Giro d'Italia 2015: etap 14

Vasil Kiryienka (Team Sky) wygrał czternasty odcinek Giro d'Italia - jazdę indywidualną na czas.

33-letni Białorusin wyprzedził o 12 sekund Luisa Leona Sancheza (Astana) i o 14 sekund Alberto Contadora (Tinkoff-Saxo), który odzyskał pozycję lidera wyścigu, dystansując Fabio Aru (Astana).

Najlepszym polskim zawodnikiem był na 48. pozycji Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi Polkowice).

Trasa czasówki liczyła 59,4 kilometra. Pierwsza jej część była płaska, w drugiej leżały dwa podjazdy San Pietro di Feletto (kat. 4; 35,1 km; 4,9 km; 3,8%, maks. 9%) i Case Tormenta (56,2 km; 6 km; 3,2%, maks. 10%). Pod względem technicznym problemów nie nastręczała, ale dodatkową trudność stanowiły opady deszczu.

Kiryienka wyruszył na trasę jako jeden z pierwszych i jak się później okazało na wszystkich pomiarach czasu zanotował najlepsze wyniki.

Czołówka wyścigu nie włączyła się do walki o etap, ponieważ w pierwszej części trasy trochę powiało. Contador po 17,6 kilometra notował zaledwie 19. czas, ale w tym punkcie do Fabio Aru nadrobił już 48 sekund. Po minięciu przełęczy San Pietro di Feletto (35,1 km) Hiszpan przesunął się na 8. miejsce, natomiast Aru tracił tam do niego 1:45.

Ostatni przed metą punkt pomiarowy (49,6 km) pokazał, że Contador przyśpiesza, ponieważ do Kiryienki zbliżył się z 1:15 na 51 sekund. Końcowe 10 kilometrów również pokonał świetnie, meldując się u celu ze stratą zaledwie 14 sekund. Jadący w różowej koszulce Aru zanotował spóźnienie wynoszące aż 3:01.

fot. ANSA/DANIEL DAL ZENNARO

Wyniki 14. etapu Giro d'Italia 2015 (GT), Treviso - Valdobbiadene (59,4 km, jazda indywidualna na czas):
  1 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                             1:17:52
  2 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      00:12
  3 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                          00:14
  4 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       00:23
  5 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   01:09
  6 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          01:17
  7 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     01:25
  8 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                      01:26
  9 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   01:27
 10 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         01:36
 11 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                           01:41
 12 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 13 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 01:44
 14 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               01:45
 15 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            01:48
 16 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                       01:58
 17 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                             02:08
 18 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      02:16
 19 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           02:28
 20 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            02:37
 21 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice                 02:40
 22 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                      02:43
 23 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                      02:45
 24 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          02:47
 25 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           02:49
 26 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                   02:52
 27 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                             02:53
 28 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  02:59
 29 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              03:01
 30 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           03:08
 31 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       03:12
 32 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                        03:13
 33 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         03:17
 34 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         03:18
 35 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              03:22
 36 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                             03:27
 37 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   03:32
 38 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          03:34
 39 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           03:42
 40 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo                          03:45
 41 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 42 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 43 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                           03:52
 44 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           03:54
 45 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             03:56
 46 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        03:57
 47 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   04:00
 48 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 04:09
 49 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  04:12
 50 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   04:13
 51 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        04:14
 52 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 53 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli-Sidermec            04:17
 54 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                             04:19
 55 Richie Porte (Aus) Team Sky                                  04:20
 56 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                        04:23
 57 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               04:25
 58 Mauro Finetto (Ita) Southeast                                04:28
 59 Anthony Roux (Fra) FDJ
 60 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            04:30
 61 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
 62 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                       04:34
 63 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                         04:35
 64 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    04:37
 65 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             04:54
 66 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       04:56
 67 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      04:57
 68 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 69 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       05:03
 70 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  05:04
 71 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            05:11
 72 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                             05:15
 73 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 74 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                              05:24
 75 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           05:35
 76 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       05:39
 77 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          05:40
 78 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        05:41
 79 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                      05:43
 80 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                     05:53
 81 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           05:57
 82 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          06:01
 83 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               06:04
 84 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast                            06:06
 85 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast
 86 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                       06:12
 87 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            06:13
 88 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              06:17
 89 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               06:23
 90 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 91 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec            06:32
 92 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         06:33
 93 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       06:35
 94 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin                    06:36
 95 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                    06:38
 96 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                            06:39
 97 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 98 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                          06:46
 99 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                 06:50
100 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                06:55
101 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         07:00
102 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
103 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                       07:01
104 Matteo Busato (Ita) Southeast                                07:02
105 Francis Mourey (Fra) FDJ                                     07:05
106 Elia Favilli (Ita) Southeast                                 07:06
107 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ
108 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                         07:13
109 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                                07:14
110 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                             07:17
111 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         07:19
112 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                            07:22
113 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                      07:27
114 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    07:29
115 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                    07:30
116 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo                           07:40
117 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
118 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         07:41
119 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      07:45
120 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    07:46
121 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         07:49
122 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    07:56
123 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
124 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                    08:08
125 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                         08:13
126 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                     08:14
127 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                          08:19
128 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       08:20
129 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                          08:24
130 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin                       08:25
131 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                  08:27
132 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
133 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           08:32
134 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                             08:35
135 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini               08:37
136 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      08:43
137 Eugert Zhupa (Alb) Southeast                                 08:44
138 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          08:45
139 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               08:47
140 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                08:56
141 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      09:08
142 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         09:12
143 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                     09:15
144 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
145 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice              09:16
146 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              09:19
147 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                09:24
148 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          09:25
149 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             09:32
150 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                      09:37
151 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      09:38
152 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                              09:39
153 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
154 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         09:43
155 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec            09:48
156 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
157 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               09:49
158 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             09:53
159 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            09:54
160 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                        09:58
161 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                       10:08
162 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                             10:09
163 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           10:10
164 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        10:14
165 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin                        10:16
166 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast                          10:18
167 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          10:23
168 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec             10:29
169 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                10:34
170 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          10:39
171 Igor Anton (Spa) Movistar Team                               10:41
172 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida                                  10:57
173 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           11:21
174 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                             11:41
175 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                        11:56
176 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    12:21
177 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            12:34
178 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                12:48
179 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                         14:29
Klasyfikacja generalna po 14. etapie:
  1 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                       55:39:00
  2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              02:28
  3 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            03:36
  4 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                      04:14
  5 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     04:17
  6 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          04:50
  7 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                      04:55
  8 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         04:56
  9 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                           04:57
 10 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 05:35
 11 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            06:01
 12 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        06:04
 13 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                             07:01
 14 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    07:47
 15 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                       08:05
 16 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   08:13
 17 Richie Porte (Aus) Team Sky                                  08:52
 18 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                             08:55
 19 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       09:05
 20 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          10:52
 21 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   11:03
 22 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   11:21
 23 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                 12:45
 24 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          15:51
 25 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        20:05
 26 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             23:31
 27 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                       25:01
 28 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      33:28
 29 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                        38:00
 30 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                            38:01
 31 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                      38:47
 32 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           42:07
 33 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               42:19
 34 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                          42:27
 35 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       48:27
 36 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       50:03
 37 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           50:31
 38 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast                            51:56
 39 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         52:14
 40 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      54:01
 41 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          54:22
 42 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               55:21
 43 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                          01:01:26
 44 Mauro Finetto (Ita) Southeast                             01:02:33
 45 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 46 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice            01:05:27
 47 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                        01:06:06
 48 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                          01:06:09
 49 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                        01:07:17
 50 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                        01:07:34
 51 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast                         01:09:40
 52 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                    01:10:25
 53 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                         01:11:26
 54 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                   01:11:33
 55 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                      01:11:53
 56 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                    01:12:47
 57 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                        01:13:44
 58 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                             01:14:16
 59 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                     01:15:10
 60 Francis Mourey (Fra) FDJ                                  01:16:13
 61 Igor Anton (Spa) Movistar Team                            01:17:32
 62 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                 01:19:25
 63 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                 01:23:00
 64 Sebastian Henao (Col) Team Sky                            01:23:01
 65 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini             01:23:10
 66 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                    01:23:38
 67 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         01:25:32
 68 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:25:59
 69 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                         01:27:07
 70 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                           01:27:55
 71 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                      01:30:24
 72 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin                 01:32:24
 73 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:32:27
 74 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                       01:32:33
 75 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                          01:34:18
 76 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                          01:35:29
 77 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                        01:37:16
 78 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                          01:37:25
 79 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                      01:39:16
 80 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                   01:39:30
 81 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                    01:40:31
 82 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                            01:40:45
 83 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                        01:41:17
 84 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                           01:42:20
 85 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                  01:43:06
 86 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                    01:43:30
 87 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                01:43:56
 88 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                            01:44:40
 89 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing              01:45:07
 90 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                    01:45:40
 91 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      01:45:58
 92 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                       01:47:26
 93 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                    01:49:12
 94 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                      01:52:35
 95 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                           01:53:49
 96 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                01:54:18
 97 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                        01:54:29
 98 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                        01:54:38
 99 Elia Favilli (Ita) Southeast                              01:54:49
100 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                  01:56:52
101 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                        01:57:56
102 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice              01:58:30
103 Anthony Roux (Fra) FDJ                                    01:58:33
104 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                         02:01:27
105 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                      02:02:50
106 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          02:04:12
107 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin                    02:04:48
108 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                   02:05:09
109 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         02:05:53
110 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo                        02:07:01
111 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                      02:07:13
112 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                 02:07:37
113 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                        02:07:39
114 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                   02:08:32
115 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                           02:08:37
116 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                       02:10:41
117 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                       02:11:46
118 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini            02:11:49
119 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       02:12:38
120 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast                       02:13:15
121 Kévin Reza (Fra) FDJ                                      02:13:28
122 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                         02:14:33
123 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo               02:18:15
124 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                   02:18:48
125 Elia Viviani (Ita) Team Sky                               02:19:14
126 Matteo Busato (Ita) Southeast                             02:19:24
127 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                      02:19:37
128 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                      02:19:39
129 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                          02:20:07
130 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                               02:22:00
131 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo               02:24:00
132 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                  02:47:00
133 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                           03:13:00
134 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                        02:22:34
135 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 02:24:39
136 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                          02:25:30
137 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                          02:27:19
138 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                     02:29:28
139 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                       02:30:29
140 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                       02:30:51
141 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                    02:32:15
142 Giacomo Nizzolo (Ita) TrekRacing                          02:32:22
143 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                      02:32:31
144 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin                     02:33:02
145 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                             02:33:12
146 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                 02:34:17
147 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   02:34:25
148 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                02:38:51
149 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida                               02:39:52
150 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice              02:40:11
151 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice           02:40:18
152 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          02:41:01
153 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli-Sidermec         02:41:20
154 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                           02:41:58
155 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                      02:44:00
156 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                 02:44:54
157 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       02:47:06
158 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                             02:47:07
159 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     02:47:08
160 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                  02:49:26
161 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                         02:53:02
162 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                           02:54:05
163 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                         02:55:05
164 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                   02:55:31
165 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           02:55:45
166 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           02:57:06
167 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ                                 02:59:09
168 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini            03:01:25
169 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                   03:01:58
170 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                  03:02:04
171 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                            03:02:58
172 Eugert Zhupa (Alb) Southeast                              03:04:09
173 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          03:04:16
174 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec             03:07:56
175 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                     03:07:59
176 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                         03:10:12
177 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                             03:10:26
178 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                   03:22:09
179 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                     03:22:20

Klasyfikacja punktowa:

  1 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                    119 pkt
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                      119
  3 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                 109
  4 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                91
  5 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                          83
  6 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                75
  7 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec               72
  8 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                             64
  9 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli--Sidermec               60
 10 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini                 55
 11 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                         50
 12 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                           49
 13 Matteo Busato (Ita) Southeast                                   47
 14 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini                  47
 15 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec             46
 16 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                            41
 17 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                            41
 18 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                   40
 19 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      39
 20 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                  34

Klasyfikacja górska:

  1 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                             61 pkt
  2 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                          53
  3 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                          46
  4 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      43
  5 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                           23
  6 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                         19
  7 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                              15
  8 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                  15
  9 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin                       15
 10 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                 15
 11 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                          14
 12 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                              14
 13 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                             13
 14 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec             13
 15 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                13
 16 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                          12
 17 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                         12
 18 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                              10
 19 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                               10
 20 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                            8

Klasyfikacja młodzieżowa:

  1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                           55:41:28
  2 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       06:37
  3 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         49:46
  4 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               52:53
  5 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                   01:00:05
  6 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                    01:07:57
  7 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                      01:09:25
  8 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                 01:20:32
  9 Sebastian Henao (Col) Team Sky                            01:20:33
 10 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                         01:24:39
 11 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                        01:34:48
 12 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                          01:34:57
 13 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                      01:36:48
 14 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                   01:37:02
 15 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                        01:38:49
 16 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                01:41:28
 17 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      01:43:30
 18 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                       01:44:58
 19 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                01:51:50
 20 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                        01:55:28
 21 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          02:01:44
 22 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                      02:04:45
 23 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                           02:06:09
 24 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                       02:09:18
 25 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                         02:12:05
 26 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo               02:15:47
 27 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                      02:17:11
 28 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                        02:20:06
 29 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 02:22:11
 30 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                 02:31:49
 31 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   02:31:57
 32 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          02:38:33
 33 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                 02:42:26
 34 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     02:44:40
 35 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                         02:50:34
 36 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                           02:51:37
 37 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                         02:52:37
 38 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                   02:53:03
 39 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           02:53:17
 40 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           02:54:38
 41 Eugert Zhupa (Alb) Southeast                              03:01:41
 42 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                     03:05:31

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: