Giro d'Italia 2015: etap 13

Sacha Modolo z grupy Lampre-Merida wygrał finisz po trzynasty etap Giro d'Italia.

Włoch w Lido di Jesolo wyprzedził swoich rodaków Giacomo Nizzolo (Trek) i Elię Vivianiego (Team Sky).

20. miejsce zajął Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice).

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu Alberto Contadora (Tinkoff-Saxo) zluzował Fabio Aru (Astana).

Płaska jak stół trasa oraz deszczowe warunki skusiły do podjęcia ucieczki trójkę w składzie Rick Zabel (BMC), Marco Frapporti (Androni Giocattoli) i Jerome Pineau (IAM Cycling).

Ekipy sprinterów, pomne doświadczeń z dziesiątego etapu, trzymały harcowników na króciutkiej smyczy. Różnica tylko na moment przebiła 2 minuty, utrzymując się przez większość dystansu w okolicach jednej minuty.

Akcja dobiegła końca 17 kilometrów przed metą. Peleton bez przygód chciał dojechać do mety, jednak 3,2 kilometra przed kreską, a więc jeszcze przed strefą ochronną, doszło do kraksy, która zatrzymała dużą grupę kolarzy.

Z przodu czołowe pozycje zajęli kolarze Lampre-Merida, wyprowadzając po zwycięstwo Sachę Modolo.

Grupa z liderem Alberto Contadorem dojechała do mety z 40-sekundową stratą, a Richie Porte (Sky) po raz kolejny stracił dwie minuty. W czołówce zameldował się za to Fabio Aru, który dzięki temu objął prowadzenie w wyścigu.

fot. ANSA / DAL ZENNARO - ZENNARO - PERI

Wyniki 13. etapu Giro d'Italia 2015 (GT), Montecchio Maggiore – Lido di Jesolo (147 km):
  1 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                           3:03:08
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
  3 Elia Viviani (Ita) Team Sky
  4 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
  5 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
  6 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
  7 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
  8 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
  9 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
 10 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 11 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 12 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling
 13 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 14 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
 15 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                     00:04
 16 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 17 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 18 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 19 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
 20 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 21 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 22 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 23 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 24 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 25 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 26 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
 27 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 28 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 29 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 30 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 31 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 32 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 33 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              00:10
 34 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
 35 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      00:13
 36 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  00:19
 37 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
 38 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
 39 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
 40 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           00:26
 41 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
 42 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
 43 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 44 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               00:34
 45 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling                     00:38
 46 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                          00:40
 47 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 48 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 49 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
 50 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 51 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 52 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 53 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 54 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 55 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
 56 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
 57 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 58 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 59 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 60 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 61 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 62 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 63 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 64 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 65 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         00:46
 66 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       00:49
 67 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
 68 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      01:08
 69 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                        01:10
 70 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin
 71 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin
 72 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin
 73 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                     01:15
 74 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling
 75 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          01:20
 76 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 77 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         01:23
 78 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
 79 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin                    01:29
 80 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                              01:33
 81 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       01:35
 82 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec             01:36
 83 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 84 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 85 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 86 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 87 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
 88 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 89 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 90 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 91 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 92 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 93 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 94 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 95 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 96 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
 97 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 98 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                             01:45
 99 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                      01:52
100 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              02:01
101 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                02:08
102 Richie Porte (Aus) Team Sky
103 Anthony Roux (Fra) FDJ
104 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
105 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
106 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         02:11
107 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
108 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
109 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
110 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling
111 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling
112 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
113 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
114 Kévin Reza (Fra) FDJ
115 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
116 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
117 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
118 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
119 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
120 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               02:18
121 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                            02:22
122 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           02:31
123 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                     02:35
124 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           02:47
125 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
126 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
127 Sebastian Henao (Col) Team Sky
128 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling
129 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
130 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
131 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
132 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
133 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
134 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
135 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
136 Igor Anton (Spa) Movistar Team
137 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
138 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
139 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
140 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
141 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
142 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
143 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
144 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
145 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
146 Francis Mourey (Fra) FDJ
147 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
148 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
149 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
150 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
151 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
152 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli-Sidermec
153 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ
154 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin
155 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
156 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                     03:25
157 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
158 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
159 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
160 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
161 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
162 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
163 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
164 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
165 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
166 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
167 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
168 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
169 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                      03:54
170 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
171 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            04:11
172 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            04:24
173 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo                           05:10
174 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
175 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
176 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
177 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
178 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo                          05:28
179 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
180 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                07:05
181 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
182 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    07:09
DNS Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
Klasyfikacja generalna po 13. etapie:
  1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                           54:20:35
  2 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                          00:19
  3 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                      01:14
  4 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                           01:38
  5 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          01:49
  6 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                      02:02
  7 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         02:12
  8 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            02:21
  9 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        02:40
 10 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                             03:15
 11 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     03:25
 12 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    03:43
 13 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            03:57
 14 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       03:59
 15 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 04:24
 16 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   04:46
 17 Richie Porte (Aus) Team Sky                                  05:05
 18 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          05:24
 19 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                 06:28
 20 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                       06:40
 21 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                             07:20
 22 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   08:22
 23 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   10:27
 24 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        14:57
 25 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          15:07
 26 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             20:08
 27 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                       21:00
 28 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                        28:35
 29 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                            31:12
 30 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      33:49
 31 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                          34:41
 32 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                      36:37
 33 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           39:32
 34 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               41:07
 35 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         43:35
 36 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       45:15
 37 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       45:33
 38 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling                46:23
 39 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           47:10
 40 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          49:15
 41 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               49:31
 42 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      52:18
 43 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                             58:32
 44 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling                    58:38
 45 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                    01:00:50
 46 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice            01:01:35
 47 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                   01:01:40
 48 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                        01:01:42
 49 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                          01:01:48
 50 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                        01:02:10
 51 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                    01:03:58
 52 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling             01:04:07
 53 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                        01:05:01
 54 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                    01:06:19
 55 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                   01:07:09
 56 Igor Anton (Spa) Movistar Team                            01:07:24
 57 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                         01:07:29
 58 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                             01:07:35
 59 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                      01:09:08
 60 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                 01:09:14
 61 Francis Mourey (Fra) FDJ                                  01:09:41
 62 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                     01:11:29
 63 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                 01:12:12
 64 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                        01:12:36
 65 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini             01:14:47
 66 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                    01:15:51
 67 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         01:16:17
 68 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:16:53
 69 Sebastian Henao (Col) Team Sky                            01:17:30
 70 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                         01:21:27
 71 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                           01:22:05
 72 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                      01:23:57
 73 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                       01:24:42
 74 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin                 01:26:21
 75 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                          01:27:34
 76 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                          01:27:49
 77 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:27:56
 78 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                        01:32:14
 79 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                          01:33:09
 80 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                        01:34:10
 81 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                   01:34:20
 82 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                  01:34:24
 83 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                           01:34:26
 84 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                      01:35:14
 85 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                    01:36:08
 86 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                            01:36:26
 87 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                       01:39:14
 88 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      01:39:58
 89 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                            01:41:18
 90 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                    01:43:01
 91 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                01:43:02
 92 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                    01:43:10
 93 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                    01:43:40
 94 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing              01:43:59
 95 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                           01:44:43
 96 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                      01:45:55
 97 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                        01:46:30
 98 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling                  01:48:16
 99 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                        01:48:19
100 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                01:50:38
101 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                  01:51:32
102 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                        01:52:43
103 Anthony Roux (Fra) FDJ                                    01:54:38
104 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          01:54:52
105 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice              01:54:54
106 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                      01:55:10
107 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                         01:55:21
108 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin                    01:56:56
109 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                   01:56:59
110 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                           01:59:22
111 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                   01:59:27
112 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         01:59:54
113 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
114 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                 02:01:32
115 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli                02:02:48
116 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                       02:02:54
117 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling           02:03:30
118 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini            02:03:45
119 Kévin Reza (Fra) FDJ                                      02:04:18
120 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                       02:04:28
121 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                        02:04:30
122 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                      02:06:10
123 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                       02:08:07
124 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                   02:09:44
125 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                         02:11:21
126 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                        02:11:46
127 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                          02:12:05
128 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                      02:12:21
129 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                      02:12:31
130 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling                 02:12:55
131 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                               02:13:07
132 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo               02:13:33
133 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                  02:15:20
134 Elia Viviani (Ita) Team Sky                               02:15:35
135 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                          02:16:11
136 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          02:16:41
137 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 02:17:43
138 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                      02:18:35
139 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo               02:18:37
140 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                           02:19:03
141 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                       02:20:23
142 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                          02:20:48
143 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin                     02:23:19
144 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                 02:24:47
145 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                     02:25:38
146 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                    02:26:36
147 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                             02:26:50
148 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                 02:26:54
149 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   02:27:13
150 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                       02:28:37
151 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                         02:29:08
152 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida                               02:29:28
153 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice           02:31:35
154 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          02:32:02
155 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                             02:34:52
156 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                02:36:32
157 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                           02:37:07
158 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                      02:37:14
159 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     02:37:27
160 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli-Sidermec         02:37:36
161 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                 02:37:57
162 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice              02:38:04
163 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                  02:41:45
164 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                         02:43:04
165 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       02:43:54
166 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           02:46:59
167 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                         02:48:24
168 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                   02:49:04
169 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                           02:50:08
170 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           02:51:22
171 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ                                 02:52:36
172 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini            02:52:43
173 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                   02:53:23
174 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                            02:53:42
175 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          02:54:20
176 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                  02:54:41
177 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                  02:55:58
178 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec             02:59:05
179 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                             03:00:25
180 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                         03:00:51
181 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                     03:05:19
182 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                     03:10:57
183 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                   03:15:15

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: