Bałtyk-Karkonosze Tour 2015: etap 3

© fot. M.Kosowski/rowery.org

Rosjanin Nikolay Zhurkin wygrał, najdłuższy, trzeci etap Bałtyk-Karkonosze Tour. Pozycję lidera w klasyfikacji generalnej utrzymał Peter Williams (One Pro Cycling).

Drugie miejsce na finiszu z peletonu zajął Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice), a trzecie Mateusz Nowak (Domin Sport).

Pierwszych kilkadziesiąt kilometrów przejechanych zostało w bardzo wysokim tempie, z uwagi na mnóstwo ataków z peletonu. Prędkość nieco spadła, gdy na czele uformowała się 5-osobowa ucieczka. Jechali w niej Radoslav Konstantinov (Martigues), Grzegorz Pawlak (Whistle Eskom Ziemia Brzeska), Lehcen Saber (Maroko), Max Woerner (MLP Team-Bergstrasse) i Edvin Wilson (Szwecja). Ich maksymalna przewaga wyniosła ponad 12 minut i zaczęła topnieć, gdy do pogoni zabrała się ekipa CCC Sprandi Polkowice.

W końcówce prowadząca piątka się rozsypała. Część kolarzy z czołówki została doścignięta jeszcze przed wjazdem na rundy, a część na ulicach Tarnowa Podgórnego. Etap zakończył się sprintem z dużej grupy i ponownie kolarze polkowickiego zespołu ustawili swój pociąg dla Grzegorza Stępniaka. Wczorajszy triumfator tym razem przegrał minimalnie, meldując się tuż za Nikolayem Zhurkinem (Rosja).

Gdy ucieczka w końcu oderwała się od grupy, wszyscy czekali aż to my zaczniemy gonić. Wszystkie oczy skierowane były na naszą ekipę, nie mieliśmy nikogo w grupce, więc postanowiliśmy nadać mocniejsze tempo i skracać dystans do prowadzących. Udało się doprowadzić do masowego sprintu, choć dziś Grzesiek Stępniak rozpoczął finisz trochę za wcześnie i kosztowało go to zwycięstwo

– powiedział dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice, Robert Krajewski.

fot. Marek Kosowski/rowery.org

Wyniki 3. etapu Bałtyk – Karkonosze Tour 2015 (2.2), Tarnowo Podgórne - Tarnowo Podgórne (210,7 km):

1. Nikolay Zhurkin (Rosja)
2. Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice)
3. Mateusz Nowak (Domin Sport)
4. John Mandrysh (MLP Team Bergstrasse)
5. Eryk Latoń (CCC Sprandi Polkowice)
6. Matvey Nikitin (Kazachstan)
7. Pierre Moncorge (Bliz Merida)
8. Norbolat Kulimbetov (Kazachstan)
9. Eric Baumann (UR-Krositzer Giant)
10. Maksym Vasilyev (ISD Continenetal)

KOMPLET WYNIKÓW

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: