen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace          00:57
117 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                   00:59
118 Tim Vanspeybroeck (Bel) Team 3M
119 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                   01:00
120 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli                   01:03
121 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M
122 Adam Toupalik (Cze) BKCP-Powerplus                           01:04
123 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         01:06
124 Dimitri Peyskens (Bel) Team 3M
125 Timothy Stevens (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace        01:09
126 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
127 Daan Hoeyberghs (Bel) BKCP-Powerplus                         01:16
128 Thomas Ongena (Bel) Cibel                                    01:17
129 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                01:18
130 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                01:19
131 Stijn Caluwe (Bel) BKCP-Powerplus                            01:21
132 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team                     01:24
133 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli                      01:25
134 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                              01:30
135 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
136 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                              01:31
137 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie - Bruxelles                  01:42
138 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr                                  01:44
139 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               01:50
140 Alexandr Komin (Rus) RusVelo                                 02:02
141 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli                    02:04
142 Kenny Goossens (Bel) Cibel                                   02:16
143 Marc De Maar (Ned) Team Roompot Oranje Peloton               02:59
144 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   03:03
145 Philipp Walsleben (Ger) BKCP-Powerplus                       03:09
146 Dries De Bondt (Bel) Verandas Willems Cycling Team           03:10
147 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles                 03:14
148 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling                             03:49
149 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                             03:56
150 Niels Van Dorsselaer (Bel) Cibel                             04:08
151 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo                            04:11
152 Alexander Rybakov (Rus) RusVelo                              04:14
153 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             04:17
154 Petr Ignatenko (Rus) RusVelo                                 04:27
155 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr                               04:36
156 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                           05:24
157 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         07:44

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: