Tour of Norway 2015: etap 2

Alexander Kristoff (Katusha) okazał się najlepszy na drugim odcinku norweskiej imprezy, umacniając się tym na prowadzeniu.

Zawodnik gospodarzy ponownie wyprzedził Caleba Ewana (Orica GreenEdge) oraz Andrew Fenna (Team Sky).

Wyniki 2. etapu Tour of Norway 2015 (2.HC), Drammen - Langesund (199 km):
  1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                      5:05:33
  2 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge
  3 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
  4 André Looij (Ned) Team Roompot
  5 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
  6 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy
  7 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
  8 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  9 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka
 10 Amund Groendahl Jansen (Nor) Team Joker
 11 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 12 Nicolai Brochner (Den) Riwal Platform Cycling Team
 13 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot
 14 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy
 15 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 16 Oscar Landa (Nor) Team Coop-Oster Hus
 17 Markus Hoelgaard (Nor) Team Coop-Oster Hus
 18 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing
 19 Michel Kreder (Ned) Team Roompot
 20 Tormod Hausken Jacobsen (Nor) Team Coop-Oster Hus
 21 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy
 22 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 23 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 24 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sor
 25 Sebastian Balck (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 26 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform Cycling Team
 27 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot
 28 August Jensen (Nor) Team Coop-Oster Hus
 29 Alexander Wetterhall (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 30 Odd Christian Eiking (Nor) Team Joker
 31 Kristian Aasvold (Nor) Team Sparebanken Sor
 32 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 33 Karel Hnik (Cze) Cult Energy
 34 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 35 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 36 Morten Ollegaard (Den) Riwal Platform Cycling Team
 37 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 38 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken Sor
 39 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot
 40 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 41 Michael Reihs (Den) Cult Energy
 42 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky
 43 Yannick Eijssen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 44 Frederik Galta (Nor) Team Coop-Oster Hus
 45 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 46 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 47 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk
 48 Carl Fredrik Hagen (Nor) Team Sparebanken Sor
 49 Sven Erik Bystrom (Nor) Team Katusha
 50 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy
 51 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka
 52 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
 53 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Fixit.no
 54 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
 55 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 56 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 57 Emil Baekhoj Halvorsen (Den) Riwal Platform Cycling Team
 58 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
 59 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 60 Bjorn Tore Nilsen Hoem (Nor) Team Joker
 61 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
 62 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 63 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 64 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 65 Vegard Stake Laengen (Nor) Team Joker
 66 Even Rege (Nor) Team Fixit.no
 67 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
 68 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 69 Krister Hagen (Nor) Team Coop-Oster Hus
 70 Reinier Honig (Ned) Team Roompot
 71 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 72 Adrian Gjolberg (Nor) Team Fixit.no
 73 David Lopez (Spa) Team Sky
 74 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 75 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 76 Kim Magnusson (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 77 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Team Joker
 78 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 79 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
 80 Lucas Eriksson (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 81 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
 82 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
 83 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 84 Marcus Faglum Karlsson (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 85 Vegard Breen (Nor) Lotto Soudal
 86 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 87 Anders Skaarseth (Nor) Team Joker
 88 Kristoffer Sommer Wormsen (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 89 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
 90 oyvind Lukkedal (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 91 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
 92 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
 93 Frederik Wilmann (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 94 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 95 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 96 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 97 Marius Hafsas (Nor) Team Fixit.no
 98 Martin Herbok Gron (Den) Riwal Platform Cycling Team
 99 Njal Eivind Kleiven (Nor) Team Ringeriks - Kraft
100 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
101 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                               00:18
102 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge                            00:29
103 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                              01:57
104 Morten Morland (Nor) Team Sparebanken Sor
105 Vegard Robinson Bugge (Nor) Team Sparebanken Sor
106 Nikola Aistrup (Den) Riwal Platform Cycling Team
107 Ole Forfang (Nor) Team Ringeriks - Kraft                     03:02
108 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
109 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge                        04:40
110 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                             04:53
111 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk                 06:54
112 Gustav Hoog (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
113 Fillip Eidsheim (Nor) Team Fixit.no
114 Max Emil Korner (Nor) Team Ringeriks - Kraft
115 Nathan Earle (Aus) Team Sky
116 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
117 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk
118 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
119 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka
120 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         09:55
121 Egor Silin (Rus) Team Katusha
122 Gerd De Keijzer (Ned) Team Novo Nordisk
Klasyfikacja po 2. etapie
  1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                      9:47:18
  2 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge                             00:08
  3 Vegard Stake Laengen (Nor) Team Joker                        00:14
  4 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
  5 Oscar Landa (Nor) Team Coop-Oster Hus                        00:15
  6 Andrew Fenn (GBr) Team Sky                                   00:16
  7 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka
  8 Anders Skaarseth (Nor) Team Joker                            00:17
  9 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo                            00:20
 10 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 11 Nicolai Brochner (Den) Riwal Platform Cycling Team
 12 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 13 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy
 14 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy
 15 Markus Hoelgaard (Nor) Team Coop-Oster Hus
 16 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 17 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy
 18 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 19 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky
 20 Karel Hnik (Cze) Cult Energy
 21 August Jensen (Nor) Team Coop-Oster Hus
 22 Frederik Galta (Nor) Team Coop-Oster Hus
 23 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
 24 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 25 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
 26 Yannick Eijssen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 27 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy
 28 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka
 29 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 30 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 31 David Lopez (Spa) Team Sky
 32 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 33 Reinier Honig (Ned) Team Roompot
 34 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 35 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
 36 Carl Fredrik Hagen (Nor) Team Sparebanken Sor
 37 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 38 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken Sor
 39 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
 40 Odd Christian Eiking (Nor) Team Joker                        00:30
 41 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 42 Michel Kreder (Ned) Team Roompot                             00:33
 43 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 44 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot
 45 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot
 46 Alexander Wetterhall (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 47 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 48 Kristian Aasvold (Nor) Team Sparebanken Sor
 49 Sven Erik Bystrom (Nor) Team Katusha
 50 Michael Reihs (Den) Cult Energy
 51 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 52 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 53 Bjorn Tore Nilsen Hoem (Nor) Team Joker
 54 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 55 Lucas Eriksson (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 56 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
 57 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Team Joker
 58 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 59 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 60 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
 61 Frederik Wilmann (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 62 Vegard Breen (Nor) Lotto Soudal
 63 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
 64 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          00:51
 65 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:59
 66 Kim Magnusson (Swe) Team Tre Berg-Bianchi                    01:05
 67 oyvind Lukkedal (Nor) Team Ringeriks - Kraft                 01:07
 68 André Looij (Ned) Team Roompot                               01:09
 69 Rasmus Mygind (Den) Riwal Platform Cycling Team
 70 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot
 71 Piotr Brożyna (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 72 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 73 Amund Groendahl Jansen (Nor) Team Joker                      01:19
 74 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                            01:23
 75 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing                     01:27
 76 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
 77 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
 78 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              01:29
 79 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sor                    01:32
 80 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Fixit.no
 81 Krister Hagen (Nor) Team Coop-Oster Hus
 82 Kristoffer Sommer Wormsen (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 83 Njal Eivind Kleiven (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 84 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                         01:37
 85 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  01:39
 86 Sebastian Balck (Swe) Team Tre Berg-Bianchi                  02:35
 87 Morten Ollegaard (Den) Riwal Platform Cycling Team           02:38
 88 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 89 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
 90 Emil Baekhoj Halvorsen (Den) Riwal Platform Cycling Team
 91 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 92 Adrian Gjolberg (Nor) Team Fixit.no
 93 Marcus Faglum Karlsson (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 94 Marius Hafsas (Nor) Team Fixit.no
 95 Vegard Robinson Bugge (Nor) Team Sparebanken Sor             02:59
 96 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            03:33
 97 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                        A     03:40
 98 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          04:14
 99 Ole Forfang (Nor) Team Ringeriks - Kraft
100 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                               04:48
101 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge                            04:59
102 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge                        06:03
103 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                              06:27
104 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                             06:32
105 Tormod Hausken Jacobsen (Nor) Team Coop-Oster Hus            06:33
106 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk
107 Martin Herbok Gron (Den) Riwal Platform Cycling Team
108 Even Rege (Nor) Team Fixit.no                                06:39
109 Max Emil Korner (Nor) Team Ringeriks - Kraft                 08:26
110 Nikola Aistrup (Den) Riwal Platform Cycling Team             08:29
111 Morten Morland (Nor) Team Sparebanken Sor                    08:30
112 Gustav Hoog (Swe) Team Tre Berg-Bianchi                      09:32
113 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
114 Fillip Eidsheim (Nor) Team Fixit.no                          09:55
115 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk                       11:24
116 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka
117 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk                 13:27
118 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk
119 Nathan Earle (Aus) Team Sky                                  13:35
120 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         16:28
121 Egor Silin (Rus) Team Katusha
122 Gerd De Keijzer (Ned) Team Novo Nordisk                      27:38

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: