Bałtyk-Karkonosze Tour 2015: etap 2

Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice) odniósł zwycięstwo na drugim odcinku polskiej etapówki na trasie północ-południe.

Pozycję lidera w klasyfikacji generalnej utrzymał Peter Williams (One Pro Cycling),

Bardzo krótki, 106-kilometrowy, i płaski etap rozgrywał się w niezwykle szybkim tempie. Peleton nie pozwalał nikomu na dłuższe odjazdy i kasował wszelkie próby. Najgroźniejsza była ucieczka 9-osobowa. Wypracowała sobie około minutę przewagi, ale została doścignięta i o wszystkim zadecydował sprint z dużej grupy w miejscowości Wolin.

W nim najszybszy był Grzegorz Stępniak. Było to dla niego drugie zwycięstwo w tym sezonie, po triumfie na 3. etapie w Wyścigu Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour. Pokonał on Mateusza Nowaka (Domin Sport), a trzeci był Matvey Nikitin (Kazachstan).

Praktycznie przez cały etap ktoś próbował oderwać się od grupy, ale za każdym razem komuś skład danej ucieczki nie pasował i wszystkie wracały do peletonu. Z tego powodu średnie tempo było bardzo wysokie, w okolicach 47km/h. W drugiej połowie zmagań oderwała się grupka z Tomaszem Kiendysiem. Tempo w peletonie podnieśli wtedy kolarze z Rosji i Kazachstanu i skasowali tę akcję. Gdy wjechaliśmy na krętą rundę w miejscowości Wolin, ustawiliśmy się całą ekipą na czele stawki. Peleton bardzo się tam rozciągnął i nie chcieliśmy ryzykować utraty dobrej pozycji. Na finałowych metrach świetnie rozprowadzili mnie Mateusz Taciak i Eryk Latoń. 200 metrów przed kreską wyszedłem na prowadzenie i wykończyłem znakomitą pracę kolegów

- podsumował rywalizację Grzegorz Stępaniak.

Z wyścigu wycofała się grupa Kolss-BDC, w proteście przeciwko dyskwalifikacji Adama Stachowiaka. Zawodnik został po pierwszym etapie wykluczony za przytrzymywanie się samochodu w czasie powrotu po kraksie do peletonu.

Wyniki 2. etapu Bałtyk - Karkonosze Tour 2015 (2.2), Goleniów - Wolin (106,6 km):

1. Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice)

KOMPLET WYNIKÓW

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: