World Ports Classic 2015: etap 1

Włoch Andrea Guardini (Astana) triumfem w Antwerpii otworzył czwartą edycję holenderskiego wyścigu dwudniowego.

Kolarz kazachskiej ekipy w końcówce pokonał Białorusina Yauheniego Hutarovicha (Bretagne-Seche Environnement) i Belga Krisa Boeckmansa (Lotto Soudal). 21. miejsce po powrocie do ścigania zaliczył Marcel Kittel (Giant-Alpecin).

Ucieczkę na wietrznym odcinku z Rotterdamu zawiązali Andreas Stauff (MTN-Qhubeka), Jelle Wallays (TopSport Vlaanderen-Baloise), Wesley Kreder (Team Roompot Oranje Peloton), Baptiste Planckaert (Roubaix Lille Metropole) i Ronan Van Zandbeek (Join's De Rijke), uzyskując w porywach niecałe cztery minuty zapasu nad peletonem.

Grupkę goniła ekipa Lotto Soudal, kasując odjazd na 30 kilometrów i nie zamierzając dopuścić do powtórki z ubiegłego roku, gdy zwycięstwo sprzed nosa sprinterów sprzątnęła ucieczka.

Belgijska grupa na wietrze nie utrzymała peletonu w ryzach i wkrótce na czele harcowali Wouter Mol (Join's De Rijke) i Ruslan Tleubayev (Astana), uzyskując pół minuty przewagi i mocno kręcąc przed peletonem. Dwójkę osłaniała ekipa Join's De Rijke, obejmując czoło wyścigu i przeszkadzając w pogoni.

Atakujących złapano na 1300 metrów przed metą, a o zwycięstwo walczyli sprinterzy. Najszybszy okazał się Guardini, na ostatnich metrach radząc sobie z Hutarovichem i Boeckmansem.

fot. Astana Pro Team

Wyniki 1. etapu World Ports Classic 2015 (2.1), Rotterdam - Antwerpia (195 km):
  1 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                          4:03:11
  2 Yauheni Hutarovich (BLr) Bretagne - Séché Environnement
  3 Kris Boeckmans (Bel) Lotto-Soudal
  4 Barry Markus (Ned) Team LottoNL - Jumbo
  5 Dylan Groenewegen (Ned) Roompot Oranje Peloton
  6 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Métropole
  7 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
  8 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka
  9 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 10 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
 11 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling
 12 Remco Te Brake (Ned) Metec - TKH
 13 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 14 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 15 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
 16 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 17 Jens Debusschere (Bel) Lotto-Soudal
 18 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 19 Johim Ariesen (Ned) Metec - TKH 
 20 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare
 21 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Alpecin
 22 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 23 Thomas Boudat (Fra) Team Europcar
 24 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 25 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 26 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL - Jumbo
 27 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 28 Wesley Kreder (Ned) Roompot Oranje Peloton
 29 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 30 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare
 31 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 32 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
 33 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 34 Raymond Kreder (Ned) Roompot Oranje Peloton
 35 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Soudal
 36 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 37 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Métropole
 38 Jetse Bol (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
 39 Bakhtiyar Kozhatayev (Ast) Astana Pro Team
 40 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 41 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 42 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Métropole
 43 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 44 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 45 Tiesj Benoot (Bel) Lotto-Soudal
 46 Jasper Hamelink (Ned) Metec - TKH 
 47 Stef Krul (Ned) Metec - TKH 
 48 Taco Van Der Hoorn (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
 49 Youcef Reguigui (Alg) MTN-Qhubeka
 50 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare
 51 Angélo Tulik (Fra) Team Europcar
 52 Kobus Hereijgers (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
 53 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
 54 Ronan Van Zandbeek (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
 55 Dex Groen (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
 56 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
 57 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 58 Dries Hollanders (Bel) Metec - TKH
 59 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL - Jumbo
 60 Jarno Gmelich (Ned) Metec - TKH
 61 Alex Kirsch (Ned) Cult Energy Pro Cycling
 62 Fréderique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 63 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 64 Jesper Asselman (Ned) Roompot Oranje Peloton
 65 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot Oranje Peloton
 66 Wouter Mol (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
 67 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 68 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18
 69 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin
 70 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL - Jumbo
 71 Vincent Jérôme (Fra) Team Europcar
 72 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
 73 Julien Morice (Fra) Team Europcar
 74 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 75 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 76 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec - TKH
 77 Matthew Harley Goss (Aus) MTN-Qhubeka
 78 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18                            00:14
 79 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL - Jumbo                        00:15
 80 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Soudal
 81 Berden De Vries (Ned) Roompot Oranje Peloton
 82 Brian Van Goethem (Ned) Roompot Oranje Peloton
 83 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
 84 Matt Brammeier (Irl) MTN-Qhubeka                                00:23
 85 Ruslan Tleubayev (Ast) Astana Pro Team                          00:32
 86 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits              00:37
 87 Gerald Ciolek (Ger) MTN-Qhubeka                                 00:48
 88 Brian Bulgaç (Ned) Team LottoNL - Jumbo                         00:54
 89 Andreas Stauff (Ger) MTN-Qhubeka                                01:53
 90 Gert Dockx (Bel) Lotto-Soudal                                   02:30
 91 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                          05:17
 92 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Métropole                     08:10
 93 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
 94 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie - Bruxelles
 95 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 96 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Métropole
 97 Jordi Talen (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
 98 Thomas Wertz (Bel) Wallonie - Bruxelles
 99 Thomas De Gendt (Bel) Lotto-Soudal
100 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
101 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling
102 Frederico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare
103 Kevin De Weert (Bel) Team LottoNL - Jumbo
104 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare
105 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare
106 Joël Zangerle (Ned) Cult Energy Pro Cycling
107 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
108 Maxat Ayazbayev (Ast) Astana Pro Team
109 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
110 Arman Kamyshev (Ast) Astana Pro Team
111 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
112 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin
113 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
114 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
115 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
116 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
117 Gaetan Pons (Bel) Wallonie - Bruxelles
118 Oscar Riesebeek (Ned) Metec - TKH 
119 Kenneth Hanson (USA) UnitedHealthcare
120 Kenny De Haes (Bel) Lotto-Soudal
121 Rasmus Christian Quaade (Den) Cult Energy Pro Cycling
122 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
123 Ivar Slik (Ned) Roompot Oranje Peloton
124 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lille Métropole
125 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Métropole
126 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Séché Environnement
127 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN-Qhubeka
128 Daniel McLay (GBr) Bretagne - Séché Environnement
129 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
130 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
DNF Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin
DNF Maxime Cam (Fra) Bretagne - Séché Environnement
DNF Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
Klasyfikacja generalna po 1. etapie:
  1 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                         4:03:01
  2 Yauheni Hutarovich (BLr) Bretagne - Séché Environnement         00:04
  3 Kris Boeckmans (Bel) Lotto-Soudal                               00:06
  4 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
  5 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Métropole                      00:07
  6 Tiesj Benoot (Bel) Lotto-Soudal                                 00:08
  7 Ronan Van Zandbeek (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
  8 Wesley Kreder (Ned) Roompot Oranje Peloton                      00:09
  9 Barry Markus (Ned) Team LottoNL - Jumbo                         00:10
 10 Dylan Groenewegen (Ned) Roompot Oranje Peloton
 11 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 12 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka
 13 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 14 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
 15 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling
 16 Remco Te Brake (Ned) Metec - TKH
 17 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 18 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 19 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
 20 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 21 Jens Debusschere (Bel) Lotto-Soudal
 22 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 23 Johim Ariesen (Ned) Metec - TKH 
 24 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare
 25 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Alpecin
 26 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 27 Thomas Boudat (Fra) Team Europcar
 28 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 29 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 30 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL - Jumbo
 31 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 32 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare
 33 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 34 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
 35 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 36 Raymond Kreder (Ned) Roompot Oranje Peloton
 37 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Soudal
 38 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 39 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Métropole
 40 Jetse Bol (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
 41 Bakhtiyar Kozhatayev (Ast) Astana Pro Team
 42 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 43 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 44 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Métropole
 45 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 46 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 47 Jasper Hamelink (Ned) Metec - TKH
 48 Stef Krul (Ned) Metec - TKH 
 49 Taco Van Der Hoorn (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
 50 Youcef Reguigui (Alg) MTN-Qhubeka
 51 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare
 52 Angélo Tulik (Fra) Team Europcar
 53 Kobus Hereijgers (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
 54 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
 55 Dex Groen (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
 56 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
 57 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 58 Dries Hollanders (Bel) Metec - TKH
 59 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL - Jumbo
 60 Jarno Gmelich (Ned) Metec - TKH 
 61 Alex Kirsch (Ned) Cult Energy Pro Cycling
 62 Fréderique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 63 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 64 Jesper Asselman (Ned) Roompot Oranje Peloton
 65 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot Oranje Peloton
 66 Wouter Mol (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
 67 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 68 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18
 69 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin
 70 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL - Jumbo
 71 Vincent Jérôme (Fra) Team Europcar
 72 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
 73 Julien Morice (Fra) Team Europcar
 74 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 75 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 76 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec - TKH
 77 Matthew Harley Goss (Aus) MTN-Qhubeka
 78 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18                            00:24
 79 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL - Jumbo                        00:25
 80 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Soudal
 81 Berden De Vries (Ned) Roompot Oranje Peloton
 82 Brian Van Goethem (Ned) Roompot Oranje Peloton
 83 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
 84 Matt Brammeier (Irl) MTN-Qhubeka                                00:33
 85 Ruslan Tleubayev (Ast) Astana Pro Team                          00:42
 86 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits              00:47
 87 Gerald Ciolek (Ger) MTN-Qhubeka                                 00:58
 88 Brian Bulgaç (Ned) Team LottoNL - Jumbo                         01:04
 89 Andreas Stauff (Ger) MTN-Qhubeka                                02:03
 90 Gert Dockx (Bel) Lotto-Soudal                                   02:40
 91 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                          05:27
 92 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Métropole                     08:20
 93 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
 94 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie - Bruxelles
 95 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 96 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Métropole
 97 Jordi Talen (Ned) Cyclingteam Join's - De Rijke
 98 Thomas Wertz (Bel) Wallonie - Bruxelles
 99 Thomas De Gendt (Bel) Lotto-Soudal
100 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
101 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling
102 Frederico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare
103 Kevin De Weert (Bel) Team LottoNL - Jumbo
104 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare
105 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare
106 Joël Zangerle (Ned) Cult Energy Pro Cycling
107 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
108 Maxat Ayazbayev (Ast) Astana Pro Team
109 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
110 Arman Kamyshev (Ast) Astana Pro Team
111 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
112 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin
113 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
114 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
115 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
116 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
117 Gaetan Pons (Bel) Wallonie - Bruxelles
118 Oscar Riesebeek (Ned) Metec - TKH 
119 Kenneth Hanson (USA) UnitedHealthcare
120 Kenny De Haes (Bel) Lotto-Soudal
121 Rasmus Christian Quaade (Den) Cult Energy Pro Cycling
122 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
123 Ivar Slik (Ned) Roompot Oranje Peloton
124 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lille Métropole
125 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Métropole
126 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Séché Environnement
127 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN-Qhubeka
128 Daniel McLay (GBr) Bretagne - Séché Environnement
129 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
130 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: